Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГАЛОГЕНIДНI МАКРОБIЦИКЛІЧНІ ТРИС-ДІОКСИМАТИ ЗАЛІЗА (II): СИНТЕЗ, СТРУКТУРА ТА РЕАКЦІЙНА ЗДАТНІСТЬ

ГАЛОГЕНIДНI МАКРОБIЦИКЛІЧНІ ТРИС-ДІОКСИМАТИ ЗАЛІЗА (II): СИНТЕЗ, СТРУКТУРА ТА РЕАКЦІЙНА ЗДАТНІСТЬ

Назва:
ГАЛОГЕНIДНI МАКРОБIЦИКЛІЧНІ ТРИС-ДІОКСИМАТИ ЗАЛІЗА (II): СИНТЕЗ, СТРУКТУРА ТА РЕАКЦІЙНА ЗДАТНІСТЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,55 KB
Завантажень:
29
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЗАГАЛЬНОЇ ТА НЕОРГАНІЧНОЇ ХІМІЇ
ІМ. В. І. ВЕРНАДСЬКОГО
ПАЛЬЧИК Олексій Валерійович
УДК 54-386+547.979
ГАЛОГЕНIДНI МАКРОБIЦИКЛІЧНІ ТРИС-ДІОКСИМАТИ ЗАЛІЗА (II): СИНТЕЗ, СТРУКТУРА ТА РЕАКЦІЙНА ЗДАТНІСТЬ
02.00.01- неорганічна хімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
КИЇВ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті загальної та неорганічної хімії ім. В.І. Вернадського Національної Академії Наук України.
Наукові керівники: | Доктор хімічних наук, старший науковий співробітник Бєляков Володимир Миколайович, Інститут загальної та неорганічної хімії ім. В.І. Вернадського Національної Академії Наук України, завідувач відділу.
Доктор хімічних наук Волошин Ян Зигфрідович, ДНЦ РФ “Науково–дослідний фізико-хімічний інститут ім. Л.Я. Карпова”, м. Москва, завідувач лабораторії.
Офіційні опоненти: |
Доктор хімічних наук, член-кореспондент НАН України, професор Пехньо Василь Іванович, Інститут загальної та неорганічної хімії ім. В.І. Вернадського НАН України, завідувач відділу.
Доктор хімічних наук, професор Калібабчук Валентина Олександрівна, Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця, завідувач кафедри загальної хімії.
Провідна установа: | Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, хімічний факультет, м. Київ
Захист дисертації відбудеться “ 23 ” лютого 2006 р. о 10 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 26.218.01 в Інституті загальної та неорганічної хімії ім. В.І. Вернадського Національної Академії Наук України за адресою: 03680, Київ-142, пр.Паладіна 32/34 (конференц-зал).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту загальної та неорганічної хімії ім. В.І. Вернадського НАН України за адресою: 03680, Київ-142, пр. Паладіна 32/34 (бібліотека).
Автореферат розісланий “ 20 ” січня 2006 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради
кандидат хімічних наук |
Г.Г. Яремчук


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Макробіциклічні трис-діоксимати (клатрохелати) – відносно новий та малодосліджений клас координаційних сполук. Інкапсульованість іону металу в каркасі ліганду зумовлює унікальні властивості цього типу речовин: низьку токсичність, хімічну та фотолітичну стійкість, здатність до утворення впорядкованих молекулярних структур. Ізоляція центрального іону металу робить клатрохелати хімічно-стабільними, при цьому лігандне оточення суттєво впливає на будову і властивості клатрохелатів. Можливість проведення направленого синтезу сполук заданої структури робить їх перспективними при рішенні теоретичних і практичних задач координаційній хімії. До теперішннього часу доступність клатрохелатів із різною будовою обмежувались доступними -діоксимами та зшиваючими групами. Спроби синтезу функціоналізованих клатрохелатів шляхом прямої реакції алкільних груп діоксимних фрагментів з галогенами приводять до важкорозділимої суміші продуктів реакції.
Для вирішення цієї задачі запропоновано проводити функціоналізацію макробіциклічних трис-діоксиматів заліза (II), що включає в себе синтез галогенмісних клатрохелатів, здатних вступати у реакції нуклеофільного заміщення з фенолами, тіофенолами, тіоалкілами, амінами та ін.
Функціонально-заміщені макробіциклічні трис-діоксимати заліза (II) є привабливими об’єктами дослідження, як для координаційної, так і для супрамолекулярної хімії. Отримані сполуки можуть використовуватися для моделювання процесів електронного переносу в ряді біологічних об’єктів та для молекулярного дизайну складних поліядерних редокс-систем, які можуть знайти використання в розробці елементів молекулярної електроніки, а також у фото- та електрокаталітичних процесах.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дана робота виконана в Інституті загальної та неорганічної хімії ім. В.І. Вернадського НАН України відповідно до планів науково-дослідної роботи: “Синтез і властивості неорганічних функціональних матеріалів на основі пористої оксидної кераміки (Si-Al-Zr та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ГАЛОГЕНIДНI МАКРОБIЦИКЛІЧНІ ТРИС-ДІОКСИМАТИ ЗАЛІЗА (II): СИНТЕЗ, СТРУКТУРА ТА РЕАКЦІЙНА ЗДАТНІСТЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок