Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПЕДАГОГІЧНА ПРОСВІТА БАТЬКІВ У ВІТЧИЗНЯНІЙ ПЕРІОДИЧНІЙ ПРЕСІ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХIХ СТОЛІТТЯ

ПЕДАГОГІЧНА ПРОСВІТА БАТЬКІВ У ВІТЧИЗНЯНІЙ ПЕРІОДИЧНІЙ ПРЕСІ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХIХ СТОЛІТТЯ

Назва:
ПЕДАГОГІЧНА ПРОСВІТА БАТЬКІВ У ВІТЧИЗНЯНІЙ ПЕРІОДИЧНІЙ ПРЕСІ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХIХ СТОЛІТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,21 KB
Завантажень:
341
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЛУГАНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ДУБІНЕЦЬ Ірина Володимирівна
УДК 370.181.5(09)
ПЕДАГОГІЧНА ПРОСВІТА
БАТЬКІВ У ВІТЧИЗНЯНІЙ ПЕРІОДИЧНІЙ ПРЕСІ
ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХIХ СТОЛІТТЯ
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Луганськ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Бердянському державному педагогічному інституті ім. П.Д.Осипенко Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор Гусєв Віктор
Іванович, завідувач кафедри професійної педагогіки та
методики трудового навчання Бердянського державного
педагогічного інституту ім. П.Д.Осипенко
Офіційні опоненти: академік АПН України, доктор педагогічних наук,
професор, Євтух Микола Борисович, академік-
секретар Відділення педагогіки і психології вищої
школи АПН України;
кандидат педагогічних наук, доцент Педіско
Олександр Григорович, заступник начальника
навчального відділу Луганського інститут внутрішніх
справ МВС України
Провідна установа: Кіровоградський державний педагогічний університет ім. В.Винниченка Міністерства освіти і науки України, кафедра педагогіки.
Захист відбудеться "29" травня 2001 року о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.29.053.01 у Луганському державному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 91011, м. Луганськ, вул. Оборонна, 2.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Луганського державного педагогічного університету імені Тараса Шевченка (91011, м. Луганськ, вул. Оборонна, 2).
Автореферат розісланий "28" квітня 2001 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.Л.Бутенко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Серед найважливіших цінностей людства одне з провідних місць займає сім'я. Саме вона є тим могутнім соціальним феноменом, який щільно поєднує людей у сімейний союз на основі шлюбних і кровних зв'язків.
Особлива роль сім'ї, як відомо, зумовлюється її основними функціями: відтворення і виховання. Саме сім'я впливає на дитину сильніше, ніж інші виховуючи чинники: значною мірою відбувається соціалізація особистості, її трудовий, моральний, естетичний, розумовий розвиток, забезпечується спадковість народних традицій.
У Державній національній програмі "Освіта" (Україна ХХІ століття) відзначається, що на етапі родинного виховання батьки, як перші педагоги, покликані створити умови для повноцінного фізичного та психічного становлення особистості, забезпечити дитині почуття захищеності, рівноваги, довіри, формувати активне, зацікавлене ставлення до навколишнього світу.
Сім'я, її роль, структура, функції, вимоги до неї були предметом спеціальних досліджень як українських, так і зарубіжних педагогів (М.Алексєєва, В.Вугрич, Т.Гринь, Р.Капралова, А.Макаренко, В.Сухомлинський, О.Пінт, М.Стельмахович та ін.).
Спеціальному вивченню на науково-теоретичному, експериментально-методичному рівні підлягали різні аспекти досліджуваної проблеми: взаємозв'язок школи та сім'ї у формуванні моральних засад поведінки молодших школярів (Р.Докуніна), моральне виховання дітей молодшого шкільного віку (І.Кононовський), формування суспільно-колективістської активності молодшого школяра в умовах сім'ї (А.Конончук), педагогічні умови ефективності взаємодії дитячого садка і сім'ї в екологічному вихованні старших дошкільників (Н.Кот), взаємозв'язок української етнопедагогічної і педагогічної науки в підготовці молоді до сімейного життя (Г.Сутріна), формування моральних основ сімейного життя в молоді, що вчиться (В.Макаров), взаємозв'язок сім'ї і школи у вихованні дітей в конкретні історичні періоди (1917-1941 рр. – В.Шинкаренко, А.Відченко; 1945-1991 рр. – Т.Кравченко), формування у школярів загальнолюдських цінностей в умовах функціонування соціально-педагогічної системи "сім'я-школа-заклади культури" (Л.Бойко) та ін.
У педагогічній науці презентовано чимало монографій, дисертаційних робіт, науково-методичних статей з питань сімейного виховання в Україні як у сучасних умовах, так і в минулому.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПЕДАГОГІЧНА ПРОСВІТА БАТЬКІВ У ВІТЧИЗНЯНІЙ ПЕРІОДИЧНІЙ ПРЕСІ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХIХ СТОЛІТТЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок