Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОняття добра і зла в художньому світі Винниченка-драматурга

ПОняття добра і зла в художньому світі Винниченка-драматурга

Назва:
ПОняття добра і зла в художньому світі Винниченка-драматурга
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,09 KB
Завантажень:
95
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Херсонський державний університет
Макарова Тетяна Михайлівна
УДК 821.161.2 -2.09
ПОняття добра і зла в художньому світі
Винниченка-драматурга
10.01.01. – українська література
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Херсон – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Криворізькому державному педагогічному університеті,
Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
КОЗЛОВ Анатолій Васильович,
Криворізький державний педагогічний університет,
професор кафедри української та світової літератури.
Офіційні опоненти: – доктор філологічних наук, професор
Гуменюк Віктор Іванович,
Таврійський національний університет
ім. В. І. Вернадського, завідувач кафедри
теорії та історії української літератури;

кандидат філологічних наук, доцент
Михида Сергій Павлович,
Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка,
доцент кафедри української літератури.
Захист відбудеться "31" березня 2008 р. о 14.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 67.053.02 у Херсонському державному університеті за адресою: 73000, м. Херсон, вул. 40 років Жовтня, 27; зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Херсонського державного університету за адресою: 73000, м. Херсон, вул. 40 років Жовтня, 27.
Автореферат розісланий "28" лютого 2008 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Н. М. Стеценко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Українська драматургія кінця XIX – початку XX ст. зазнавала принципових змін: закінчувалася діяльність класиків нової української літератури й, зокрема, корифеїв українського театру, розпочалися нові інтерпретації реальності, а головне – змінювалися критерії та цінності. У такій ситуації В. Винниченко намагався не тільки і не скільки осмислювати й оцінювати дійсність, а ще й прогнозувати хід її розвитку.
Актуальність дисертаційної теми. Творчість В. Винниченка з різних позицій вивчали: М. Сріблянський, П. Христюк, Г. Костюк, Ю. Барабаш, Л. Танюк, М. Жулинський, О. Брайко, Н. Гусак, Н. Паскевич, В. Хархун, М. Кудрявцев, Є. Лохіна, Н. Крутікова, В. Гуменюк, І. Кошова, С. Михида, Я. Поліщук, Г. Сиваченко, О. Ковальчук, В. Панченко, А. Матющенко, О. Олійник, Г. Бежнар, С. Кульчицький, В. Солдатенко, Т. Заболотна, Л. Ожоган, В. Марко, О. Балабко та інші. І, звичайно, майже всі ці дослідники так чи інакше торкалися питань добра і зла, але проблема осягнення їхнього змісту, форм вияву та ролі в його драматургії все ще залишається відкритою. І причин тому багато: по-перше, майже сто попередніх років вчені переосмислюють зміст цих категорій здебільшого в ідеологічно-політичному плані, а в літературно-поетикальному – тільки починають; по-друге, сьогодні ці категорії дефінуються навіть у загальнолюдському плані все ще не зовсім однозначно, хоча необхідність інтерпретування їхнього змісту як вищих цінностей постає все гостріше й гостріше; по-третє, актуалізуються не лише тлумачення й розмежування кожної з них, а й осягнення їхніх найважливіших форм і функцій у художньому світі окремих творів, у творчих спадках митців і угрупувань тощо.
Більше того, на етапі сучасних суспільно-політичних трансформацій та художніх інтерпретацій самого способу життя і творчості людини в рамках суспільства, на етапі зламу майже всіх головних ціннісних орієнтирів, особливої важливості набувають пошуки та рефлексії базових критеріїв визначення самої сутності добра та добродійності, зла і злочинності взагалі.
Про все це тривожно й переконливо говорять Ю. Шрейдер, М. Бубер, М. Бахтін, Г. Штонь, І. Дзюба, М. Жулинський, Й. Сележан, Л. Перевозник та ін. Вони свідчать: саме зараз настав час у всіх гуманітарних науках (а значить і в літературознавстві) визначати й сучасний зміст категорій “добро” та “зло”, і їхні ролі в суспільстві та особливо – в мистецтві.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ПОняття добра і зла в художньому світі Винниченка-драматурга

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок