Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОКРАЩАННЯ ЯКОСТІ ОБРОБКИ СПЕКЛУ В КОГЕРЕНТНИХ РАДІОЛОКАЦІЙНИХ СИСТЕМАХ ПОБУДОВИ ЗОБРАЖЕНЬ

ПОКРАЩАННЯ ЯКОСТІ ОБРОБКИ СПЕКЛУ В КОГЕРЕНТНИХ РАДІОЛОКАЦІЙНИХ СИСТЕМАХ ПОБУДОВИ ЗОБРАЖЕНЬ

Назва:
ПОКРАЩАННЯ ЯКОСТІ ОБРОБКИ СПЕКЛУ В КОГЕРЕНТНИХ РАДІОЛОКАЦІЙНИХ СИСТЕМАХ ПОБУДОВИ ЗОБРАЖЕНЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,99 KB
Завантажень:
353
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Національний університет “Львівська політехніка”
Синявський Андрій Тадейович
УДК .396.962.3
ПОКРАЩАННЯ ЯКОСТІ ОБРОБКИ СПЕКЛУ
В КОГЕРЕНТНИХ РАДІОЛОКАЦІЙНИХ СИСТЕМАХ
ПОБУДОВИ ЗОБРАЖЕНЬ
05.12.17 - радіотехнічні та телевізійні системи
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів - 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Національному університеті “Львівська політехніка”
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент
Прудиус Іван Никифорович,
Національний університет “Львівська політехніка”,
декан радіотехнічного факультету
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, доцент
Баранов Порфирій Юхимович,
Одеський державний політехнічний університет,
завідувач кафедри “Радіотехнічні системи”
доктор фізико-математичних наук, професор
Оганесян Альберт Георгійович,
Національний університет “Львівська політехніка”,
професор кафедри "Телекомунікації"
Провідна установа: Харківський державний технічний
університет радіоелектроніки
Міністерства освіти і науки України,
кафедра радіоелектронних систем
Захист відбудеться 26 вересня 2001 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .052.10 у Національному університеті “Львівська політехніка” за адресою: 79013, м. Львів-13, вул. С.Бандери, 12.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” за адресою: 79013, м. Львів-13, вул. Професорська, 1.
Автореферат розісланий 18 серпня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Романишин Ю.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Принципи радіолокаційного (РЛ) зондування широко використовуються для дистанційного отримання інформації про об'єкти дослідження, зокрема для візуалізації їх форми. Сучасний рівень обчислювальних засобів дає можливість використати природну потенційно високу інформативність ехо-сигналів, що розкриває нові перспективи у створенні нових методів обробки РЛ інформації та високоефективних радіолокаційних систем (РЛС).
Розробка РЛ засобів візуалізації земної поверхні для моніторингу та картографування є однією з складових програм міжнародних космічних досліджень, що також проводяться і в Україні. Існує ряд пропозицій на розробку РЛС побудови зображень, для диспетчерських служб аеропортів та морських портів. Їх основні задачі охоплюють забезпечення попередження зіткнень, візуалізацію об'єктів і протяжних поверхонь з метою ідентифікації та керування рухом в складних диспетчерських та метеорологічних умовах. Для таких РЛС винятково важливим є вибір принципів функціонування, які б дозволили формувати високоякісні радіолокаційні зображення (РЛЗ).
Незважаючи на те, що технічні засоби забезпечують високу роздільну здатність, високу чутливість та хороші енергетичні показники в когерентних РЛС побудови зображень, особливості фізичних принципів формування розсіяного ехо-сигналу не дозволяють отримати високоякісні РЛЗ. РЛЗ, отриманим активними когерентними РЛС, властива спекл-структура - нестійка до умов спостереження шумоподібна завада. Причиною її виникнення є явище спекл-ефекту, що полягає в інтерференції радіохвиль, розсіяних на об'єкті спостереження. Вважається, що спекл є РЛ зображенням, сформованим внаслідок когерентної обробки, та містить корисну інформацію, характерно спотворену завадами.
Відомі методи обробки сигналів в РЛС, зокрема методи, що грунтуються на принципах погодженої просторово-часової обробки, не дозволяють уникнути спекл-структури на отриманих РЛЗ.
Тому особливо актуальною проблемою при створенні РЛС побудови зображень є забезпечення можливості, шляхом відповідної обробки, якісного виділення корисної інформації з РЛЗ в умовах виникнення спекл-ефекту з урахуванням особливостей формування спеклу. Постаючі вимоги до технічних характеристик РЛС, використання нових принципів побудови РЛЗ та зростаюча складність супутніх задач з використанням РЛЗ підкреслюють важливість і актуальність цієї проблеми.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПОКРАЩАННЯ ЯКОСТІ ОБРОБКИ СПЕКЛУ В КОГЕРЕНТНИХ РАДІОЛОКАЦІЙНИХ СИСТЕМАХ ПОБУДОВИ ЗОБРАЖЕНЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок