Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Дешифрування зображень лісових ділянок за матеріалами сканерних космічних зйомок (на прикладі Західного Лісостепу України)

Дешифрування зображень лісових ділянок за матеріалами сканерних космічних зйомок (на прикладі Західного Лісостепу України)

Назва:
Дешифрування зображень лісових ділянок за матеріалами сканерних космічних зйомок (на прикладі Західного Лісостепу України)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,24 KB
Завантажень:
343
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ГАВРИЛЮК
Сергій Анатолійович
УДК [630*587.2:630*625](477.8)
Дешифрування зображень лісових ділянок за матеріалами сканерних космічних зйомок
(на прикладі Західного Лісостепу України)
06.03.02 – лісовпорядкування та лісова таксація
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Київ - 2008
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Національному лісотехнічному університеті України Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник – | кандидат сільськогосподарських наук, доцент
Миклуш Степан Іванович,
Національний лісотехнічний університет України,
декан лісогосподарського факультету, доцент кафедри лісової таксації та лісовпорядкування
Офіційні опоненти: |
доктор сільськогосподарських наук, професор
Юхновський Василь Юрійович,
Національний аграрний університет,
директор НДІ лісівництва та декоративного садівництва
кандидат сільськогосподарських наук
Черневий Юрій Іванович,
Прикарпатський лісогосподарський коледж, директор
Захист відбудеться «11» червня  р. о 00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.004.09 у Національному аграрному університеті за адресою: 03041, м. Київ-41, вул. Героїв Оборони, 15, навчальний корпус 3, ауд. 65
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного аграрного університету за адресою: 03041, м. Київ-41, вул. Героїв Оборони, 13, навчальний корпус 4, к. 28
Автореферат розісланий «7» травня  р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради |
А.Г. Лащенко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Однією з умов інвентаризації лісового фонду України при лісовпорядкуванні є використання матеріалів аерофотозйомки. Розвиток космічної галузі та комп’ютерної техніки дозволяє ефективніше використовувати матеріали космічної зйомки для вирішення лісогосподарських завдань завдяки високій інформативності та об’єктивності даних дистанційного зондування Землі (далі ДЗЗ), регулярності їх отримання, широких можливостей при опрацюванні цих матеріалів для великих територій тощо.
Водночас залишаються невирішеними питання дослідження підходів до автоматизованого опрацювання даних дистанційного зондування Землі для конкретних цілей та галузей. Зокрема, до сьогодні не розроблено уніфікованої методики дешифрування зображень для потреб лісового господарства.
Неперервне лісовпорядкування, статистична інвентаризація, поновлення планово-картографічних матеріалів вимагають широкого впровадження матеріалів ДЗЗ у лісову галузь. Для вирішення цих проблем використано та доповнено методики дешифрування космічних знімків для лісового господарства на території Західного Лісостепу України, створено тематичні карти як основу для спостережень за станом та динамікою лісового фонду, що рекомендується для практичного використання спеціалістами лісогосподарських підприємств та проектних організацій.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Роботу виконано в рамках держбюджетної теми кафедри лісової таксації та лісовпорядкування НЛТУ України: „Наукові засади створення карти лісів Заходу України за матеріалами дистанційного зондування Землі” (№ 0106U012594), до виконання якої здобувач залучався в якості співвиконавця до розроблення проблеми та написання анотованого звіту; „Інвентаризація насаджень Західного Лісостепу України з використанням матеріалів дистанційного знімання для сталого ведення лісового господарства” (№ 0107U008769), до написання якої здобувач залучався в якості співвиконавця розділу 2.
Мета і завдання дослідження. Мета роботи – виявити можливості та умови використання даних дистанційного зондування Землі для інтерпретації ділянок лісового фонду Західного Лісостепу України; визначити найінформативніші комбінації каналів космічних знімків Landsat для дешифрування зображень земель лісогосподарського призначення та рослинності; виділити вкриті лісовою рослинністю лісові ділянки та створити на основі „лісової маски” цифрову карту лісів Західного Лісостепу України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Дешифрування зображень лісових ділянок за матеріалами сканерних космічних зйомок (на прикладі Західного Лісостепу України)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок