Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Механізми взаємодії FMRFa-подібних пептидів з протон-активованими каналами в сенсорних нейронах щурів

Механізми взаємодії FMRFa-подібних пептидів з протон-активованими каналами в сенсорних нейронах щурів

Назва:
Механізми взаємодії FMRFa-подібних пептидів з протон-активованими каналами в сенсорних нейронах щурів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,45 KB
Завантажень:
45
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Національна Академія Наук України
Інститут фізіології ім. О.О. Богомольця
Островська Ольга Ігорівна
УДК 577.354+615.322:612.822
Механізми взаємодії FMRFa-подібних пептидів з
протон-активованими каналами в сенсорних нейронах щурів
03.00.02 – біофізика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Киiв – 2003


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у відділі фізико-хімічної біології клітинних мембран Інституту фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України.
Науковий керівник: академік НАН України, доктор біологічних наук
Кришталь Олег Олександрович,
Інститут фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України,
зав. відділом фізико-хімічної біології клітинних мембран.
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук
Федулова Світлана Анатоліївна,
Інститут фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України,
провідний науковий співробітник
відділу загальної фізіології нервової системи;
кандидат біологічних наук
Пархоменко Микола Тимофійович,
Інститут біохімії ім. Паладіна НАН України,
провідний науковий співробітник відділу нейрохімії.
Провідна установа: Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
біологічний факультет, кафедра біофізики.
Захист відбудеться "__2___" ___грудня_______ 2003 р. о "__14_" годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.198.01 при Інституті фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України за адресою: 01024, м. Київ, вул. Богомольця, 4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України за адресою: 01024, м. Київ, вул. Богомольця, 4.
Автореферат розісланий "__30__" __листопада__ 2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
доктор біологічних наук Сорокіна-Маріна З.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми.
Ацидоз тканин – звичайне явище при хворобах, асоційованих із хронічним болем, таким як запалення, серцева ішемія, ріст пухлин. Периферичні нервові закінчення волокон, що відповідають за больову чутливість (ноціцептори), збуджуються під дією низьких значень рН.
Протон-активовані струми широко розповсюджені в сенсорних нейронах, в тому числі в найменших за діаметром, ноціцептивних. Ці макроскопічні струми протікають через протон-чутливі іонні канали ASICs, що мають домінуючу натрієву провідність. На даний момент відомо 7 субодиниць ASICs. Той факт, що різні субодиниці здатні утворювати гетеромультимери, передбачає виявлення великої кількості фармакологічно роздільних струмів. Ще на зорі вивчення протон-активованих каналів було виявлено 3 основні типи струмів, що мають різну кінетику.
Враховуючи те, що практично будь-які метаболічні порушення, а також пошкодження, приводять до закислення тканин, питання про зв’язок до цього часу незрозумілої функції протон-чутливих каналів із ноціцепцією стає все більш інтригуючим. Однак роль субодиниц ASICs в ноціцепції досі чітко не встановлена. Дослідження, проведені на нокаутних мишах, дали суперечливі результати. Однак в інших дослідженнях була висунута гіпотеза про критичну роль ASIC3 субодиниці при серцевому болю.
Лімітуючим фактором у вивченні цього питання є гостра нестача селективних лігандів ASICs. Новий поштовх до вирішення проблеми дали дослідження, у яких було показано, що Phe-Met-Arg-Phe-амід (FMRFамід) – ендогенний пептид безхребетних і деякі споріднені йому пептиди, у тому числі нейропептид FF, який присутній у ссавців, модулюють струми, що протікають через канали ASICs. Було також показано, що ці пептиди по-різному діють на різні субодиниці ASICs. Ще раніше було відомо, що пептиди FMRFaмід і нейропептид FF модулюють сприйняття болю.
У світлі виявлених нових можливостей модуляції ASICs пептидами, стає актуальним питання: наскільки специфічна FMRFa-подібна структура молекули нейропептиду для зв’язуючого локусу каналу? Вивченню цього питання була присвячена наша робота.
Мета і завдання дослідження.
Мета даного дослідження – вивчити взаємодію FMRFa-подібних пептидів із протон-активованими каналами сенсорних нейронів щурів. Завдання, які необхідно було вирішити для досягнення поставленої мети, полягали в наступному:
1.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Механізми взаємодії FMRFa-подібних пептидів з протон-активованими каналами в сенсорних нейронах щурів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок