Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБҐРУНТУВАННЯ ЗАСТОСУВАННЯ СПЛАВІВ МЕТАЛІВ ДЛЯ ВИГОТОВЛЕННЯ МЕТАЛОКЕРАМІЧНИХ КОНСТРУКЦІЙ ЗУБНИХ ПРОТЕЗІВ

ОБҐРУНТУВАННЯ ЗАСТОСУВАННЯ СПЛАВІВ МЕТАЛІВ ДЛЯ ВИГОТОВЛЕННЯ МЕТАЛОКЕРАМІЧНИХ КОНСТРУКЦІЙ ЗУБНИХ ПРОТЕЗІВ

Назва:
ОБҐРУНТУВАННЯ ЗАСТОСУВАННЯ СПЛАВІВ МЕТАЛІВ ДЛЯ ВИГОТОВЛЕННЯ МЕТАЛОКЕРАМІЧНИХ КОНСТРУКЦІЙ ЗУБНИХ ПРОТЕЗІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,67 KB
Завантажень:
266
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
УКРАЇНСЬКА МЕДИЧНА СТОМАТОЛОГІЧНА АКАДЕМІЯ
РАМУСЬ МИХАЙЛО ОЛЕКСАНДРОВИЧ
УДК 616.314-089.28-14:615.465
ОБҐРУНТУВАННЯ ЗАСТОСУВАННЯ СПЛАВІВ МЕТАЛІВ ДЛЯ
ВИГОТОВЛЕННЯ МЕТАЛОКЕРАМІЧНИХ КОНСТРУКЦІЙ
ЗУБНИХ ПРОТЕЗІВ
14.01.22 - стоматологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Полтава – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українській медичній стоматологічній академії МОЗ України (ректор – заслужений діяч науки і техніки України, доктор медичних наук, професор Скрипніков Микола Сергійович).
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор Король Михайло
Дмитрович, Українська медична стоматологічна
академія МОЗ України, завідувач кафедри
пропедевтики ортопедичної стоматології та ортодонтії.
Офіційні опоненти:
- доктор медичних наук, професор Гризодуб Василь Іванович, Харківська медична академія післядипломної освіти, завідувач кафедри ортопедичної стоматології і ортодонтії.
- доктор медичних наук, професор Суржанський Станіслав Костянтинович, Донецький державний медичний університет ім. О.М. Горького, завідувач кафедри стоматології післядипломної освіти.
Провідна установа: Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця, м. Київ, кафедра ортодонтії та пропедевтики ортопедичної стоматології.
Захист дисертації відбудеться 18 вересня 2001 р. о 1330 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 44.601.01 при Українській медичній стоматологічній академії (36024, м. Полтава, вул. Шевченка, 23).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Української медичної стоматологічної академії за адресою: 36024, м. Полтава, вул. Шевченка, 23.
Автореферат розісланий 2 серпня 2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Петрушанко Т.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Наслідки відсутності зубів, усунення негативного впливу їх на функціонування різних систем організму людини – одна з актуальних проблем сучасної стоматології, яка з часом набуває все більшої гостроти. Адже невідновленість зубів призводить до порушення естетичних пропорцій обличчя, спотворює його, створює функціональний та психологічний дискомфорт (В.А. Переверзев, 1975; Є.Г. Шиян, 1995; А.Й. Лесив, 1999).
Не підлягає сумніву і той факт, що кожній людині незалежно від її соціального стану, професії, віку та адекватності оцінки власного зовнішнього вигляду і стану зубощелепної системи об’єктивно необхідне повноцінне відновлення жувальної функції, а, отже, і вигляду обличчя, порушеного, зокрема, внаслідок втрати зубів або їх часткового руйнування. У зв’язку з цим нині різко зросли вимоги до методу протезування, матеріалів, до естетичних якостей зубних протезів (Г.И. Худоногов, 1994; Л.О. Іваніщенко та співавт., 1997; Р.Г. Синицин та співавт., 1999).
Нині можна вважати, що за обсягом виробництва сплави на кобальтохромових і нікельхромових основах практично повністю витіснили сплави благородних металів. Каркаси штучних коронок для облицювання фарфором і дугові протези, як виготовляють із цих сплавів методом литва, відрізняються високою міцністю, твердістю і достатньою лінійною і обємною точністю. Ці якості сплавів сприяли широкому їх упровадженню у стоматологічну практику (H. Weber, 1985; D.Herrmann, 1985; О.М. Томашевский, 1997).
Та все ж, як вважає Raymond L. Bertolotti (2000), раціональний підхід до вибору стоматологічного сплаву повинен ґрунтуватися на фізичних і технічних характеристиках, хімічних властивостях, біосумісності, легкості при обробці, сумісності з керамікою, на збалансуванні співвідношень між ціною і вищезгаданими якостями.
Нині використовуються понад 1000 різних сплавів для виготовлення зубних протезів, 300 із них - для виготовлення металокерамічних конструкцій зубних протезів. Застосування такої великої кількості сплавів робить практично неможливою перевірку кожного з них на сумісність керамічного облицювання та визначення їхніх фізико-механічних властивостей (А. Виллер, 1997).
Механічні характеристики цих сплавів, як і інших металевих матеріалів, значною мірою повинні визначатися технологічними параметрами на всіх етапах виготовлення, починаючи від плавлення та литва і закінчуючи безпосередньо конструкцією (Ю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ОБҐРУНТУВАННЯ ЗАСТОСУВАННЯ СПЛАВІВ МЕТАЛІВ ДЛЯ ВИГОТОВЛЕННЯ МЕТАЛОКЕРАМІЧНИХ КОНСТРУКЦІЙ ЗУБНИХ ПРОТЕЗІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок