Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Розробка методів УПРАВЛІННЯ ТЕХНОГЕННОЮ БЕЗПЕКОЮ МІСТА НА ОСНОВІ ІМОВІРНІСНИХ СТРУКТУРНО-ЛОГІЧНИХ МОДЕЛЕЙ НЕБЕЗПЕК ВИРОБНИЦТВ

Розробка методів УПРАВЛІННЯ ТЕХНОГЕННОЮ БЕЗПЕКОЮ МІСТА НА ОСНОВІ ІМОВІРНІСНИХ СТРУКТУРНО-ЛОГІЧНИХ МОДЕЛЕЙ НЕБЕЗПЕК ВИРОБНИЦТВ

Назва:
Розробка методів УПРАВЛІННЯ ТЕХНОГЕННОЮ БЕЗПЕКОЮ МІСТА НА ОСНОВІ ІМОВІРНІСНИХ СТРУКТУРНО-ЛОГІЧНИХ МОДЕЛЕЙ НЕБЕЗПЕК ВИРОБНИЦТВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,92 KB
Завантажень:
390
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національна Академія Наук України
Інститут проблем моделювання в енергетиці
ім. Г.Є. Пухова
 
Бєгун Василь Васильович
УДК (658.567+504.61):519.23
Розробка методів УПРАВЛІННЯ ТЕХНОГЕННОЮ БЕЗПЕКОЮ
МІСТА НА ОСНОВІ ІМОВІРНІСНИХ СТРУКТУРНО-ЛОГІЧНИХ МОДЕЛЕЙ НЕБЕЗПЕК ВИРОБНИЦТВ
 
21.06.01 – екологічна безпека
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ - 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті проблем моделювання в енергетиці ім. Г. Є. Пухова НАН України
Науковий керівник доктор технічних наук,
старший науковий співробітник
Сердюцька Людмила Федорівна
Інститут проблем моделювання в енергетиці ім. Г. Є. Пухова НАН України,
провідний науковий співробітник
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук,
старший науковий співробітник
Казачков Іван Васильович,
Національний технічний університет України “КПІ”,
професор;
кандидат технічних наук,
старший науковий співробітник
Каменева Ірина Петрівна,
Інститут проблем моделювання в енергетиці ім. Г. Є. Пухова НАН України.
Провідна установа Інститут проблем національної безпеки при Раді Національної безпеки і оборони України, відділ техногенної безпеки і технологічної политики.
Захист відбудеться “21” травня 2007 р. о 14оо годині на засіданні спеціалізованої вченої ради
К 26.185.02 в Інституті проблем моделювання в енергетиці ім. Г. Є. Пухова НАН України за адресою: 03164, м. Київ, вул. Генерала Наумова, 15.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту проблем моделювання в енергетиці
ім. Г. Є. Пухова НАН України за адресою: 03164, м. Київ, вул. Генерала Наумова, 15.
Автореферат розісланий “24” квітня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат фізико-математичних наук Горошко І.О.


 
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Однією з найбільш важливих областей життєдіяльності людства, що викликає незмінний інтерес, є безпека та її дослідження фахівцями різних галузей. Техногенна безпека як основа екологічної безпеки повинна регулюватись державою в першу чергу. Техногенні ризики створюють основне антропогенне навантаження на екологічні системи, тому розрахунки та запобігання ризику, управління ризиками стають найважливішими державними задачами. В основу чинного законодавства покладені європейські положення про безпеку, що ґрунтуються на визначенні ризику (Директива СОВЕЗО-ІІ та інші), але нормативні документи нижчого рівня потребують суттєвого доопрацювання. Через це маємо невизначеності з нормативною базою, що містить забагато протиріч та робить неможливим в такий спосіб регулювання безпеки.
Основна робота з регулювання безпеки – декларування, тобто розрахунок техногенного ризику, недостатньо науково і методично описана, тому декларування, як основної процедури регулювання безпеки, на цей час фактично немає. Як наслідок не впроваджено ринкові механізми регулювання безпеки, в звязку з чим держава несе великі збитки.
Визначення чинників, що найсильніше впливають на імовірність небажаної події, вибір варіантів найбільш ефективного управління ризиком і, як результат, ефективне запобігання надзвичайним ситуаціям стають умовою функціонування не тільки складних технічних систем, але й багатьох інших, в тому числі, соціогенних систем. Як показує аналіз останніх, у тому числі, і колективних вітчизняних досліджень, створення сучасної наукової та нормативно-правової бази забезпечення життєдіяльності людини та суспільства в Україні, гармонізованої із сучасними міжнародними вимогами, є актуальним.
Для різноманітних застосувань імовірнісних методів у техніці потрібні статистичні дані для великої кількості подій, випадків та інцидентів. Такі дані, безумовно, існують, але для використання в розрахунках потрібна їх обробка, визначення статистичних характеристик та формування національних баз даних з безпеки. Найкращим, на думку автора, підходом до вирішення цієї проблеми є поєднання цілеспрямованих досліджень для одержання нової, більш достовірної, інформації стосовно даних та побудова теоретичних оцінок на основі сучасних стохастичних структурно-логічних моделей для досягнення узгодженого опису.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Розробка методів УПРАВЛІННЯ ТЕХНОГЕННОЮ БЕЗПЕКОЮ МІСТА НА ОСНОВІ ІМОВІРНІСНИХ СТРУКТУРНО-ЛОГІЧНИХ МОДЕЛЕЙ НЕБЕЗПЕК ВИРОБНИЦТВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок