Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Моделі дефектів і методика оцінки надійно-сті всипних обмоток асинхронних двигунів

Моделі дефектів і методика оцінки надійно-сті всипних обмоток асинхронних двигунів

Назва:
Моделі дефектів і методика оцінки надійно-сті всипних обмоток асинхронних двигунів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,23 KB
Завантажень:
303
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕЛЕКТРОДИНАМІКИ
Дао Фи Шанг
(В’єтнам)
УДК 621.313.019.3
Моделі дефектів і методика оцінки надійно-сті
всипних обмоток асинхронних двигунів
Спеціальність 05.09.01 – “Електричні машини і апарати”
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі електромеханіки Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут” МОН України.
Науковий керівник - доктор технічних наук, проф. Вакуленко Костянтин Миколайович, професор кафедри електромеханіки Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут”.
Офіційні опоненти - доктор технічних наук, проф. Мішин Володимир Іванович, професор кафедри електричних машин і експлуатації електрообладнання Національного аграрного університету Кабінету Міністрів України, м.Київ;
 
- кандидат технічних наук, с.н.с. Антоненко Анатолій Іванович, старший науковий співробітник відділу електромеханічних систем Інституту електродинаміки НАН України, м. Київ.
Провідна установа - Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут” МОН України (кафедра “Електричні машини”).
Захист відбудеться “25” лютого 2003 р. о 14-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.187.03 при Інституті електродинаміки НАН України (03680, Київ-57, пр. Перемоги, 56, тел. 456-91-15)
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту електродинаміки НАН України (03680, Київ-57, пр. Перемоги, 56)
Автореферат розіслано “23” січня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.І. Титко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Надійність обмоток завжди була і лишається важливою та складною проблемою в електричних машинах будь-якого типу. Для асинхронних двигунів (АД) із всипними обмотками це тим більш важливо, оскільки це найбільш масовий тип двигунів, які потребують великих витрат на їх виробництво та експлуатацію.
З цієї проблеми відомі: формули ВНДІЕМ (О.Д. Гольдберг, І.М. Комлєв) для розрахунку імовірності безвідмовної роботи (ІБР) та урахування перемішування проводів; роботи науковців Томського політехнічного інституту (Е.К. Стрель-бицький, Ю.П. Похолков та ін.) з багатьох проблем надійності електричних машин; наукові роботи співробітників Київського політехнічного інституту (М.О. Реуцький, К.М. Вакуленко) про механізми відмов та роль високочастотних напруг у процесі відмови обмоток.
Актуальність роботи визначається тим, що зараз вимоги до надійності обмоток зростають у зв’язку з перспективою широкого використання частотно-регульованих приводів, розробка та продаж яких гальмується, серед інших причин, низькою надійністю обмоток АД.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалась згідно з державною програмою 04.06 “Підвищення експлуатаційної надійності та модернізація електротехнічного та енергетичного обладнання електростанцій та автономних енергокомплексів”, проект 04.06/05039 “Розроблення методів та інструментальних засобів діагностики технічного стану ізоляції гідро- і турбогенераторів, двигунів власних потреб, працюючих в умовах АЕС, ТЕС, ГЕС”, НДР НТУУ “КПІ”, ФЕА “Розроблення виставкового зразка пристрою неруйнівних випробувань обмоток електродвигунів власних потреб електростанцій та методологій прогнозування залишкового ресурсу ізоляції двигунів” (номер державної реєстрації 0199U003663). Участь здобувача у виконанні зазначеної НДР полягала у тому, що він проводив серії експериментів з організації комутаційних процесів на реальних зразках.
Мета та задачі дослідження. Метою дисертації є уточнення процесів розвитку відмов всипних обмоток та розробка методики розрахунку надійності АД по відношенню до комутаційних явищ. Для досягнення цієї мети поставлені такі задачі: розробити та експериментально перевірити робочу гіпотезу про процес відмови, моделюючи дефекти; вивчити комутаційні явища та оцінити небезпечність комутаційних перенапруг (КП); виконати аналіз технологічного експерименту та вибрати модель для оцінки перемішування проводів у пазах; розробити математичні моделі для розрахунку імовірності безвідмовної роботи (ІБР) обмотки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Моделі дефектів і методика оцінки надійно-сті всипних обмоток асинхронних двигунів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок