Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ОСОБИСТІСНИХ ЯКОСТЕЙ ШКОЛЯРА У ПРОЦЕСІ КОМП’ЮТЕРНО-ОРІЄНТОВАНОГО НАВЧАННЯ МАТЕМАТИКИ

ФОРМУВАННЯ ОСОБИСТІСНИХ ЯКОСТЕЙ ШКОЛЯРА У ПРОЦЕСІ КОМП’ЮТЕРНО-ОРІЄНТОВАНОГО НАВЧАННЯ МАТЕМАТИКИ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ОСОБИСТІСНИХ ЯКОСТЕЙ ШКОЛЯРА У ПРОЦЕСІ КОМП’ЮТЕРНО-ОРІЄНТОВАНОГО НАВЧАННЯ МАТЕМАТИКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,39 KB
Завантажень:
382
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені М. П. ДРАГОМАНОВА
КРАМАРЕНКО Тетяна Григорівна
УДК 372.851:004
ФОРМУВАННЯ ОСОБИСТІСНИХ ЯКОСТЕЙ ШКОЛЯРА
У ПРОЦЕСІ КОМП’ЮТЕРНО-ОРІЄНТОВАНОГО
НАВЧАННЯ МАТЕМАТИКИ
13.00.02 – теорія та методика навчання (математика)
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі математики і методики викладання математики
Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова,
Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор,
дійсний член АПН України
Жалдак Мирослав Іванович,
Національний педагогічний університет
імені М. П. Драгоманова,
завідувач кафедри інформатики.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, доцент
Раков Сергій Анатолійович,
Український центр оцінювання якості освіти (м. Київ),
радник директора з наукових питань;


кандидат педагогічних наук, доцент
Горошко Юрій Васильович,
Чернігівський державний педагогічний
університет імені Т. Г. Шевченка,
доцент кафедри інформатики
та обчислювальної техніки.
Захист відбудеться “26” лютого 2008 року о 16.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .053.03 у Національному педагогічному університеті імені М. П. Драгоманова, 01601, м. Київ-30, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного педагогіч-ного університету імені М. П. Драгоманова, 01601, м. Київ-30, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розісланий “22” січня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В. О. Швець


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Стрімкий розвиток інформаційних технологій спричинює зміни в змісті та організації праці, у вимогах до рівня сформованості особистісних якостей випускників школи, які повинні критично мислити, мати системні знання, володіти навичками співпраці в команді, управляти динамічними процесами. Молода генерація людей має бути здатною забезпечити високий рівень конструкторських розробок та технологій, створити надійне наукове підґрунтя для розв’язування актуальних проблем економіки, охорони довкілля тощо. Актуальним є перехід до особистісно орієнтованої парадигми освіти, де абсолютною цінністю є особистість в її самобутності та цілісності. У Концепції 12-річної загальної середньої освіти наголошується, що принципово важливо розвивати в учнів творчу активність, творче мислення, здібності до адекватної діяльності в нових умовах.
Проблема формування особистісних якостей учня завжди була і є в полі зору науковців, методистів. Особистість – у широкому розумінні за С. У. Гон-чаренком – конкретна, цілісна людська індивідуальність у єдності її природних і соціальних якостей. Питання, пов’язані з формуванням всебічно розвинутої, творчої особистості учня, досліджували В. І. Андрєєв, Д. Б. Богоявленська, Н. В. Кічук, А. Н. Лук, М. М. Поташник, С. О. Сисоєва, О. І. Скафа, З. І. Слєп-кань, Н. Ф. Тализіна та ін. Психологічні аспекти творчості, проблеми вивчення й розвитку особистісних якостей учнів, формування творчих здібностей у навчанні, мотивів творчої діяльності висвітлювалися в працях Л. С. Виготського, В. М. Дружиніна, Г. С. Костюка, В. А. Крутецького, В. О. Моляко, С. Л. Рубін-штейна, М. Л. Смульсон, А. В. Хуторського та ін. Важливі питання теорії особистісно орієнтованого навчання й виховання розробляли І. Д. Бех, Л. В. Кондра-шова, З. І. Слєпкань, А. В. Хуторський, І. С. Якиманська та ін. Доцільні й важливі положення для вирішення визначеної проблеми знайшли відображення в працях таких педагогів, методистів як Т. Л. Архіпова, В. Г. Бевз, М. І. Бурда, В. К. Буряк, Є.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ОСОБИСТІСНИХ ЯКОСТЕЙ ШКОЛЯРА У ПРОЦЕСІ КОМП’ЮТЕРНО-ОРІЄНТОВАНОГО НАВЧАННЯ МАТЕМАТИКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок