Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТИЛЬОВІ ОСОБЛИВОСТІ МОДЕЛЮВАННЯ ЖІНОЧИХ ХАРАКТЕРІВ В УКРАЇНСЬКІЙ ЛІТЕРАТУРІ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХІХ – ПОЧАТКУ ХХ СТ.

СТИЛЬОВІ ОСОБЛИВОСТІ МОДЕЛЮВАННЯ ЖІНОЧИХ ХАРАКТЕРІВ В УКРАЇНСЬКІЙ ЛІТЕРАТУРІ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХІХ – ПОЧАТКУ ХХ СТ.

Назва:
СТИЛЬОВІ ОСОБЛИВОСТІ МОДЕЛЮВАННЯ ЖІНОЧИХ ХАРАКТЕРІВ В УКРАЇНСЬКІЙ ЛІТЕРАТУРІ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХІХ – ПОЧАТКУ ХХ СТ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
29,23 KB
Завантажень:
168
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
БІЛОУС НАТАЛЯ ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 821.161.2/“18”/ “19”
СТИЛЬОВІ ОСОБЛИВОСТІ МОДЕЛЮВАННЯ ЖІНОЧИХ ХАРАКТЕРІВ В УКРАЇНСЬКІЙ ЛІТЕРАТУРІ
ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХІХ – ПОЧАТКУ ХХ СТ.
10.01.01 – українська література
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі новітньої української літератури Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Семенюк Григорій Фокович
директор Інституту філології Київського
національного університету імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри новітньої української
літератури
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Кузьменко Володимир Іванович
Київський славістичний університет,
проректор з наукової роботи,
завідувач кафедри слов’янської філології

кандидат філологічних наук,
Калинчук Алла Миколаївна,
Інститут літератури ім.Т.Г.Шевченка НАН України,
науковий співробітник відділу шевченкознавства

Провідна установа: Національний педагогічний університет
ім.М.П.Драгоманова, кафедра української
літератури, Міністерство освіти і науки України,
м.Київ
Захист відбудеться “27” жовтня 2005 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.15 із захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора філологічних наук при Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м.Київ, бульвар Тараса Шевченка, 14.
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці імені М.О.Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м.Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий “27” вересня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор філологічних наук, професор Л.М.Копаниця
Загальна характеристика роботи
На зламі культурних епох завжди змінюються традиційні погляди на роль жінки в культурі взагалі і в літературі зокрема. Важливою ознакою сучасності є процес переосмислення досвіду минулого, пошук нових цінностей та орієнтирів. Не можна не звернути уваги на формування нової концепції особистості у постмодерному світі, усвідомлення її ролі у суспільстві та історії, водночас іноді досить болісно встановлюється рівновага між минулим і сучасним, між традицією та новаторством. Сказане стосується сучасного літературознавства, його нові тенденції – звернення до феміністичного дискурсу, ґінокритика, ґендерні принципи аналізу тексту тощо – допомагають створити цілісну концепцію розвитку української літератури, для якої людська особистість завжди була й є в центрі уваги.
Свого часу Леся Українка писала у листі до Агатангела Кримського, що чоловіча “рація” в погляді на деякі справи є дуже однобокою, тому жінки доповнюють її своєю “рацією”, можливо, теж однобокою, “але тільки з них обох може вийти щось ціле і справедливе”. Так само “цілий і справедливий” погляд на історико-теоретичний канон характеру в українській літературі можливий лише за умови всебічного аналізу і характеру жіночого.
Слід зазначити, що визначення місця характеру як термінологічного і теоретичного поняття у колі літературознавчих термінів залишається неясним, хоч у літературній критиці воно – одне з найуживаніших. Визначення цієї категорії, її виокремлення з ряду інших (образ, герой, персонаж, особистість) ускладнюється тим, що часто характер залишався “по той бік творчості або розглядався як дещо проміжне між дійсністю та літературою”(С.Бочаров). Труднощі викликає й те, що літературний характер має двоїсту природу – він є водночас результатом художнього пізнання й інструментом цього пізнання, виступає як єдність загального та індивідуального в образі людини.
Проте дослідження природи літературного характеру, який є “основоположним чинником художнього часопростору” (С.Пригодій), історія його формування цікавлять науковців уже протягом тривалого часу (Буало, Лессінг, Гегель).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: СТИЛЬОВІ ОСОБЛИВОСТІ МОДЕЛЮВАННЯ ЖІНОЧИХ ХАРАКТЕРІВ В УКРАЇНСЬКІЙ ЛІТЕРАТУРІ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХІХ – ПОЧАТКУ ХХ СТ.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок