Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА БІОЛОГІЧНИХ ЗАМІННИКІВ СИНОВІАЛЬНОЇ РІДИНИ ДЛЯ ПРОФІЛАКТИКИ І ЛІКУВАННЯ ОСТЕОАРТРОЗУ (експериментальне дослідження)

РОЗРОБКА БІОЛОГІЧНИХ ЗАМІННИКІВ СИНОВІАЛЬНОЇ РІДИНИ ДЛЯ ПРОФІЛАКТИКИ І ЛІКУВАННЯ ОСТЕОАРТРОЗУ (експериментальне дослідження)

Назва:
РОЗРОБКА БІОЛОГІЧНИХ ЗАМІННИКІВ СИНОВІАЛЬНОЇ РІДИНИ ДЛЯ ПРОФІЛАКТИКИ І ЛІКУВАННЯ ОСТЕОАРТРОЗУ (експериментальне дослідження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,63 KB
Завантажень:
171
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ТРАВМАТОЛОГІЇ ТА ОРТОПЕДІЇ
Пашков Олександр Євгенович
УДК 616.72-002.2-008.8.002.69.616-071-08
РОЗРОБКА БІОЛОГІЧНИХ ЗАМІННИКІВ СИНОВІАЛЬНОЇ РІДИНИ ДЛЯ ПРОФІЛАКТИКИ І ЛІКУВАННЯ ОСТЕОАРТРОЗУ
(експериментальне дослідження)
14.01.21 – травматологія та ортопедія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті травматології та ортопедії АМН України
Наукові керівники:
доктор медичних наук, професор Герасименко Сергій Іванович, заступник директора з науково-лікувальної роботи, завідувач відділу захворювань суглобів у дорослих, Інститут травматології та ортопедії АМН України
доктор біологічних наук, професор Магомедов Садруддін, завідувач лабораторії біохімії, Інститут травматології та ортопедії АМН України
 
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Попов Василь Антонович, завідувач кафедри ортопедії та травматології № 2 Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України
доктор медичних наук, професор Волошин Олександр Іванович, професор кафедри травматології і ортопедії Національного медичного університету
ім. О.О. Богомольця МОЗ України
Провідна установа:
Науково-дослідний інститут травматології та ортопедії Донецького державного медичного університету ім. М. Горького МОЗ України, м. Донецьк
Захист дисертації відбудеться 24.04.2007 року о__13-30__годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.606.01 при Інституті травматології та ортопедії АМН України за адресою: 01601, м. Київ, вул. Воровського, 27.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту травматології та ортопедії АМН України за адресою: 01601, м. Київ, вул. Воровського, 27.
Автореферат розісланий 22.03.2007 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Страфун С.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема лікування хворих з дегенеративно-дистрофічними захворюваннями, зокрема остеоартрозом, є важливою в артрології.
Остеоартроз відноситься до тяжких поширених прогресуючих захворювань суглобів, що призводять до зниження працездатності та інвалідності.
Остеоартроз у структурі захворюваності населення складає від 6,4 % до 12 % і посідає перше місце (70 %) серед патології суглобів, при цьому з віком частота захворюваності зростає і після 60 років сягає 97 % (Беневоленская Л.И., Бжезовский М.М., 1988; Насонова В.А., Астапенко М.Г., 1989; Дедух Н.В. та ін., 1992; Корж Н.А., 1997; Otte P., 1983).
Слід відзначити, що до теперішнього часу ще недостатньо розроблена патогенетична терапія остеоартрозу. Результати консервативного лікування показали, що існуючі методики малоефективні, тому в 63,8 % закінчуються інвалідизацією. При консервативному лікуванні остеоартрозу колінних суглобів негативні результати складають від 25 % до 50 % (Насонова В.А., Астапенко М.Г., 1989; Левенец В.Н., Пляцко В.В., 1992; Корж Н.А. та ін., 1997; Насонова В.А., Бунчук Н.В., 1997). Тому пошуки нових патогенетично обґрунтованих методів профілактики і лікування хворих на остеоартроз є важливою медичною і соціальною проблемою.
При остеоартрозі первинно вражається суглобовий хрящ, що при подальшому прогресуванні патологічного процесу призводить до розвитку деформації і порушення функції суглоба. У зв'язку з цим, пошуки методів і засобів ефективного захисту суглобового хряща від руйнування (хондропротекторів) є однією з важливих проблем терапії остеоартрозу.
На теперішній час достатньо повно вивчена роль і місце синовіальної рідини і суглобового хряща в життєдіяльності суглоба. Синовіальна рідина забезпечує трофіку суглобового хряща і виконує роль мастила суглобових поверхонь, тобто роль лубриканта. При остеоартрозі змінюється склад і властивості синовіальної рідини, що призводить до порушення трофіки, дистрофії і некрозу з подальшою деструкцією суглобового хряща і порушення функції суглоба. Тому корекція синовіального середовища та поліпшення трофіки суглобового хряща шляхом створення і використання біологічних замінників синовіальної рідини є перспективними.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 



Реферат на тему: РОЗРОБКА БІОЛОГІЧНИХ ЗАМІННИКІВ СИНОВІАЛЬНОЇ РІДИНИ ДЛЯ ПРОФІЛАКТИКИ І ЛІКУВАННЯ ОСТЕОАРТРОЗУ (експериментальне дослідження)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок