Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНТЕРПРЕТАЦІЯ ЯК КОМПОНЕНТ МУЗИЧНОЇ ТВОРЧОСТІ: ЕСТЕТИЧНИЙ АСПЕКТ

ІНТЕРПРЕТАЦІЯ ЯК КОМПОНЕНТ МУЗИЧНОЇ ТВОРЧОСТІ: ЕСТЕТИЧНИЙ АСПЕКТ

Назва:
ІНТЕРПРЕТАЦІЯ ЯК КОМПОНЕНТ МУЗИЧНОЇ ТВОРЧОСТІ: ЕСТЕТИЧНИЙ АСПЕКТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,42 KB
Завантажень:
135
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Жукова Наталія Анатоліївна
УДК 111.852:78.01
ІНТЕРПРЕТАЦІЯ ЯК КОМПОНЕНТ МУЗИЧНОЇ ТВОРЧОСТІ:
ЕСТЕТИЧНИЙ АСПЕКТ
Спеціальність 09.00.08 – естетика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ - 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка на кафедрі етики, естетики та культурології філософського факультету.
Науковий керівник - доктор філософських наук, професор кафедри етики,
естетики та культурології Київського національного університету
імені Тараса Шевченка
Левчук Лариса Тимофіївна
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, провідний
науковий співробітник відділу соціології культури та
масової комунікації Інституту соціології НАН України
Шульга Раїса Петрівна;
кандидат філософських наук, професор, заслужений діяч мистецтв,
проректор з наукової роботи ДАКККіМ
Бітаєв Валерій Анатолієвич.
Провідна установа Харківський інститут мистецтв імені Івана Котляревського
Захист відбудеться “24” квітня 2003 р. о 15-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.28 при Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 327.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий "18" березня 2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Живоглядова І.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Новий історичний етап, який переживає незалежна українська держава, розпочавши друге десятиліття своєї історії, пов’язаний із значними соціально-ціннісними змінами, з перетвореннями в політичній, економічній, культурній сферах життя. В сучасних умовах в Україні гостро постають проблеми гуманізації суспільства, відродження національної духовності, становлення гармонійної особистості. У розв’язанні цих проблем вагому роль відіграє рівень естетичної культури людини, її залученість до мистецького життя – потужного чинника формування чуттєвого світу особистості. За своєю масштабністю і складністю ці проблеми не мають простих рішень, проте вже сьогодні, використовуючи творчій потенціал мистецтва, зокрема музики, можна реально збагатити внутрішній світ людини, сприяти реформуванню її духовних орієнтирів.
У довгій і складній історії музичного мистецтва особливе значення має перша половина ХVII століття – становлення оперного мистецтва, відкриття оперних театрів і початок нового етапу еволюції музичного життя – виділення музики в специфічну, внутрішньо цілісну галузь людської діяльності. Відкриття в кінці ХVII – на початку ХVIII століття залів для прилюдних концертів прискорило кристалізацію соціальної структури музичного життя, сприяло остаточному розподілу функцій композитора, виконавця і слухача, чіткій професіоналізації всіх видів музичної діяльності. Саме в цей час формується “музична естетика” і постають питання виконавства та інтерпретації, естетичний аспект якої в контексті специфіки музичної творчості і буде розглянуто в дисертації.
Поняття “інтерпретація” використовується в різних наукових сферах, зокрема, в математиці, в логіці, в природознавчих науках, і в кожній з них має специфічні смислові відтінки. В широкому розумінні “інтерпретація” означає тлумачення, переклад, розкриття смислу, ступінь розуміння судження, яке вже існує, пояснення смислу якогось висловлювання, тексту, вчення, і припускає посередництво інтерпретатора між текстом (в широкому смислі – певним явищем культури) і тим, хто цей текст сприймає.
В таких видах мистецтва як музика, театр, кінематографія, телебачення необхідний виконавець. Питання про те, що визначає специфіку виконавського мистецтва, зберігає свою гостроту. Тому нам здається актуальним естетичне осмислення загальних закономірностей виконавського виду творчої діяльності взагалі, і інтерпретації в музичній творчості, зокрема.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ІНТЕРПРЕТАЦІЯ ЯК КОМПОНЕНТ МУЗИЧНОЇ ТВОРЧОСТІ: ЕСТЕТИЧНИЙ АСПЕКТ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок