Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНДИВІДУАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ ПОВ'ЯЗАНИХ З ПОДІЄЮ ЕЕГ-ПОТЕНЦІАЛІВ ЛЮДИНИ

ІНДИВІДУАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ ПОВ'ЯЗАНИХ З ПОДІЄЮ ЕЕГ-ПОТЕНЦІАЛІВ ЛЮДИНИ

Назва:
ІНДИВІДУАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ ПОВ'ЯЗАНИХ З ПОДІЄЮ ЕЕГ-ПОТЕНЦІАЛІВ ЛЮДИНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,83 KB
Завантажень:
165
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ТАВРІЙСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В.І. ВЕРНАДСЬКОГО
КОНАРЕВА ІРИНА МИКОЛАЇВНА
УДК 612.821; 612.825
ІНДИВІДУАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ ПОВ'ЯЗАНИХ З ПОДІЄЮ
ЕЕГ-ПОТЕНЦІАЛІВ ЛЮДИНИ
03.00.13 – фізіологія людини і тварин
АВТОРЕФЕРАТ

дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Сімферополь – 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі психології Таврійського національного університету
ім. В.І. Вернадського Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник:– | кандидат біологічних наук, доцент
Володимир Борисович Павленко,
старший науковий співробітник Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського МОН України.
Офіційні опоненти:– | доктор біологічних наук, професор
В’ячеслав Григорович Сидякін,
зав. кафедрою фізіології людини і тварин та біофізики Таврійського національного університету
ім. В.І. Вернадського МОН України;–
доктор біологічних наук
Дмитро Артурович Василенко,
провідний науковий співробітник Інституту фізіології
ім. О.О. Богомольця НАН України.
Провідна установа – Донецький державний медичний університет ім. М. Горького Міністерства охорони здоров’я України (кафедра фізіології), м. Донецьк.
Захист відбудеться 21 лютого 2002 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 52.051.04 Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського (95007,
м. Сімферополь, вул. Ялтинська 4, конференц-зал).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Таврійського національного університету
ім. В.І. Вернадського (95007, м. Сімферополь, вул. Ялтинська 4).
Автореферат розісланий 18 січня 2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради |
В.С. Мартинюк


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Підвищення ролі особистості людини в різних сферах економічного та громадського життя робить актуальним пошук стійких закономірних співвідношень між всіма компонентами, що складають індивідуальну поведінку людини. Як об’єктивний корелят психічних процесів і функціонування базових нейрофізіологічних механізмів поведінки все більш активному дослідженню піддаються пов'язані з подією ЕЕГ-потенціали (ППП). ППП – це мозкові потенціали, пов’язані в часі зі специфічними зовнішніми та внутрішніми подіями (Birbaumer et al., 1990). Наприклад, з фізичними стимулами, з вільними або виконуваними за сигналом рухами, емоційними процесами тощо. Особливу увагу надають таким ППП, як потенціал готовності (ПГ), умовна негативна хвиля (УНХ) і потенціал Р300 (Шагас, 1975; Кочубей, 1990; Гнездицкий, 1997).
Широке застосування аналізу ППП і ЕЕГ у клінічній і дослідницькій практиці багато в чому ускладнюється їх високою інтра- та інтеріндивідуальною мінливістю, зумовленою впливом цілої низки різноманітних чинників. Серед них не останнє місце посідають індивідуальні психологічні характеристики випробуваних (Рутман, 1979; Гаркавенко і співавт., 1990).
Незважаючи на безперечні успіхи у вивченні різних аспектів згаданої проблеми, слід признати, що загалом вона є далекою від свого розв’язання. Відомості, що наводяться різними авторами, часто кардинально відрізняються, у більшості випадків аналізується досить вузький або надто однобічний набір показників.
Внаслідок цього ми вважали доцільним провести дослідження, в якому комплекс різних показників ППП і ЕЕГ співставлявся з досить широким набором психологічних характеристик особистості, і таким чином встановити кореляції між об’єктивними (елкектрофізіологічними) показниками їх вищої нервової діяльності та індивідуальним психічним профілем.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертацію було виконано в рамках комплексної програми науково-дослідної роботи кафедри психології ТНУ “Свідомі та несвідомі аспекти конституювання суб’єкта”. Номір державної реєстрації 0101V005694.
Мета і задачі дослідження. Мета дослідження – виявити пов’язані з особистістю фактори, які визначають міжіндивідуальну варіативність параметрів ЕЕГ-потенціалів головного мозку в стані спокою та при виконанні цілеспрямованих поведінкових актів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ІНДИВІДУАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ ПОВ'ЯЗАНИХ З ПОДІЄЮ ЕЕГ-ПОТЕНЦІАЛІВ ЛЮДИНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок