Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОВІСТІ БОРИСА ХАРЧУКА. ПРОБЛЕМИ ПОЕТИКИ

ПОВІСТІ БОРИСА ХАРЧУКА. ПРОБЛЕМИ ПОЕТИКИ

Назва:
ПОВІСТІ БОРИСА ХАРЧУКА. ПРОБЛЕМИ ПОЕТИКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
30,51 KB
Завантажень:
112
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
ХЕРСОНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
СПІВАК Ірина Едуардівна
УДК 821.161.2.0. “19”
ПОВІСТІ БОРИСА ХАРЧУКА. ПРОБЛЕМИ ПОЕТИКИ
10.01.01 – українська література
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Херсон – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі української літератури Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор філологічних наук, професор
Погребенник Володимир Федорович,
Національний педагогічний університет
імені М.П. Драгоманова,
завідувач кафедри української літератури
Офіційні опоненти – доктор філологічних наук, професор
Ковалів Юрій Іванович,
Інститут філології Київського національного університету
імені Тараса Шевченка,
професор кафедри новітньої української літератури
– кандидат філологічних наук
Кравченко Андрій Євгенович,
Інститут літератури ім. Т.Г.Шевченка НАН України,
старший науковий співробітник відділу української літератури ХХ ст.
Провідна установа: Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна,
Міністерство освіти і науки України, м. Харків
Захист відбудеться “20” квітня 2007 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.67.053.02 у Херсонському державному університеті за адресою: 73000, м. Херсон, вул. 40 років Жовтня, 27.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Херсонського державного університету за адресою: 73000, м. Херсон, вул. 40 років Жовтня, 27.
Автореферат розіслано “20” березня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.М. Стеценко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Суттєві зміни, пережиті Україною в 60–80-х рр. ХХ ст., стали своєрідною матрицею новітнього художнього процесу, категорично та неодноразово детермінуючи ідеологічні й естетичні параметри його розвитку. Тоталітарні негації не знищили, та й не могли знищити давно сформоване осердя української літератури, її гуманістичний потенціал, співмірний із духовністю народу. Художньо переконливими і непересічними в літературному процесі цього періоду, серед інших, стали твори Бориса Харчука, які й сьогодні є актуальними завдяки осмисленню загальнолюдських цінностей, відтворенню особливостей українського характеру, менталітету нації.
Культурний процес другої половини XX ст. пройшов під знаком літературного покоління “шістдесятників”. Позначене духом бунтарства, нонконформізму, спрямоване на руйнування стереотипних моделей мислення, що склалися в задушливу епоху сталінізму, мистецьке життя 60-х спонукало творчих літераторів до самостійності думки, більшої незалежності у поглядах. Серед тих, хто репрезентував літературу “нової хвилі”, помітне місце належить Борисові Харчуку, художня проза якого прикметна національною самобутністю і новаторськими мистецькими рішеннями, глибоким ліризмом і напруженістю філософської думки, тонким психологізмом і високою емоційною наснагою.
Щоправда, критика ніколи не зараховувала письменника до “шістдесятників”, але наголошувала, що творчість Б.Харчука, розвиваючись у силовому полі “шістдесятництва”, ним наснажувалася, його збагачувала та підживлювала (Л.Тарнашинська). Про причетність Б.Харчука до мистецького життя 60-х свідчить не тільки художнє “визрівання” письменника в самобутньому та оригінальному “шістдесятницькому” середовищі, але насамперед гуманістичний пафос прози митця з її морально-етичними вартостями, прихованою полемічністю та ідеологічною незаангажованістю.
Критичний аналіз наукової літератури з питань вивчення творчості Б.Харчука свідчить про нерівномірну увагу дослідників до повістей, написаних у 70–80-х рр. ХХ ст. Досі бракує дослідження поетики повістей письменника означеного періоду по-новому – в системному аспекті як особливої естетичної єдності, метатексту. Тож існує потреба комплексного дослідження повістей Б.Харчука – від висвітлення шляху й обставин уходження митця в українську літературу, аналізу філософсько-естетичних засад його прози до вивчення специфіки нарації та розв’язання письменником онтологічної та аксіологічної проблематики.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: ПОВІСТІ БОРИСА ХАРЧУКА. ПРОБЛЕМИ ПОЕТИКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок