Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Cинтез, фізико-хімічні та біологічні властивості амідів (6-R-4-оксо-4Н-хіназолін-3-іл)алкіл(арил)карбонових кислот

Cинтез, фізико-хімічні та біологічні властивості амідів (6-R-4-оксо-4Н-хіназолін-3-іл)алкіл(арил)карбонових кислот

Назва:
Cинтез, фізико-хімічні та біологічні властивості амідів (6-R-4-оксо-4Н-хіназолін-3-іл)алкіл(арил)карбонових кислот
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,77 KB
Завантажень:
238
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. ДАНИЛА ГАЛИЦЬКОГО
Шабельник Костянтин Петрович
УДК 547.856.057/05:615.31
Cинтез, фізико-хімічні та біологічні властивості амідів (6-R-4-оксо-4Н-хіназолін-3-іл)алкіл(арил)карбонових кислот
15.00.02 – фармацевтична хімія та фармакогнозія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фармацевтичних наук
Львів – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі фармацевтичної хімії Запорізького державного медичного університету Міністерства охорони здоров’я України.
Науковий керівник: доктор фармацевтичних наук, професор
Коваленко Сергій Іванович
Запорізький державний медичний університет,
професор кафедри фармацевтичної хімії
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор
Новіков Володимир Павлович
Національний університет "Львівська політехніка",
завідувач кафедри технології біологічно активних
речовин, фармації та біотехнології
доктор фармацевтичних наук, професор
Георгіянц Вікторія Акопівна
Національний фармацевтичний університет,
завідувач кафедри якості, стандартизації та сертифікації
Захист відбудеться 21.12.2007 року о 13 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.600.02 у Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького за адресою: 79010, м. Львів, вул. Пекарська, 69.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького (79000, м. Львів, вул. Січових Стрільців, 6).
Автореферат розісланий 20.11.2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Гасюк Г.Д.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Систематичне дослідження хімії та фармакології похідних хіназоліну та його заміщених аналогів є актуальною проблемою понад сторіччя. В порівнянні з відомими для даного гетероциклу видами фармакологічної дії (нейролептична, снодійна, протисудомна, седативна, анальгетична, протизапальна, антиаритмічна, гіпоглікемічна та інші) на сьогодні встановлено ряд нових фармакологічних ефектів. Так, похідні хіназоліну є ефективними інгібіторами протеїнкінази, тирозинкінази, тимідилатсинтази, тубулінполімерази і проявляють виражену протиракову активність; неконкурентними інгібіторами АМРА- та NMDA-рецепторів, лігандами ГАМК-рецепторів, що дозволяє рекомендувати їх для лікування ішемії, гіпоксії, спазмів церебральних судин, хвороби Альцгеймера, шизофренії, депресії, затримки розумового розвитку тощо. Аналіз наукових публікацій, присвячених проблемі пошуку сполук з зазначеною дією, показує, що перспективним напрямком створення лікарських засобів церебропротекторної дії є імітація структури відомих лікарських препаратів, які були б подібні до структури екзогенних лігандів пептидних рецепторів, тобто пептидоміметиків або їх аналогів.
Незважаючи на значну кількість робіт, присвячених хімії і біології (4-оксо-4Н-хіназолін-3-іл)алкіл(арил)карбонових кислот та їх похідних, питання реакційної здатності, фізико-хімічних та біологічних властивостей вивчені недостатньо. Виходячи з цього, розробка методів синтезу амідів та анілідів (4-оксо-4Н-хіназолін-3-іл)алкіл(арил)карбонових кислот, дослідження фізико-хімічних властивостей, біологічної активності і встановлення взаємозв’язку між структурою та дією представляє безперечний інтерес як з теоретичної точки зору, так і в плані цілеспрямованого пошуку потенційних лікарських засобів.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Представлена робота виконана згідно з планом науково-дослідних робіт Запорізького державного медичного університету за темою “Цілеспрямований пошук біологічно активних речовин в ряду п’яти- та шестичленних азагетероциклів та створення на їх основі лікарських препаратів" (№ держ. реєстрації 0102 U 002863) та Інституту фармакології і токсикології АМН України в межах спільної науково-дослідної роботи за темою „Дослідження антирадикальних та антиоксидантних властивостей похідних хіназоліну з метою пошуку фізіологічно активних сполук цитопротекторної дії на моделі хімічного ураження печінки” (Постанова Президії АМН України №1/5 від 12 січня 2004 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Cинтез, фізико-хімічні та біологічні властивості амідів (6-R-4-оксо-4Н-хіназолін-3-іл)алкіл(арил)карбонових кислот

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок