Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДІЯЛЬНІСТЬ МІЖНАРОДНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ У СПРАВАХ БІЖЕНЦІВ У КРАЇНАХ ЗАХІДНОЇ ЄВРОПИ (20-90-ті роки ХХ ст.)

ДІЯЛЬНІСТЬ МІЖНАРОДНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ У СПРАВАХ БІЖЕНЦІВ У КРАЇНАХ ЗАХІДНОЇ ЄВРОПИ (20-90-ті роки ХХ ст.)

Назва:
ДІЯЛЬНІСТЬ МІЖНАРОДНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ У СПРАВАХ БІЖЕНЦІВ У КРАЇНАХ ЗАХІДНОЇ ЄВРОПИ (20-90-ті роки ХХ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,25 KB
Завантажень:
224
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ЮРІЯ ФЕДЬКОВИЧА
МІХАСЮТА Олександра Вікторівна
УДК 94(4-15)„1921/1999”- 054.73
ДІЯЛЬНІСТЬ МІЖНАРОДНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ
У СПРАВАХ БІЖЕНЦІВ У КРАЇНАХ
ЗАХІДНОЇ ЄВРОПИ
(20-90-ті роки ХХ ст.)
07.00.02 – Всесвітня історія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Чернівці – 2006
Дисертацією
є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії нового та новітнього часу Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича
Міністерства науки і освіти України
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Сич Олександр Іванович,
Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича, завідувач кафедри
історії нового та новітнього часу, професор
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Троян Сергій Станіславович,
Рівненський інститут слов’янознавства
Київського славістичного університету,
завідувач кафедри міжнародних відносин
і країнознавства, професор
кандидат історичних наук, доцент
Ореховський Вадим Олегович,
Чернівецький торговельно-економічний
інститут Київського національного
торговельно-економічного університету,
кафедра соціально-економічних наук, доцент
Провідна установа: Донецький національний університет (м. Донецьк)
Захист відбудеться 28.09.2006 року о 13 годині, на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 76.051.06 у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича за адресою: 58012, м. Чернівці, вул. Кафедральна, 2 (корпус 14, ауд. 18).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича за адресою: 58012, м. Чернівці, вул. Лесі Українки, 23.
Автореферат розісланий 23.08.2006 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Т.Я. Лупул


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Вимушена міграція стала сумною, проте невід’ємною складовою двадцятого століття, яке зарубіжні історики та письменники „охрестили” в своїх працях як „століття вигнанців, шукачів притулку”, „століття біженців”. Поряд з поняттям „біженці” на Заході досить часто використовувався термін „вирвані з корінням” (англ. – “uprooted”), який досить влучно відображає саму суть явища біженства, позначаючи осіб, які з ряду причин, але обов’язково всупереч власній волі, змушені були на тривалий час або назавжди залишити свою батьківщину та шукати притулку на чужині. Відсутність правового захисту біженців з боку національних держав обумовила перенесення відповідальності за їх долю на міжнародну спільноту. Вперше це сталося 85 років тому, коли в межах Ліги націй було засновано перший Верховний комісаріат у справах біженців.
Однак невпинний приплив біженців до окремих регіонів світу, зокрема до індустріальних держав Західної Європи, продовжує вимагати як від міжнародного співтовариства, так і від національних урядів постійного вдосконалення законодавчої бази, перегляду традиційних методів розв’язання вищезазначеної проблеми, а також потребує всебічного аналізу різноманітних аспектів цього явища як у загальносвітовому масштабі, так і на регіональному та внутрішньодержавному рівнях.
У 1990-х рр. з проблемою біженства зіткнулася й Україна, яка щороку ставала транзитною територією для тисяч шукачів притулку з Російської Федерації та країн Третього світу, що намагалися дістатися Західної Європи. Важливим аспектом врегулювання цієї проблеми стало приєднання нашої держави до міжнародного співробітництва з її розв’язання. Так, у 1993 р. Україна прийняла перший закон „Про біженців”, 1994 року було відкрито українське представництво Управління Верховного комісара у справах біженців ООН, а у 2002рр. наша держава приєдналася до базових документів ООН з прав цієї категорії мігрантів.
З огляду на перші кроки у сфері врегулювання проблеми біженців в Україні, досвід міжнародної співпраці з розв’язання даної проблеми в її історичному контексті може стати в нагоді українським гуманітарним товариствам та урядовим установам, які займаються проблемами біженства в нашій державі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ДІЯЛЬНІСТЬ МІЖНАРОДНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ У СПРАВАХ БІЖЕНЦІВ У КРАЇНАХ ЗАХІДНОЇ ЄВРОПИ (20-90-ті роки ХХ ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок