Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОптичНІ ТА спектральнІ ВЛАСТИВОСТІ РІдких кристалІв З фоточуТЛИВОЮ ХІральноЮ стероЇдноЮ доМІШКОЮ

ОптичНІ ТА спектральнІ ВЛАСТИВОСТІ РІдких кристалІв З фоточуТЛИВОЮ ХІральноЮ стероЇдноЮ доМІШКОЮ

Назва:
ОптичНІ ТА спектральнІ ВЛАСТИВОСТІ РІдких кристалІв З фоточуТЛИВОЮ ХІральноЮ стероЇдноЮ доМІШКОЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,43 KB
Завантажень:
329
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗИКИ
Орлова Тетяна Миколаївна
УДК 538.958:544.25:
544.52:577.161.2
ОптичНІ ТА спектральнІ ВЛАСТИВОСТІ РІдких кристалІв З фоточуТЛИВОЮ ХІральноЮ стероЇдноЮ доМІШКОЮ
01.04.15 –фізика молекулярних і рідких кристалів
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ-2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі оптичної квантової електроніки
Інституту фізики Національної академії наук України.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук
старший науковий співробітник
Теренецька Ірина Палладіївна
Інститут фізики НАН України
старший науковий співробітник
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук
професор, член-кор. НАН України
Томчук Петро Михайлович
Інститут фізики НАН України
завідуючий відділом теоретичної фізики
доктор фізико-математичних наук
професор
Слободянюк Олександр Валентинович
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
професор кафедри експериментальної фізики
Провідна організація: Інститут фізики напівпровідників
ім. В.Є. Лашкарьова НАН України, м. Київ
Захист відбудеться „ 14 ” червня 2007р. о 1430 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.159.01 при Інституті фізики НАН України за адресою: 03039, м. Київ 39, проспект Науки,46.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституті фізики НАН України.
Автореферат розісланий „ 11 ” травня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Чумак О.О.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Керування оптичними властивостями, орієнтацією та структурою рідких кристалів (РК) за допомогою контрольованих фотоперетворень хіральних та ахіральних домішок є актуальним напрямком як фундаментальної, так і прикладної фізики рідких кристалів. Багато методів фотомодуляції оптичних властивостей РК, наприклад, зміна критичної температури фазового переходу РК у ізотропну рідину, поверхнева та об’ємна переорієнтація РК, зменшення порогу оптичного переходу Фредерікса (ефект Яноші), ґрунтуються на реакції цис-транс ізомеризації домішкових молекул [1, 2].
Вивчення особливостей фотоперетворень стероїдних молекул ізомерів вітаміну D, що є різновидом фоточутливих хіральних домішок, у РК матриці розпочалось в Інституті фізики НАН України наприкінці 90-х рр. Актуальність таких досліджень зумовлена ще й тим, що спостереження за фотоперетвореннями ізомерів вітаміну D завжди були джерелом нових ідей та гіпотез у молекулярній фотохімії у процесі її розвитку.
Відомо, що при УФ опроміненні провітаміну D3 (230315нм) відбувається фотохімічне розкриття гексадієнового кільця з утворенням конформаційно рухливої молекули превітаміну D, яка термохімічно перетворюється у вітамін D. Однак, сам превітамін D при УФ опроміненні має декілька шляхів фотоперетворень, з яких найбільш ефективним є цис-транс ізомеризація [3].
Відповідно до принципу конформаційного контролю фотопродуктів [3, 4], різноманітність фотоперетворень молекули превітаміну D зумовлена її конформаційною рухливістю. Трієновий хромофор превітаміну D є одним з найбільш простих полієнів, однак повне описання його фотоперетворень з метою передбачення ефективності окремих каналів реакції все ще відсутнє. Тому важливим є вивчення впливу реакційного середовища на конформаційну рівновагу молекули превітаміну D в основному стані та на механізми її фотоперетворень, особливо на ефективність цис-транс ізомеризації.
Реакції цис-транс ізомеризації органічних молекул з полієновим хромофором широко розповсюджені в природі. Наприклад, ізомеризація хромофору ретиналю в білку опсині забезпечує процес зору у ссавців. Вивчаючи цю фотореакцію, Р.С. Лью ще в 1985р. запропонував об’ємозберігаючий „Hula-Twist” механізм цис-транс ізомеризації полієнів в умовах обмеженої молекулярної рухливості [5]. Для молекул превітаміну D, „Hula-Twist” механізм цис-транс ізомеризації вперше встановлено В. Фуссом у 1998р. при дослідженнях фотореакції провітаміну D3 (7-дегідрохолестерин, 7-ДГХ) в охолоджених ізотропних розчинах [6].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОптичНІ ТА спектральнІ ВЛАСТИВОСТІ РІдких кристалІв З фоточуТЛИВОЮ ХІральноЮ стероЇдноЮ доМІШКОЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок