Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КАМ’ЯНОВУГІЛЬНА ТА МЕТАЛУРГІЙНА ПРОМИСЛОВІСТЬ ДОНЕЦЬКО-ПРИДНІПРОВСЬКОГО ЕКОНОМІЧНОГО РЕГІОНУ кінця ХІХ – початку ХХ століття (ПРОБЛЕМИ ІСТОРІОГРАФІЇ)

КАМ’ЯНОВУГІЛЬНА ТА МЕТАЛУРГІЙНА ПРОМИСЛОВІСТЬ ДОНЕЦЬКО-ПРИДНІПРОВСЬКОГО ЕКОНОМІЧНОГО РЕГІОНУ кінця ХІХ – початку ХХ століття (ПРОБЛЕМИ ІСТОРІОГРАФІЇ)

Назва:
КАМ’ЯНОВУГІЛЬНА ТА МЕТАЛУРГІЙНА ПРОМИСЛОВІСТЬ ДОНЕЦЬКО-ПРИДНІПРОВСЬКОГО ЕКОНОМІЧНОГО РЕГІОНУ кінця ХІХ – початку ХХ століття (ПРОБЛЕМИ ІСТОРІОГРАФІЇ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,07 KB
Завантажень:
111
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
ЗАПОРІЗЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
САМАНЦОВ Олександр Петрович
УДК 930.1:[622.66+669] (477.52/.6)”18/19”
КАМ’ЯНОВУГІЛЬНА ТА МЕТАЛУРГІЙНА
ПРОМИСЛОВІСТЬ ДОНЕЦЬКО-ПРИДНІПРОВСЬКОГО ЕКОНОМІЧНОГО РЕГІОНУ кінця ХІХ – початку ХХ століття (ПРОБЛЕМИ ІСТОРІОГРАФІЇ)
07.00.06 – історіографія, джерелознавство та спеціальні історичні дисципліни
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
м. Запоріжжя – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі естетики, історії та культури Слов’янського державного педагогічного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат історичних наук, доцент, заслужений
працівник культури України
Куделко Сергій Михайлович,
Харківський національний університет
ім. В.Н. Каразіна, професор кафедри
історіографії, джерелознавства та археології
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, доцент,
Водотика Сергій Григорович,
Херсонський юридичний інститут Харківського національного університету внутрішніх справ, професор кафедри державно-правових дисциплін
кандидат історичних наук,
Щербініна Олена Володимирівна,
Донецький національний університет,
доцент кафедри державно-правових дисциплін
Захист відбудеться “30” листопада 2007 р. о 13 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 17.051.01 у Запорізькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 69063, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66, корп. 5, ауд. 326.
Із дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Запорізького національного університету за адресою: 69063, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, , корп. 2.
Автореферат розісланий “29” жовтня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради В.Г.Ткаченко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дисертаційного дослідження визначається кількома групами взаємопов’язаних чинників: нагальними потребами у реконструкції історії України з урахуванням регіональної специфіки, обумовленої наявністю певних прогалин у висвітленні обраної проблеми в існуючий літературі; концептуалізації та комплексному підході до історіографічного розгляду праць, присвячених кам’яновугільній та металургійній промисловості Донецько-Придніпровського економічного регіону кін. ХІХ – поч. ХХ ст.; показ та обґрунтування сучасних підходів до розв’язання ряду фундаментальних проблем історії Донецько-Придніпровського економічного регіону кін. ХІХ – поч. ХХ ст., особливості становлення та розвитку кам’яновугільної та металургійної промисловості, подальшої її модернізації та організації праці, формування та еволюція колективно-капіталістичних об’єднань, залучення іноземного капіталу та його місце у розвитку промисловості, формування та розвиток робітничого класу регіону тощо; нагальною потребою до подолання ідеологічних стереотипів та міфологем навколо історії кам’яновугільної та металургійної промисловості регіону.
Зв’язок роботи з науковими програмами. Дисертаційна робота виконувалась у контексті теми “Актуальні проблеми гуманітарних наук” кафедри естетики, історії та культури Слов’янського державного педагогічного університету.
Об’єктом дослідження є сукупність основних груп історіографічних джерел присвячених історії формування та розвитку кам’яновугільної та металургійної промисловості Донецько-Придніпровського економічного регіону кін. ХІХ – поч. ХХ ст., нагромаджених в Україні та Росії впродовж ХХ – поч. ХХІ ст., а також доробок окремих істориків та економістів, реалізованих у монографіях, дисертаційних дослідженнях, статтях, матеріалах лекцій тощо.
Предметом дослідження є тенденції та закономірності розвитку знань, концептуальних засад, становлення та еволюції поглядів науковців ХХ – ХХІ ст. на формування та діяльність кам’яновугільної та металургійної промисловості Донецько-Придніпровського економічного регіону кін. ХІХ – поч. ХХ ст.
Мета дисертаційного дослідження полягає в тому, щоб на підставі вивчення широкого спектру різноманітних історіографічних джерел з’ясувати повноту, основну тематику, рівень досліджуваності та еволюцію поглядів учених на процес виникнення та розвитку кам’яновугільної та металургійної промисловості Донецько-Придніпровського економічного регіону кін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Реферат на тему: КАМ’ЯНОВУГІЛЬНА ТА МЕТАЛУРГІЙНА ПРОМИСЛОВІСТЬ ДОНЕЦЬКО-ПРИДНІПРОВСЬКОГО ЕКОНОМІЧНОГО РЕГІОНУ кінця ХІХ – початку ХХ століття (ПРОБЛЕМИ ІСТОРІОГРАФІЇ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок