Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЛІТИКА ВЕЛИКОБРИТАНІЇ ПО ВІДНОШЕННЮ ДО ПАЛЕСТИНИ, 1915-1922 рр.

ПОЛІТИКА ВЕЛИКОБРИТАНІЇ ПО ВІДНОШЕННЮ ДО ПАЛЕСТИНИ, 1915-1922 рр.

Назва:
ПОЛІТИКА ВЕЛИКОБРИТАНІЇ ПО ВІДНОШЕННЮ ДО ПАЛЕСТИНИ, 1915-1922 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
32,04 KB
Завантажень:
318
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
СХІДНОУКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ВОЛОДИМИРА ДАЛЯ
РУСАНОВА Марина Ігорівна
УДК 94 (420): 94 (56.94).04
ПОЛІТИКА ВЕЛИКОБРИТАНІЇ ПО ВІДНОШЕННЮ ДО ПАЛЕСТИНИ,
1915-1922 рр.
07.00.02 – Всесвітня історія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Луганськ – 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі всесвітньої історії і міжнародних відносин Луганського національного педагогічного університету імені Тараса Шевченка Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник – | доктор історичних наук, професор
Бур’ян Михайло Степанович,
Луганський національний педагогічний університет імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин
Офіційні опоненти: |
доктор історичних наук, професор
Біловолов Юрій Григорович,
Донецький національний університет,
професор кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики;
кандидат історичних наук
Корнєєва Олена Василівна,
Херсонський національний технічний університет,
старший викладач кафедри гуманітарних та соціально-економічних дисциплін Феодосійського навчально-наукового консультаційного центру
Провідна установа – | Дипломатична академія України при МЗС України,
кафедра зовнішньої політики і міжнародного права
Захист відбудеться 01.07.2005 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 29.051.04 при Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля за адресою: 91034, м. Луганськ, кв. Молодіжний, 20-А, корп. 1, ауд. 241.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля (м. Луганськ, кв.  Молодіжний,  А).
Автореферат розісланий 01.06. 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради |
Довжук І.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Головною метою міжнародного співтовариства є досягнення миру і стабільності – надійної гарантії вирішення проблем, що постають перед людством у наш час. У практичному вимірі мова йде про врегулювання конфліктів, пов’язаних із ігноруванням політико-економічних і культурних потреб окремих етнічних і національних спільнот. Прикладом подібної ситуації є „палестинська проблема” – арабо-ізраїльське протистояння, яке своїми історичними коренями уходить у першу чверть XX століття.
Виникнення даного вузлу протиріч було зумовлено, в першу чергу, геополітичним значенням Близького Сходу, який є унікальним джерелом постачання вуглеводневої сировини на світовий ринок (до 60% світових запасів нафти). Навіть незважаючи на те, що з розпадом СРСР виникли нові перспективи розвитку світового ринку енергоносіїв, географічне положення цього регіону (в центрі давно утворених та розвинутих торгових шляхів) дозволяє йому зберігати своє значення. Крім того, тут, на перехресті шляхів між Європою, Азією й Африкою, зародилися світові релігії (у тому числі християнство, іудаїзм та іслам), святині яких розташовані на території Палестини. Все це призводило не тільки до численних внутрішніх конфліктів, але й до постійного втручання в ці конфлікти позарегіональних, у тому числі великих держав.
Однією з цих держав була Великобританія, серед пріоритетних задач якої в період між двома світовими війнами була розбудова так званої „близькосхідної імперії”. Саме британські правлячі кола створили умови для виникнення і поступового загострення „палестинської проблеми”, яка і до тепер остаточно не вирішена. Дослідження палестинської політики Уайтхоллу, таким чином, буде сприяти виявленню коренів конфлікту, і, зрештою, його мирному врегулюванню.
У цьому зацікавлена й Україна, яка має стратегічні інтереси на Близькому Сході та в Перській затоці. Однак, у вітчизняній історіографії історія палестинської проблеми, особливо її витоки, майже не вивчалася.
Все це свідчить про актуальність теми, обраної для дослідження.
Зв’язок із науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана в рамках комплексної програми Науково-дослідного центру імені В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Реферат на тему: ПОЛІТИКА ВЕЛИКОБРИТАНІЇ ПО ВІДНОШЕННЮ ДО ПАЛЕСТИНИ, 1915-1922 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок