Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Професійні настанови бібліотекарів як фактор впливу на формування читацької аудиторії публічних бібліотек.

Професійні настанови бібліотекарів як фактор впливу на формування читацької аудиторії публічних бібліотек.

Назва:
Професійні настанови бібліотекарів як фактор впливу на формування читацької аудиторії публічних бібліотек.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,08 KB
Завантажень:
444
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ
На правах рукопису
Гич Галина Миколаївна
УДК 024 + 023
Професійні настанови бібліотекарів як фактор впливу
на формування читацької аудиторії публічних бібліотек.
07.00.08. Книгознавство, бібліотекознавство
та бібліографознавство
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному університеті культури і мистецтв; Міністерство культури і мистецтв України, м. Київ
Науковий керівник: | Доктор педагогічних наук, доцент
Мейжис Ірина Альбертівна, Миколаївський філіал Національного університету “Києво-Могилянська академія, професор кафедри політології
Офіційні опоненти: | -
Доктор педагогічних наук, професор, заслужений працівник вищої школи України
Кондратюк Олександр Пантелеймонович, головний науковий співробітник Інституту педагогіки і психології професійної освіти Академії педагогічних наук
- Кандидат педагогічних наук, доцент, заслужений працівник культури України
Медведєва Валентина Миколаївна, завідувач кафедри книгознавства Київського Національного університету культури і мистецтв
Провідна установа: |
Харківська державна академія культури,
кафедра бібліотекознавства і бібліографії, м. Харків, Міністерство культури і мистецтв України.
Захист відбудеться 14.12.2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради у Київському національному університеті культури і мистецтв ( 01133, м. Київ, вул. Щорса, 36, ауд. 209).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського національного університету культури і мистецтв ( 01133, м. Київ, вул. Щорса, 36 ).
Автореферат розісланий 10.11.2001 р.
Вчений секретар Н. В. Коваленко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. В останні роки під впливом демократизації суспільного життя суттєво трансформується українська бібліотека. Важливим свідченням цих змін є відродження публічної бібліотеки, яка не випадково стає предметом спеціальних наукових досліджень. З початку 90-х років відвідуваність публічних бібліотек щорічно зростає, тому значний інтерес становлять особливості формування їх читацької аудиторії. Це зумовило увагу фахівців до аналізу факторів, які можуть впливати на цей процес.
Особливий інтерес серед них становлять чинники, що пов’язані з реальною поведінкою читачів і бібліотекарів, тому увага дослідження була зосереджена на соціально-психологічному феномені настанови (англ. - attitude, рос. - социальная установка), яку розуміють як психо-фізіологічний стан схильності суб’єкта до певної активності (дій чи їх відсутності).
Аналіз вітчизняного і зарубіжного бібліотекознавства 1920-2000-х років свідчить про окремі спроби дослідити настанови бібліотекарів та читачів. Перші наукові розвідки українського бібліотекознавства з цього питання припадають на 20-ті роки. З 60-х років починається вивчення читацьких інтересів населення, що створило грунт для соціально-психологічного аналізу бібліотечних явищ. В середині 70-х років увага фахівців зосереджується на постатях читача і бібліотекаря як головних складових процесу бібліотечно-інформаційного обслуговування. Наукові розробки 80-90-х років свідчать про сталий інтерес бібліотекознавців до вивчення професії бібліотекаря. Накопичено певний досвід наукового дослідження настанов читачів та бібліотекарів і в зарубіжній практиці.
Ці розробки фахівців частково торкаються теми дослідження, однак ще не було здійснено комплексного вивчення настанов відвідувачів та бібліотекарів, крім того, ці настанови не розглядалися у зв’язку з їх можливим впливом на формування читацької аудиторії публічних бібліотек. Враховуючи теоретичну актуальність проблеми та її значущість для практики бібліотечної роботи, тему дисертаційного дослідження сформульовано таким чином: “Професійні настанови бібліотекарів як фактор впливу на формування читацької аудиторії публічних бібліотек”.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження виконане у відповідності з планами наукової роботи Київського національного університету культури і мистецтв та його Миколаївського філіалу на кафедрі бібліотекознавства КНУКіМ у межах комплексного наукового дослідження “Бібліотечна наука, освіта, професія у демократичній Україні”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Професійні настанови бібліотекарів як фактор впливу на формування читацької аудиторії публічних бібліотек.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок