Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ НАВЧАЛЬНО-ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИХ УМІНЬ У СТУДЕНТІВ ВИЩИХ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ В УКРАЇНІ (КІНЕЦЬ ХІХ – ПОЧАТОК ХХ СТОЛІТТЯ)

ФОРМУВАННЯ НАВЧАЛЬНО-ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИХ УМІНЬ У СТУДЕНТІВ ВИЩИХ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ В УКРАЇНІ (КІНЕЦЬ ХІХ – ПОЧАТОК ХХ СТОЛІТТЯ)

Назва:
ФОРМУВАННЯ НАВЧАЛЬНО-ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИХ УМІНЬ У СТУДЕНТІВ ВИЩИХ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ В УКРАЇНІ (КІНЕЦЬ ХІХ – ПОЧАТОК ХХ СТОЛІТТЯ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,28 KB
Завантажень:
428
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ
ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ Г.С. СКОВОРОДИ
БАРИБІНА ОЛЕНА ВАЛЕНТИНІВНА
УДК 378.148 (09)
ФОРМУВАННЯ НАВЧАЛЬНО-ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИХ УМІНЬ
У СТУДЕНТІВ ВИЩИХ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ В УКРАЇНІ
(КІНЕЦЬ ХІХ – ПОЧАТОК ХХ СТОЛІТТЯ)
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Харків – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник доктор педагогічних наук, професор
Золотухіна Світлана Трохимівна,
Харківський національний педагогічний
університет імені Г.С. Сковороди,
завідувач кафедри загальної педагогіки.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Вихрущ Віра Олександрівна
Тернопільський національний педагогічний
університет імені Володимира Гнатюка,
завідувач кафедри педагогіки і методики
початкового навчання;
кандидат педагогічних наук, доцент
Ткачов Сергій Іванович,
Національний фармацевтичний університет,
м. Харків, доцент кафедри педагогіки і психології.
Провідна установа Південноукраїнський державний педагогічний університет імені К.Д. Ушинського, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Одеса.
Захист відбудеться „14” травня 2007 р. о 15.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.053.04 у Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С.Сковороди за адресою:
61002, м.Харків, вул.Артема, 29, ауд.216.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди за адресою:
61168, м.Харків, вул.Блюхера, 2, ауд. № 215 В.
Автореферат розісланий „12” квітня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Штефан Л.А.


Загальна характеристика роботи
Актуальність та доцільність дослідження. В умовах кардинальних змін соціально-економічних відносин та інтеграції України до загальноєвропейського освітнього простору фахова освіта спрямовується на забезпечення професійно-творчої самореалізації особистості, зростання соціальної значущості й престижності знань, формування інтелектуального потенціалу нації як найвищої цінності суспільства. У Державній комплексній програмі „Вчитель”, у законах України “Про освіту” та “Про вищу освіту”, у Національній доктрині розвитку освіти України в ХХІ столітті особлива увага приділяється проблемі створення умов для підготовки висококваліфікованих кадрів, здатних до самостійного наукового пізнання, освоєння, впровадження наукоємних, інформаційних технологій, конкуренто-спроможних на ринку праці.
Розв’язання вказаних завдань певною мірою залежить від вибору й застосування методів та прийомів формування навчально-інтелектуальних умінь, оскільки вони дають змогу майбутнім фахівцям оволодіти інноваційними технологіями навчання, максимально розвинути потенціал творчих здібностей, забезпечити потребу особистості в самоосвіті. Тому в сучасний період розвитку України значну наукову цінність має звернення вчених, практиків до корисного досвіду визначення методів формування навчально-інтелектуальних умінь, який було накопичено у вітчизняній педагогічній думці кінця ХІХ – початку ХХ століття.
Аналіз історико-педагогічної літератури, творчої спадщини видатних представників зарубіжної та вітчизняної педагогічної думки минулого свідчить про те, що поряд з дослідженням проблеми формування навчально-інтелектуальних умінь в учнівської молоді на теоретичному рівні вони пропонували й практичні рекомендації. Отже, провідними вченими, освітянами минулого було порушено чимало актуальних педагогічних питань, серед яких слід виділити такі:
- визначення кола основних навчально-інтелектуальних умінь (П.Каптерєв, Дж.Локк, Я.Коменський, О.Ободовський, С.Русова, К.Ушинський, П.Юркевич та ін.);
- обґрунтування доцільності використання різноманітних форм, методів та засобів для формування в учнівської молоді вказаної групи вмінь (Р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ НАВЧАЛЬНО-ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИХ УМІНЬ У СТУДЕНТІВ ВИЩИХ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ В УКРАЇНІ (КІНЕЦЬ ХІХ – ПОЧАТОК ХХ СТОЛІТТЯ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок