Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДИНАМІКА ОСОБИСТОСТІ ГЕРОЯ У ХУДОЖНІЙ ПРОЗІ АНДРЕ ЖІДА

ДИНАМІКА ОСОБИСТОСТІ ГЕРОЯ У ХУДОЖНІЙ ПРОЗІ АНДРЕ ЖІДА

Назва:
ДИНАМІКА ОСОБИСТОСТІ ГЕРОЯ У ХУДОЖНІЙ ПРОЗІ АНДРЕ ЖІДА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,57 KB
Завантажень:
85
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КРИВОРУЧКО СВІТЛАНА КОСТЯНТИНІВНА
УДК: 821. 133. 1-3 Жід.09
ДИНАМІКА ОСОБИСТОСТІ ГЕРОЯ У ХУДОЖНІЙ ПРОЗІ
АНДРЕ ЖІДА
10. 01. 04 - література зарубіжних країн
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Дніпропетровськ-2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі світової літератури і французької філології Прикарпатського національного університету імені В. С. Стефаника.
Науковий керівник - доктор філологічних наук, професор
МАТВІЇШИН ВОЛОДИМИР ГРИГОРОВИЧ,
Прикарпатський національний університет
імені В.С. Стефаника,
завідувач кафедри світової літератури і французької
філології.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
МИРОНЕНКО ЛЮДМИЛА АНДРІЇВНА,
Дніпропетровський національний університет,
професор кафедри філологічної та культурологічної
підготовки студентів;
кандидат філологічних наук, доцент
КРАВЕЦЬ ЯРЕМА ІВАНОВИЧ,
Львівський національний університет імені Івана Франка,
завідувач кафедри світової літератури.
Провідна установа - Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, кафедра зарубіжної літератури та теорії літератури, Міністерство освіти і науки України.
Захист відбудеться " 8 " листопада 2006 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.051.12 у Дніпропетровському національному університеті (49027, м.Дніпропетровськ, пл. Т. Шевченка, 1).
Із дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Дніпропетровського національного університету (49050, м.Дніпропетровськ, вул. Козакова, 8).
Автореферат розісланий " 20 " вересня 2006 р.
Учений секретар спеціалізованої вченої ради І. В. Кропивко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Творчість видатного французького письменника, лауреата Нобелівської премії, А. Жіда (1869 - 1951) завжди привертала до себе пильну увагу дослідників. На своїй батьківщині, у Франції, А. Жід уже давно зарахований до класиків національної словесності. Місце А.Жіда в історико-літературному процесі Франції, увага до спадщини письменника, де знаходять відображення і найгостріші моменти часу, і художні відкриття, сьогодні викликає дослідницький інтерес. Формування індивідуального стилю письменника, зорієнтованого передусім на відродження національної класичної традиції, винесення особистості на перший план у творах, де сконцентровано проблеми поетологічного, психологічного, а іноді й соціального характеру, великою мірою зумовлюються проміжним становищем творчості А. Жіда. В історії європейської літератури його творчі надбання підсумовують розвиток класичного мистецтва та відкривають шляхи до становлення мистецтва модерного.
Твори А. Жіда мають особливе значення для історії літератури як феномен, де втілюється концепт "плинності". У формуванні модерністського дискурсу центральною є проблема особистості, навколо якої обертаються головні філософські питання. Вивчення питання про місце особистості героя в текстуальній дійсності (ким фактично є персонаж, і яким він може стати у розвитку подій твору, де межі його вільного вибору і моральної відповідальності) є надзвичайно актуальним, оскільки це сприятиме кращому розумінню і творчості А. Жіда, і особливостей розвитку літературного процесу того часу.
Втілення змін, які відбувалися в літературі на межі століть не без впливу ідей Ф. Ніцше, сприяло розвитку естетичних поглядів письменника не в наслідуванні традицій, а в створенні героя, який абсолютно звільнений від усього, що його поневолює. У спадщині А. Жіда своєрідно відбилося становлення світових культурних тенденцій та філософських пошуків межі ХІХ і першої половини ХХ століття. Модерний творчий пошук письменника став яскравим втіленням у літературі домінантних ідей часу з різних сфер людської діяльності - політики, мистецтва, культури. Його твори відображують перехідні процеси, зміну художніх моделей, світоглядних, етичних та естетичних поглядів, які утворюють своєрідний поетологічний концепт, де знаходить акцентуацію проблема динаміки героїв як нескінченний рух поетикальної психологічної спрямованості художніх образів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ДИНАМІКА ОСОБИСТОСТІ ГЕРОЯ У ХУДОЖНІЙ ПРОЗІ АНДРЕ ЖІДА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок