Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕГУЛЯТИВНА РОЛЬ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ В КОНТЕКСТІ РОЗВИТКУ ЕНЕРГЕТИЧНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

РЕГУЛЯТИВНА РОЛЬ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ В КОНТЕКСТІ РОЗВИТКУ ЕНЕРГЕТИЧНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

Назва:
РЕГУЛЯТИВНА РОЛЬ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ В КОНТЕКСТІ РОЗВИТКУ ЕНЕРГЕТИЧНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,91 KB
Завантажень:
291
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ОДЕСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ ІНСТИТУТ
ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ
ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ
Ставицька Олена Володимирівна
УДК:338.22:304.4
РЕГУЛЯТИВНА РОЛЬ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ В КОНТЕКСТІ РОЗВИТКУ ЕНЕРГЕТИЧНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
25.00.02 - механізми державного управління
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з державного управління
Одеса – 2005
 


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національній академії державного управління при Президентові України.
Науковий керівник – кандидат економічних наук, доцент
СТЕПАНКОВА Тетяна Михайлівна,
Всеукраїнська громадська
організація “Український союз промисловців
і підприємців”, Віце-президент.
Офіційні опоненти: доктор наук з державного управління, доцент
ВОРОТІН Валерій Євгенович,
Національна академія державного управління
при Президентові України, кафедра економічної теорії
та історії економіки, професор;
кандидат наук з державного управління, доцент
ДУБОВИК Сергій Федорович,
Секретаріат Кабінету Міністрів України,
Управління моніторингу та ринкових
перетворень в енергетичному секторі економіки,
головний спеціаліст.
Провідна установа – Національний інститут стратегічних досліджень,
відділ регіональної політики, м. Київ.
Захист відбудеться 12 травня 2005 року о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.863.01 в Одеському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України за адресою: 65009, м. Одеса, вул. Генуезька, 22, к.212.
Із дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України (65009,м. Одеса, вул. Генуезька, 22).
Автореферат розісланий 9 квітня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Т.М. Безверхнюк
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Паливно-енергетичний комплекс займає в економіці будь-якої країни ключові позиції та великою мірою визначає розвиток держави в цілому. Кінець другого тисячоліття позначився бурхливим розвитком економічних відносин у світі, які набули чіткої тенденції до глобалізації та взаємного проникнення, посилення диктату науково-технічного прогресу. Наразі відбуваються фундаментальні зміни в міждержавних та міжгалузевих відносинах, зазнають перетворень суспільно-політичні громадські зв'язки у всьому світі. Безумовно, такі тенденції у розвитку в світових і міждержавних господарських відносинах позначаються на становленні економічного базису країн, які нещодавно стали на шлях ринкових відносин.
Цілком зрозуміло, що паливно-енергетичний комплекс не може залишатися осторонь цих процесів. Він органічно пов'язаний з усіма галузями господарства країни, має тісні зв’язки з іншими країнами. Правильно обрана стратегія реформування та розвитку комплексу сприятиме просуванню реформ і в інших сферах господарської діяльності.
Актуальність теми дослідження визначається тим, що дисертаційна робота тісно пов’язана з розробкою як теоретичних, так і практичних проблем формування і реалізації державної енергетичної політики.
Критична ситуація, в якій опинився паливно-енергетичний комплекс (ПЕК) України, значною мірою обумовлена відсутністю виваженого послідовного підходу до реформування об'єктів ПЕК та формування ринкового середовища у цій сфері, а також неузгодженістю процесів реформування в енергетиці з процесами реформування економічних відносин, які відбуваються нині в Україні. Власне ці негативні тенденції знаходять своє відображення в сучасній національній літературі і потребують наукового опрацювання.
Як правило, проблема регулювання економічної політики розглядається в сучасній українській літературі в контексті загальносвітових тенденцій і закономірностей розвитку енергетики. На наш погляд, такий підхід не завжди є коректним з огляду на наявність очевидних диспропорцій розвитку енергетичної сфери в Україні та застарілих інструментів, якими користувалися і продовжують користуватися для вирішення економічних завдань, що згодом стають і політичними проблемами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: РЕГУЛЯТИВНА РОЛЬ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ В КОНТЕКСТІ РОЗВИТКУ ЕНЕРГЕТИЧНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок