Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГУМАНІСТИЧНЕ ВИХОВАННЯ СТУДЕНТІВ ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ ФІНАНСОВО-ЕКОНОМІЧНОГО ПРОФІЛЮ У ПОЗАНАВЧАЛЬНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ

ГУМАНІСТИЧНЕ ВИХОВАННЯ СТУДЕНТІВ ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ ФІНАНСОВО-ЕКОНОМІЧНОГО ПРОФІЛЮ У ПОЗАНАВЧАЛЬНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ

Назва:
ГУМАНІСТИЧНЕ ВИХОВАННЯ СТУДЕНТІВ ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ ФІНАНСОВО-ЕКОНОМІЧНОГО ПРОФІЛЮ У ПОЗАНАВЧАЛЬНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,46 KB
Завантажень:
159
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Інститут педагогіки і психології професійної освіти
Академії педагогічних наук України
БОБКО Лариса Олександрівна
УДК 387.1:336.221
ГУМАНІСТИЧНЕ ВИХОВАННЯ
СТУДЕНТІВ ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ
ФІНАНСОВО-ЕКОНОМІЧНОГО ПРОФІЛЮ
У ПОЗАНАВЧАЛЬНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ
13.00.04 – теорія та методика професійної освіти
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті педагогіки і психології професійної освіти Академії педагогічних наук України, м. Київ.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор Васянович Григорій Петрович,
Інститут педагогіки і психології професійної освіти
Академії педагогічних наук України, Львівський науково-практичний центр, завідувач відділу гуманітарної освіти.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор Мельничук Сергій Гаврилович, Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка, завідувач кафедри педагогіки психолого-педагогічного факультету;
кандидат педагогічних наук, доцент,
член-кореспондент Академії педагогічних наук України
Щербак Ольга Іванівна, Київський професійно-педагогічний коледж
імені Антона Макаренка, директор.
Провідна установа: Житомирський державний педагогічний університет
імені Івана Франка, Міністерство освіти і науки
України, м. Житомир.
Захист відбудеться “31” березня 2004 р. о 1530 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.451.01 в Інституті педагогіки і психології професійної освіти АПН України за адресою: 04060, м. Київ, вул. М. Берлинського, 9, 5-й поверх, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту педагогіки і психології професійної освіти АПН України (04060, м. Київ, вул. М. Берлинського, 9).
Автореферат розісланий “28” лютого 2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради  Цибульська Г. М. 
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та доцільність дослідження. Кардинальні зміни соціально-економічної політики країни викликали необхідність реформування освітньої галузі, що відображено в основних положеннях Конституції України, Національній доктрині розвитку освіти, Законах України “Про освіту”, “Про вищу освіту” та інших державних документах. Особлива увага у процесах перетворень приділяється проблемі національного виховання, яке є органічною складовою освіти і ґрунтується на засадах гуманізму. Його основна мета – виховання свідомого громадянина, патріота, набуття молоддю соціального досвіду, високої культури міжнаціональних взаємин, формування у молоді потреби та уміння жити в громадянському суспільстві, духовності та фізичної досконалості, моральної, художньо-естетичної, трудової, екологічної культури. Реалізація цієї мети здійснюється у всіх навчальних закладах України, зокрема, і в закладах фінансово-економічного профілю, де набуто значного позитивного досвіду організації гуманістичного виховання студентської молоді. Цей процес супроводжується пошуком і застосуванням нових виховних технологій, форм, методів, засобів формування особистості, яка визнана найвищою цінністю суспільства.
Водночас, здійснений аналіз якості стану гуманістичного виховання у вищих навчальних закладах фінансово-економічного профілю ІІІ-ІV рівнів акредитації засвідчив, що у більшості випадків його недостатньо високий рівень зумовлений стереотипами мислення, невідповідною професійною компетентністю і готовністю керівників, викладачів до управління цією ланкою роботи, відсутністю системного підходу щодо організації студентської молоді у позанавчальній діяльності. Все більш відчутним стає і брак оптимального фінансово-економічного його забезпечення.
Вивчення й узагальнення реального стану гуманістичного виховання студентів фінансово-економічного профілю у позанавчальній діяльності дало змогу виявити суперечності між: вимогами суспільства до виховного процесу і можливостями його забезпечення; авторитарним і демократичним стилем керівництва процесом виховання; гуманістичними потребами, інтересами особистості і неможливістю творчої їх самореалізації; гуманістичними і антигуманістичними орієнтаціями студентів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ГУМАНІСТИЧНЕ ВИХОВАННЯ СТУДЕНТІВ ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ ФІНАНСОВО-ЕКОНОМІЧНОГО ПРОФІЛЮ У ПОЗАНАВЧАЛЬНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок