Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТВОРЕННЯ КОМПЛЕКСУ ВИСОКОЕФЕКТИВНИХ ЕЛЕКТРОДИНАМІЧНИХ ПРИСТРОЇВ ДЛЯ КОНТРОЛЮ ПАРАМЕТРІВ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА (ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ РОЗРОБКИ ТА ВПРОВАДЖЕННЯ)

СТВОРЕННЯ КОМПЛЕКСУ ВИСОКОЕФЕКТИВНИХ ЕЛЕКТРОДИНАМІЧНИХ ПРИСТРОЇВ ДЛЯ КОНТРОЛЮ ПАРАМЕТРІВ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА (ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ РОЗРОБКИ ТА ВПРОВАДЖЕННЯ)

Назва:
СТВОРЕННЯ КОМПЛЕКСУ ВИСОКОЕФЕКТИВНИХ ЕЛЕКТРОДИНАМІЧНИХ ПРИСТРОЇВ ДЛЯ КОНТРОЛЮ ПАРАМЕТРІВ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА (ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ РОЗРОБКИ ТА ВПРОВАДЖЕННЯ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,93 KB
Завантажень:
271
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Харківський державний політехнічний університет
Гурин Анатолій Григорович
УДК 621.373:550.834
СТВОРЕННЯ КОМПЛЕКСУ ВИСОКОЕФЕКТИВНИХ
ЕЛЕКТРОДИНАМІЧНИХ ПРИСТРОЇВ
ДЛЯ КОНТРОЛЮ ПАРАМЕТРІВ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА
(ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ РОЗРОБКИ ТА ВПРОВАДЖЕННЯ)
05.11.13 Прилади і методи контролю
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора техніческих наук
Харків-1999
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Харківському державному політехнічному університеті Міністерства освіти України
Науковий консультант: доктор технічних наук, професор,
Себко Вадим Пантелійович, Харківський державний політехнічний університет, завідувач кафедри "Прилади і методи неруйнівного контролю"
Офіційні опоненти: заслужений діяч науки і техніки України, доктор технічних наук, професор
Артюх Станіслав Федорович, ректор Української інженерно-педагогічної академії, завідувач кафедри електроенергетики
доктор технічних наук, професор
Лагутін Михайло Федорович, завідувач кафедри "Генерування та формування сигналів" Харківського державного технічного університету ім. М.К. Янгеля
доктор технічних наук, професор Хандецький Володимир Сергійович, завідувач кафедри електронно-обчислювальних машин Дніпропетровського державного університету
Провідна установа: Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут", кафедра приладів та систем неруйнівного контролю,
Міністерство освіти України, м. Київ
Захист відбудеться "25 " листопада 1999р. о 14-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д64.050.09 у Харківському державному політехнічному університеті за адресою: 310002, вул. Фрунзе, 21
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківського державного політехнічного університету.
Автореферат розіслано "4" жовтня 1999р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Горкунов Б.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми.
Контроль фізико-механічних параметрів навколишнього сердовища застосовується при пошуку природних копалин, експлуатації шахтних свердловин, геофізичних дослідженнях в будівництві, екологічному моніторінгу. Він виконується з поверхні землі, на шельфовій зоні морів (на мілині), на глибоководді.
Можливості сейсмоакустичних методів значною мірою визначаються характеристиками приладів, що застосовуються для цього, і перш за все - джерелами сигналів. Особливою увагою користуються невибухові джерела сейсмічних коливань. Не змінюючи властивостей досліджуваного середовища вони дають можливість багаторазової генерації одинакових по амплітуді та формі зондуючих сигналів, завдяки чому забезпечується повна відтворюваність сейсмограм в статичних умовах, стає можливим спостереження за змінами середовища в динамічних умовах.
Розвиток нових напрямків сейсмо- та гідроакустики вимагає створення спеціалізованих невибухових випромінювачів високочастотного сейсмічного діапазону. Вони повинні мати високу потужність, допускати можливість довготривалої безперервної роботи при сталих параметрах випромінюваних сигналів в імпульсному та кодоімпульсному режимах, мати вузьку керовану діаграму направленості. Це дасть можливість підняти ефективність та точність .контролю фізико-механічних процесів в досліджуваному середовищі.
Попередні дослідження, проведені нами ще в середині семидесятих років, показали, що для досягнення вказаних якісних характеристик джерел сигналів найбільш перспективними уявляються так звані електродинамічні випромінювачі з плоскими індукторами (ЕДІ). В них перетворення енергії електричного поля в акустичну енергію здійснюється через найменшу кількість проміжних конструктивних елементів - всього через тонку електропровідну мембрану. Маса останньої може бути досить незначною, а швидкість зростання густини енергії магнітного поля в робочому зазорі (зазорі між індуктором та мембраною) - навпаки - досить високою. За рахунок цього досягається висока ефективність перетворення, спектр сигналу легко зсувається в область підвищених частот.
Можно вказати безліч варіантів виконання ЕДІ, що відрізняються розмірами індуктора та числом витків, конструкцією мембрани та способами її кріплення, застосуванням багатозаходових, секціонованих та багатошарових котушок.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СТВОРЕННЯ КОМПЛЕКСУ ВИСОКОЕФЕКТИВНИХ ЕЛЕКТРОДИНАМІЧНИХ ПРИСТРОЇВ ДЛЯ КОНТРОЛЮ ПАРАМЕТРІВ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА (ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ РОЗРОБКИ ТА ВПРОВАДЖЕННЯ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок