Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГІДРОНІМІЯ БУКОВИНИ (назви непротічних вод)

ГІДРОНІМІЯ БУКОВИНИ (назви непротічних вод)

Назва:
ГІДРОНІМІЯ БУКОВИНИ (назви непротічних вод)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,30 KB
Завантажень:
457
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Прикарпатський університет
імені Василя Стефаника
КОСТИК Любов Богданівна
УДК 811.161.2’373.21
ГІДРОНІМІЯ БУКОВИНИ
(назви непротічних вод)
10.02.01 – українська мова
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Івано-Франківськ - 2003


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі історії та культури української мови Чернівецького національного університету імені Ю.Федьковича Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат філологічних наук
Перепелиця Степан Семенович,
Чернівецький національний університет
ім. Ю.Федьковича, доцент кафедри історії
та культури української мови
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Бучко Дмитро Григорович,
Тернопільський педагогічний університет
ім. В.Гнатюка, завідувач кафедри
українського та загального мовознавства
кандидат філологічних наук, молодший
науковий співробітник відділу
західно- і південнослов’янських мов
Михальчук Оксана Іванівна,
Інститут мовознавства ім. О.О.Потебні НАН України.
 
Провідна установа: Інститут українознавства імені
Івана Крип’якевича НАН України, м.Львів.
Захист відбудеться 10 квітня 2003 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 20.051.02 для захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук у Прикарпатському університеті ім. Василя Стефаника (76000, м. Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 57).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Прикарпатського університету ім. Василя Стефаника (76000, м. Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 57 ).
Автореферат розіслано 07 березня 2003 р.
Учений секретар спеціалізованої
вченої ради кандидат філологічних
наук, доцент Н.Я.Тишківська
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження визначається багатьма як лінгвальними, так і екстралінгвальними факторами. У сучасній вітчизняній топоніміці виразно простежується увага до реґіональної проблематики та маловивчених класів онімів. До цього часу гідронімія, зокрема назви непротічних вод Буковини, не була предметом системного наукового дослідження. Гідроніми цього краю або залишалися поза увагою ономастів, або залучалися до наукового аналізу лише як додатковий матеріал при вивченні інших класів географічних назв. Назви малих гідрооб’єктів вимагають особливої уваги ще й тому, що значний шар цих найменувань поступово виходить з активного вжитку молодшого покоління, окремі з них з часом можуть бути навіки втрачені. Тому актуальним є збір та наукове вивчення цього шару гідронімної лексики, яка зберігається ще в усному мовленні старшого покоління і становить органічний елемент цього мовлення, виступає важливим джерелом вивчення історії краю. Це зумовлює необхідність укладання реґіональних словників гідронімів, що є важливою ланкою у створенні Національного інформаційного банку географічних назв України.
Буковина – історико-географічна назва території, що знаходиться на порубіжжі України та Румунії. Її умовно поділяють на дві частини: Південна Буковина – Сучавський повіт та інші споконвічні українські землі в Румунії і Північна Буковина – територія сучасної Чернівецької області України. Таке розташування впливало на її досить складну історичну долю: вона перебувала певний час під владою то Молдавії, то Румунії, то Австрії та Росії. Ухвалою Верховної Ради СРСР від 2.08.1940 р. Північна Буковина перетворена на Чернівецьку область УРСР. Сучасна Чернівецька область обіймає географічні ландшафти Верхнього Надпруття, Середнього Наддністров’я, верхів’я Серету, а також Буковинських Карпат і включає північну частину історичної Буковини (центральні та гірські райони Чернівецької області) та історичну Хотинщину (східні райони).
Територія Чернівецької області дренується густою мережею річок (Дністер, Прут, Черемош, Серет). Всього тут нараховується майже 4,5 тис. річок і тимчасових водотоків.
На території області є приблизно 600 ставків загальною площею понад 28 км, що становить майже 3% усього об’єму річного стоку річок області.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ГІДРОНІМІЯ БУКОВИНИ (назви непротічних вод)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок