Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФІНАНСОВО - ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ІНОЗЕМНОГО ІНВЕСТУВАННЯ В УКРАЇНІ (за законодавством України та країн ЄС і США)

ФІНАНСОВО - ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ІНОЗЕМНОГО ІНВЕСТУВАННЯ В УКРАЇНІ (за законодавством України та країн ЄС і США)

Назва:
ФІНАНСОВО - ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ІНОЗЕМНОГО ІНВЕСТУВАННЯ В УКРАЇНІ (за законодавством України та країн ЄС і США)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,80 KB
Завантажень:
192
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИІВСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ЛІСНІЧЕНКО СЕРГІЙ МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 347.73:339.727.22.
ФІНАНСОВО - ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ІНОЗЕМНОГО ІНВЕСТУВАННЯ В УКРАЇНІ
(за законодавством України та країн ЄС і США)
Спеціальність: 12.00.07 – теорія управління; адміністративне право і процес; фінансове право, банківське право
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ-1999
Дисертація є рукописом
Дисертацію виконано на кафедрі конституційного та адміністративного права юридичного факультету Київського університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник – Кузнєцова Валентина Федорівна, заслужений юрист України, кандидат юридичних наук, доцент Київського університету імені Тараса Шевченка.
Офіційні опоненти:
доктор юридичних наук, професор Кучерявенко Микола Петрович, завідувач кафедрою Харківської національної юридичної академії імені Ярослава Мудрого.
кандидат юридичних наук, Ісаєва Наталія Карлівна, старший науковий співробітник Інституту держави і права імені В.М. Корецького НАН України.
Провідна організація - Чернівецький державний університет ім. Ю. Федьковича.
Захист відбудеться “_9_ “ _квітня_ 1999_ р. о ___ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.001.04 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук при Київському університеті імені Тараса Шевченка (252017, м. Київ, вул. Володимирська, 64).
Автореферат розісланий “_06_” __березня__ 1999_р.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Київського університету імені Тараса Шевченка (252017, м. Київ, вул. Володимирська, 64).
Вчений секретар Бобровник С.В.
спеціалізованої вченої ради
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження
Проблема залучення іноземних інвестицій в економіку Україним є останнім часом чи не найбільш актуальним питанням розвитку національної економіки. Вона обумовлена перш за все браком внутрішніх капітальних коштів, необхідних для структурної перебудови народно-господарського комплексу.
Розвиток законодавчого регулювання діяльності іноземних інвесторів за період 1991-1997 р.р. виявив іншу, не менш важливу проблему,- проблему відсутності національної доктрини залучення зовнішнього капіталу та фінансово-правових механізмів її реалізації.
За цей період законодавство, що регулює діяльність іноземних інвесторів змінилось 6 разів. Наявним є гострий дефіцит у грунтовних теоретичних дослідженнях, які б дали змогу законодавцю та Уряду проводити послідовну і продуману політику, що відповідає інтересам подолання кризи економіки України, її інтеграції в систему світових фінансово-господарських взаємовідносин і насамперед європейських економічних структур.
Однією з причин такого становища та незадовільних результатів в питанні залучення іноземного капіталу є відсутність законодавчо визначеного і економічно обгрунтованого поняття "іноземної інвестиції", яке б повністю відповідала потребам реформування національної економіки.
Як законодавець так і Уряд України у своїх рішеннях нормативного характеру по врегулюванню діяльності іноземних інвесторів оперують тільки кількісним показником, лишаючи поза увагою якісний- предмет та об'єкт інвестування.
На думку автора перш за все потрібно законодавчо визначитись, які самі інвестиції і технології потрібні для національної економіки України: капітальна сфера, сучасні енергозберігаючі технології та обладнання чи офісне обладнання, автомобілі "second hand", які завозяться зараз в Україну як іноземні інвестиції.
Головною помилкою законодавця при такому підході було застосування інституту податкових пільг для іноземних інвесторів без урахування якісної сторони їх діяльності і обмеження характеристики діяльності останніх тільки кількісним критерієм- розміром кваліфікаційної інвестиції (п.3 ст.32 Закону Про іноземні інвестиції").
Виходячи з цього, держава надавала підтримку всім іноземцям, які підпадали під визначення іноземного інвестора без погляду на якісну сторону його діяльності та її суспільно-корисного значення для економіки України, її відповідності національним інтересам.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ФІНАНСОВО - ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ІНОЗЕМНОГО ІНВЕСТУВАННЯ В УКРАЇНІ (за законодавством України та країн ЄС і США)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок