Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГЕОСТРАТЕГІЧНА ДИЛЕМА УКРАЇНИ: ТЕОРЕТИКО - МЕТОДОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ ТА ІНСТИТУЦІОНАЛЬНІ РІШЕННЯ

ГЕОСТРАТЕГІЧНА ДИЛЕМА УКРАЇНИ: ТЕОРЕТИКО - МЕТОДОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ ТА ІНСТИТУЦІОНАЛЬНІ РІШЕННЯ

Назва:
ГЕОСТРАТЕГІЧНА ДИЛЕМА УКРАЇНИ: ТЕОРЕТИКО - МЕТОДОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ ТА ІНСТИТУЦІОНАЛЬНІ РІШЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,51 KB
Завантажень:
482
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені В.Н.КАРАЗІНА
КЛЮЧКО ДМИТРО ЄВГЕНІЙОВИЧ
 
УДК 327.39+321
ГЕОСТРАТЕГІЧНА ДИЛЕМА УКРАЇНИ:
ТЕОРЕТИКО - МЕТОДОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ
ТА ІНСТИТУЦІОНАЛЬНІ РІШЕННЯ
23.00.02 – політичні інститути та процеси
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Харків – 2005
Дисертація є рукописом.
Робота виконана на кафедрі політології Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна.
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор, заслужений
працівник вищої школи Української РСР
академік Української АПН
САЗОНОВ Микола Іванович
Харківський національний університет
ім. В.Н. Каразіна, завідувач кафедри
політології філософського факультету
Офіційні опоненти: доктор політичних наук, професор
НАУМКІНА Світлана Михайлівна
Південноукраїнський державний педагогічний
університет ім. К.Д. Ушинського (м. Одеса)
кандидат політичних наук, науковий співробітник
ШЕВЧУК Вікторія Олександрівна
Регіональний філіал Національного інституту
стратегічних досліджень у м. Харкові
Провідна установа: Дніпропетровський національний університет
Міністерство освіти і науки України, м. Дніпропетровськ
Захист відбудеться “09” грудня 2005 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.18 Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, ауд. 4-65.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розісланий 08.11. 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради М.В. Чугуєнко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження зумовлена тим, що становлення України суб’єктом геополітичних відносин глобалізованого світу поставило перед народом країни, його державним керівництвом та політичними інститутами нагальну потребу розв’язання історично обумовленої геостратегічної дилеми: „євроатлантична інтеграція – євразійська інтеграція”, простіше “Захід – Схід”.
Особливої актуальності розв’язання цієї дилеми набуло за умов нової політичної реальності, що склалася після політичних подій, які відбулися в Україні в жовтні – грудні 2004 року та увійшли в історію нашої країни під назвою „помаранчева революція”.
Проблема геостратегічного розвитку України сьогодні - одна з пріоритетних проблем розвитку суспільства, держави та їх інститутів, тому що вибір стратегічного напрямку країни – суб’єктивний процес, прискорення чи гальмування якого залежить не від місця держави в географічному просторі, а від діючих в країні політичного режиму, політичної системи суспільства, насамперед дизайну її інститутів, та механізмів утілення в життя геостратегічних цілей і завдань.
Доцільність даного дослідження зумовлена й тим, що визначення напрямку геостратегічного розвитку України ускладнюється її історично сформованою геополітичною невизначеністю та втіленням інститутів політики країни в геостратегічний процес так званої „багатовекторності”, що є геополітичним нонсенсом. До того ж, не зважаючи на заяви політичного керівництва країни про однозначний вибір європейського геостратегічного курсу, Україна ще й досі не знаходить точки рівноваги: зовнішнє тяжіння на Захід та Схід, внутрішній поділ – на Західну та Східну Україну, що було підтверджено перебігом президентських перегонів в жовтні-грудні 2004 року.
Актуалізація дослідження пов'язана необхідністю проведення реформи національної політичної системи, яка є однією з умов ЄС в його співробітництві з Україною, що в першу чергу дасть можливість створити, в межах європейської інституціональної моделі, політико-правові інститути геостратегічного процесу України. Недостатня глибина і всебічність теоретико-методологічних досліджень геополітичних інститутів стримує можливість розробки науково концептуальних засад геополітичної стратегії України.
Стан наукової розробки проблеми.
Дослідження сучасних геополітичних процесів та політичних інститутів геостратегії здійснювались на основі: а) філософсько-політичних поглядів Н.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ГЕОСТРАТЕГІЧНА ДИЛЕМА УКРАЇНИ: ТЕОРЕТИКО - МЕТОДОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ ТА ІНСТИТУЦІОНАЛЬНІ РІШЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок