Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> джерела поповнення та ефективність використання оборотних коштів промисловості (на прикладі легкої промисловості України)

джерела поповнення та ефективність використання оборотних коштів промисловості (на прикладі легкої промисловості України)

Назва:
джерела поповнення та ефективність використання оборотних коштів промисловості (на прикладі легкої промисловості України)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,88 KB
Завантажень:
79
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
національна академія наук України
інститут економіки
пан лілія володимирівна
удк зз8.45
джерела поповнення та ефективність
використання оборотних коштів промисловості
(на прикладі легкої промисловості України)
Спеціальність 08.07.01 – Економіка промисловості
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті економіки НАН України
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор,
член-кореспондент НАН України
Герасимчук Микола Семенович,
Інститут економіки НАН України,
завідувач відділу ефективності інвестицій і відтворення основних фондів, заступник директора
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Александрова Валентина Петрівна,
Інститут економічного прогнозування НАН України,
провідний науковий співробітник відділу технологічного прогнозування та інноваційної політики
кандидат економічних наук, доцент,
Володькіна Марина Владиславівна,
Київський економічний інститут менеджменту,
доцент кафедри менеджменту
Провідна установа: Науково-дослідний економічний інститут Міністерства економіки України, відділ міжгалузевих та структурних проблем виробництва, м. Київ.
Захист відбудеться “26” квітня 2001 р. о 1400 годині
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.150.02 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) наук в Інституті економіки НАН України за адресою: 01011, м. Київ-11, вул. Панаса Мирного, 26.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту економіки НАН України.
Автореферат розісланий “22” березня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Стешенко В.С.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. В умовах становлення державної незалежності України, реформування її економічної системи особливої гостроти набула проблема ефективного управління оборотними коштами.
Економічний механізм формування та ефективного використання оборотних коштів викликає інтерес як у теоретиків, так і в практичних працівників. Специфіка утворення та використання оборотних коштів промисловості зумовлена організаційними основами функціонування окремих її галузей. В умовах трансформаційної економіки відбувається перехід до ринкових методів господарювання та переосмислюється роль оборотних коштів в управлінні промисловістю.
Нині оборотні кошти підприємств набули нових істотних змін у формуванні джерел їх фінансування і, в першу чергу, за рахунок нових фінансових інструментів, що найбільш сильно вплинули на процес прийняття тактичних та стратегічних управлінських рішень. Все це обумовило активізацію діяльності підприємств на пошук практичних рішень, які впливають на умови і фактори руху оборотних коштів.
Економічні дослідження радянських вчених, у тому числі велика кількість досліджень з проблем оборотних коштів, стосувались, як відомо, командно-адміністративних методів господарювання. У пострадянський період ціла низка проблем, пов’язаних з діяльністю промислових підприємств в умовах переходу до ринку, в тому числі проблема руху й ефективності використання оборотних коштів, досі залишається мало дослідженою.
Нестача оборотних коштів через їх відволікання в дебіторську заборгованість є однією з найгостріших економічних проблем розвитку української промисловості на сучасному етапі. Зовсім недостатньо досліджені принципи та методи поповнення оборотних коштів підприємств в умовах зміни форм власності. Саме цим продиктований вибір даної теми дисертаційного дослідження.
ЗВ’ЯЗОК РОБОТИ З НАУКОВИМИ ПРОГРАМАМИ, ПЛАНАМИ, ТЕМАМИ. Дисертаційне дослідження виконано автором у рамках комплексної наукової теми Інституту економіки НАН України “Відтворення основних і оборотних фондів” (держ. реєстр. № 0198U001456).
МЕТА І ЗАДАЧІ ДОСЛІДЖЕННЯ. Мета дисертаційного дослідження полягає в розкритті сутності оборотних коштів, поглибленому аналізі їх реального стану і використання у легкій промисловості України, визначенні джерел їх формування і на цій основі – розробці наукових рекомендацій щодо удосконалення діючого порядку мобілізації коштів та ефективного їх використання в умовах трансформації економічної системи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: джерела поповнення та ефективність використання оборотних коштів промисловості (на прикладі легкої промисловості України)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок