Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕОРЕТИЧНИЙ ОПИС ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ ПРОЦЕСІВ НА ВІЛЬНИХ І ЗВ’ЯЗАНИХ НУКЛОНАХ У КОВАРІАНТНИХ ПІДХОДАХ

ТЕОРЕТИЧНИЙ ОПИС ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ ПРОЦЕСІВ НА ВІЛЬНИХ І ЗВ’ЯЗАНИХ НУКЛОНАХ У КОВАРІАНТНИХ ПІДХОДАХ

Назва:
ТЕОРЕТИЧНИЙ ОПИС ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ ПРОЦЕСІВ НА ВІЛЬНИХ І ЗВ’ЯЗАНИХ НУКЛОНАХ У КОВАРІАНТНИХ ПІДХОДАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,93 KB
Завантажень:
118
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В.Н. КАРАЗІНА
КОРЧИН ОЛЕКСАНДР ЮРІЙОВИЧ
УДК 539.17
ТЕОРЕТИЧНИЙ ОПИС ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ ПРОЦЕСІВ
НА ВІЛЬНИХ І ЗВ’ЯЗАНИХ НУКЛОНАХ У КОВАРІАНТНИХ ПІДХОДАХ
01.04.16 – фізика ядра, елементарних частинок і високих енергій
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора фізико-математичних наук
Харків – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті теоретичної фізики ім. О.І. Ахієзера Національного наукового центру “Харківський фізико-технічний інститут”.
Офіційні опоненти: | доктор фізико-математичних наук, професор Бережной Юрій Анатолійович, Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна, завідувач кафедри теоретичної ядерної фізики;
доктор фізико-математичних наук, професор Скалозуб Володимир Васильович, Дніпро-петровський національний університет, завідувач кафедри квантової макрофізики;
доктор фізико-математичних наук, професор Лук’янов Валерій Костянтинович, Об’єднаний інститут ядерних досліджень, Лабораторія теоретичної фізики ім. М.М. Боголюбова, м. Дубна, Росія, головний науковий співробітник.
Провідна установа: | Інститут теоретичної фізики ім. М.М. Боголюбова НАН України, м. Київ.
Захист відбудеться “17” червня 2005 року о 15.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .051.12 в Харківському нацiональному універ-си-те-ті ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61108, м. Харків, пр. Курчатова, 31, аудіторія №301.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківсь-кого національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Хар-ків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розіслано “5” травня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Письменецький С.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Останніми роками багато наукових центрів фізики високих і проміжних енергій в світі зосередилися на детальному вивченні властивостей нуклона і малонуклонних систем у реакціях за участю електронів і фотонів. Відзначимо прискорювачі MAMI і ELSA в Німеччині, прискорювальний комплекс TJNAF у США, прискорювач SPring-8 в Японії, ціклотрон AGOR у Нідерландах і низку інших. Вимірювання ексклюзивних перерізів, структурних функцій (СФ) і різних поляризаційних характеристик дають змогу здобувати інформацію про структуру нуклона і його збуджених станів (резонансів) та електромагнітні (ЕМ) властивості легких ядер.
Енергії, при яких виконуються багато сучасних експериментів, достатньо високі -- 1-2 ГеВ. Це зумовлює потрібність розробки теоретичних підходів і моделей, які адекватно враховують релятивістські аспекти теорії та основні ступені свободи, принаймні, нуклони, мезони і баріонні резонанси. Теоретичні підходи мають задовольняти таким вимогам, як лоренц-коваріантність, симетрії щодо безперервних і дискретних перетворень, калібровочна інваріантність, унітарність, і задовольняти високу точність багатьох сучасних експериментів. Розвиток теоретичних методів дослідження електромагнітних реакцій та розробка підходів для інтерпретації поточних експериментів і формулювання пропозицій щодо майбутніх експериментів є актуальним і перспективним напрямком розвитку адронної та ядерної фізики.
Серед актуальних задач відзначимо комптонівське розсіяння (КР) на нуклоні з віртуальними фотонами. По-перше, це процес , який експериментально досліджується в реакції при енергіях, нижчих за поріг народження піонів, де вивчаються узагальнені поляризовності (УП) нуклона. По-друге, це процес , який може досліджуватись у реакції , і який несе інформацію про властивості баріонних резонансів у часово-подібній області імпульсів фотона ( -- маса електрона).
У реакціях на двонуклонній системі, зокрема, у нуклон-нуклонному бремштралунгу (), є додатковий аспект -- сильна взаємодія між нуклонами. При низьких енергіях фотона переріз цієї реакції може бути розрахований за допомогою низькоенергетичної теореми (НЕТ). Перевага НЕТ полягає в тому, що амплітуда реакції записується в термінах модельно-незалежних величин, таких, як маса, заряд, магнітний момент нуклона і фази нуклон-нуклонного розсіяння.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Реферат на тему: ТЕОРЕТИЧНИЙ ОПИС ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ ПРОЦЕСІВ НА ВІЛЬНИХ І ЗВ’ЯЗАНИХ НУКЛОНАХ У КОВАРІАНТНИХ ПІДХОДАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок