Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДИНАМІКА ЕЛЕКТРОННОГО ПОТОКУ В МАГНЕТРОННІЙ ГАРМАТІ З ХОЛОДНИМ ВТОРИННО-ЕМІСІЙНИМ КАТОДОМ

ДИНАМІКА ЕЛЕКТРОННОГО ПОТОКУ В МАГНЕТРОННІЙ ГАРМАТІ З ХОЛОДНИМ ВТОРИННО-ЕМІСІЙНИМ КАТОДОМ

Назва:
ДИНАМІКА ЕЛЕКТРОННОГО ПОТОКУ В МАГНЕТРОННІЙ ГАРМАТІ З ХОЛОДНИМ ВТОРИННО-ЕМІСІЙНИМ КАТОДОМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,91 KB
Завантажень:
167
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ РАДІОФІЗИКИ ТА ЕЛЕКТРОНІКИ ім. О.Я. УСИКОВА
Старчевський Юрій Львович
УДК 621.385.6
ДИНАМІКА ЕЛЕКТРОННОГО ПОТОКУ В МАГНЕТРОННІЙ ГАРМАТІ З ХОЛОДНИМ ВТОРИННО-ЕМІСІЙНИМ КАТОДОМ
01.04.04 - фізична електроніка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків - 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті радіоелектроніки Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: | доктор фізико-математичних наук, професор Чурюмов Геннадій Іванович, Харківський національний університет радіоелектроніки МОН України, професор кафедри фізичних основ електронної техніки.
Офіційні опоненти: | доктор фізико-математичних наук, професор Лукін Костянтин Олександрович, Інститут радіофізики та електроніки ім. О.Я. Усикова НАН України, завідувач відділу нелінійної динаміки електронних систем; доктор фізико-математичних наук, професор Айзацький Микола Іванович, Національний науковий центр „Харківський фізико-технічний інститут”, заступник директора з наукової роботи НДК „Прискорювач”.
Провідна установа: | Сумський державний університет МОН України, кафедра фізичної електроніки.
Захист відбудеться “23” червня 2005 р. о 1500 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.157.01 Інституту радіофізики та електроніки ім. О.Я. Усикова НАН України за адресою: вул. академіка Проскури, 12, Харків, 61085.
З дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці Інституту радіофізики та електроніки ім. О.Я. Усикова НАН України.
Автореферат розісланий “19” травня 2005 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради О.Я. Кириченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема створення ефективних джерел для формування електронних потоків має величезне значення для розвитку вакуумної електроніки та мікроелектроніки. Аналіз показує, що напрямок, пов'язаний з розробкою електронних емітерів, робота яких базується на сполученні різних видів емісії, є найбільш перспективним, оскільки дозволяє оптимально використовувати особливості кожного виду емісії. Тому найбільшу цікавість викликають емітери, робота яких основана на використанні окремо термоелектронної, автоелектронної та фотоелектронної емісій в якості первинних для отримання початкового струму в робочому просторі приладу, а головний внесок у струмовідвід з катоду забезпечується вторинною електронною емісією. Причому краще (у порівнянні, наприклад, з термоелектронною емісією) використовувати як початкову автоелектронну емісію, оскільки автоелектронні катоди мають переваги, включаючи відсутність підігрівача і блока живлення підігрівача, а також забезпечення високочастотної модуляції і умови низького рівня шуму між імпульсами, що призводить до суттєвої економії електроенергії та зменшенню габаритних розмірів, дозволяє звести час готовності катоду і приладу в цілому практично до нуля.
В ряді експериментальних робіт обговорюються результати формування електронних потоків в магнетронних гарматах з холодним металевим вторинно-емісійним катодом. Особливість досліджень полягає у застосуванні суто металевого холодного вторинно-емісійного катода та відсутності на катоді пристрою „підпалювання”, який традиційно використовується для створення потоку первинних електронів. Аналіз результатів показує, що початковий струм у просторі взаємодії гармати утворюється завдяки автоелектронній емісії з холодного металевого катода, а стійке формування електронної хмари відбувається завдяки процесу вторинно-емісійного розмноження електронного потоку в нестаціонарному електричному полі. Такий принцип дозволяє підвищити надійність та строк служби катода. Однак відсутність теоретичного опису фізичного процесу розмноження, який супроводжує механізм формування електронного пучка при такому способі генерації, обмежує розуміння і подальший розвиток даного напрямку досліджень, а також його широке впровадження у практичну галузь.
Розв’язання задач, направлених на можливість створення надійних джерел електронів (катодів), дозволить покращити характеристики і параметри різноманітних приладів, а також удосконалити технологічні процеси, які використовують потужні електронні пучки для обробки різних матеріалів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ДИНАМІКА ЕЛЕКТРОННОГО ПОТОКУ В МАГНЕТРОННІЙ ГАРМАТІ З ХОЛОДНИМ ВТОРИННО-ЕМІСІЙНИМ КАТОДОМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок