Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> CТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК ЄВРЕЙСЬКОЇ ОСВІТИ В УКРАЇНІ (20-30 рр. ХХ СТОЛІТТЯ)

CТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК ЄВРЕЙСЬКОЇ ОСВІТИ В УКРАЇНІ (20-30 рр. ХХ СТОЛІТТЯ)

Назва:
CТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК ЄВРЕЙСЬКОЇ ОСВІТИ В УКРАЇНІ (20-30 рр. ХХ СТОЛІТТЯ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,64 KB
Завантажень:
438
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ЖИТОМИРСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
КРОТІК Наталія Леонідівна
УДК 37.014=411.16(477)
CТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК ЄВРЕЙСЬКОЇ ОСВІТИ В УКРАЇНІ
(20-30 рр. ХХ СТОЛІТТЯ)
13.00.01 – "Загальна педагогіка та історія педагогіки"
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Житомир
2007


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Подільському державному аграрно-технічному університеті,
м. Кам`янець-Подільський.
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор,
дійсний член НАН України
ТРОНЬКО Петро Тимофійович,
завідувач відділу регіональних проблем
Інституту історії України НАН України, м. Київ.
Офіційні опоненти : доктор педагогічних наук, професор,
дійсний член АПН України
НИЧКАЛО Нелля Григорівна,
Апарат Президії Академії педагогічних
наук України, академік-секретар відділення
педагогіки і психології професійно-
технічної освіти, м. Київ;
кандидат педагогічних наук, доцент
ПАДУН Ніна Олексіївна,
Ніжинський державний педагогічний
університет імені М. Гоголя,
доцент кафедри соціальної педагогіки, м. Ніжин.
Провідна установа: Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
кафедра педагогіки, м.Київ.
Захист відбудеться 20 березня 2007 року об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 14.053.01 у Житомирському державному університеті імені Івана Франка за адресою:10008 м. Житомир, вул. Велика Бердичівська, 40.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Житомирського державного університету імені Івана Франка (10008 м. Житомир, вул. Велика Бердичівська, 40).
Автореферат розісланий 19 лютого 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.А.Сейко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та доцільність дослідження. Спрямування уваги історико-педагогічних досліджень на пошук шляхів розв’язання проблем якісної освіти в багатоетнічному суспільстві зумовлене законом України “Про освіту” та Національною доктриною розвитку освіти, прийнятою ІІ Всеукраїнським з’їздом працівників освіти (2001 р.). Їх метою є створення в Україні у найближчі роки та на перспективу життєздатної системи безперервного навчання і виховання для досягнення високих освітніх стандартів, забезпечення можливостей постійного духовного самовдосконалення особистості, формування інтелектуального та культурного потенціалу, який має загальнонаціональну цінність. Серед стратегічних завдань програми є відродження і розбудова системи освіти національних меншин як важливої ланки виховання свідомих громадян України.
Наукове забезпечення освітніх перетворень неможливе без знання розвитку теорії і практики вітчизняної освіти і школи в минулому, без нового осмислення та переосмислення як вітчизняного, так і зарубіжного досвіду, особливо того, котрий раніше замовчувався або висвітлювався упереджено. Це значною мірою стосується освіти національних меншин України в цілому, в тому числі і єврейської. Незважаючи на значну кількість досліджень, ця проблема і досі залишається недостатньо вивченою.
Зазначимо, що проблемам розвитку єврейської освіти в Україні присвячена низка історико-педагогічних праць. Найбільше цієї проблеми торкалися історики, які досліджували різні аспекти соціально-політичного життя українського суспільства. Це, зокрема, В. Oрлянський, О. Бистрицька, О. Полупан, О. Козерод, Н. Рудницька, Я. Хонігсман. Певний науковий інтерес з точки зору джерельної бази з проблеми єврейської освіти мають праці наукових працівників архівів: О. Ігнатуші, В. Алукана, Є. Меламеда та інших. Вони засвідчують, що джерельна база з цієї проблеми в регіональних архівах звужена, розпорошена – тільки системний її аналіз і використання зможе відтворити загальні тенденції та механізм існування єврейського освітнього простору в 20-30-х рр. ХХ століття.
Значну наукову цінність мають праці політологічного характеру, в яких розглядаються механізми державної політики щодо освіти національних меншин. В їх змісті здебільшого не виокремлюється єврейський компонент, однак вони дають змогу дійти висновку щодо неадекватності державної політики стосовно інтересів національних меншин та політичної кон’юнктури, яка проявлялася у неоднаковому ставленні до освіти окремих національностей.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: CТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК ЄВРЕЙСЬКОЇ ОСВІТИ В УКРАЇНІ (20-30 рр. ХХ СТОЛІТТЯ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок