Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБҐРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ УСТАТКУВАННЯ ДЛЯ ЗНЕВОДНЕННЯ КАНАТІВ ШАХТНИХ ПІДЙОМНИХ УСТАНОВОК

ОБҐРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ УСТАТКУВАННЯ ДЛЯ ЗНЕВОДНЕННЯ КАНАТІВ ШАХТНИХ ПІДЙОМНИХ УСТАНОВОК

Назва:
ОБҐРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ УСТАТКУВАННЯ ДЛЯ ЗНЕВОДНЕННЯ КАНАТІВ ШАХТНИХ ПІДЙОМНИХ УСТАНОВОК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,99 KB
Завантажень:
9
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ ГІРНИЧИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЗІНОВ’ЄВ Сергій Миколайович
УДК 622.673.6.002.52
ОБҐРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ УСТАТКУВАННЯ
ДЛЯ ЗНЕВОДНЕННЯ КАНАТІВ ШАХТНИХ ПІДЙОМНИХ УСТАНОВОК
Спеціальність 05.05.06 Гірничі машини
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі гірничих машин Національного гірничого університету (м. Дніпропетровськ) Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор технічних наук, професор
Заболотний Костянтин Сергійович, професор кафедри гірничих машин Національного гірничого університету (м. Дніпропетровськ) Міністерства освіти і науки України.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Дворніков Володимир Іванович, професор кафедри гірничозаводського транспорту та логістики Донецького національного технічного університету Міністерства освіти і науки України;
доктор технічних наук, професор
Білобров Віктор Іванович, головний науковий співробітник Інституту транспортних систем і технологій (м. Дніпропетровськ) Національної академії наук України.
Провідна організація – Інститут геотехнічної механіки ім. М.С. Полякова (м. Дніпропетровськ) Національної академії наук України, відділ механіки машин та процесів переробки мінеральної сировини.
Захист відбудеться “ 22 ” грудня 2004 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .080.06 при Національному гірничому університеті Міністерства освіти і науки України (49027, м. Дніпропетровськ_, просп. Карла Маркса, 19, тел. ).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України (49027, м. Дніпропетровськ_, просп. Карла Маркса, 19).
Автореферат розісланий “ 10 ” листопада 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
канд. техн. наук О.В. Анциферов


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. При видобуванні корисних копалин підземним способом важливе місце належить вертикальному транспорту. Шахтна підйомна установка (ШПУ) – відповідальна ланка у виробничому процесі. Аварія на ШПУ призводить до припинення робіт з видобутку корисної копалини, зав-даючи величезних збитків. Це визначає високі вимоги до надійності і технічного рівня установок та якості їх проектування і виробництва.
За результатами досліджень Інституту геотехнічної механіки (ІГТМ) ім. М.С. Полякова (м. Дніпропетровськ) Національної академії наук України, виконаних під керівництвом проф. П.П. Нестерова, на 85шахт Донбасу і Кривбасу вертикальні стволи обводнені ґрунтовими водами. У процесі роботи ШПУ один підйомний канатПК) виносить від 10 до 20 м3 води за добу. Винесена вода потрапляє на гальмові поля та канатоведучі шківи, що знижує безпеку роботи шахтного підйомного комплексу. Для видалення води з поверхні канатів (зневоднення) застосовують різні пристрої. Наприклад, в ІГТМ розроблена конструкція зневоднюючого пристрою з комбінованим способом очищення: потоком повітря та обтискними центрувальними роликами. Пристрої мають масу понад 100 кг, а повітряний струмінь для розпилення не повністю гаситься в їх камерах і видалена вода знову потрапляє на канат. Ефективність роботи пристрою визначається процентним співвідношенням кількості води, яка видаляється з поверхні каната за одиницю часу (інтенсивність видалення), до кількості води, що виноситься канатом за той же час (інтенсивність винесення), і досягає 85до того ж повітряним потоком видаляється від 45 до 70води. Тому підвищення ефективності роботи пристрою для зневоднення канатів повітряним потоком становить актуальну технічну задачу.
У Національному гірничому університеті запропонована конструкція зневоднюючого устаткування, в якому повітряний потік для видалення води формується створенням розрядження в камері пристрою. Це дає можливість зменшити масу пристрою та запобігти повторному попаданню на канат води, що видаляється.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОБҐРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ УСТАТКУВАННЯ ДЛЯ ЗНЕВОДНЕННЯ КАНАТІВ ШАХТНИХ ПІДЙОМНИХ УСТАНОВОК

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок