Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТРУКТУРНО-ФУНКЦІОНАЛЬНІ ЗМІНИ ТОВСТОЇ КИШКИ ПРИ ТОКСИЧНОМУ УРАЖЕННІ ТА ЗА УМОВ КОРЕКЦІЇ ОЛІГОПЕПТИДНИМИ ПРЕПАРАТАМИ

СТРУКТУРНО-ФУНКЦІОНАЛЬНІ ЗМІНИ ТОВСТОЇ КИШКИ ПРИ ТОКСИЧНОМУ УРАЖЕННІ ТА ЗА УМОВ КОРЕКЦІЇ ОЛІГОПЕПТИДНИМИ ПРЕПАРАТАМИ

Назва:
СТРУКТУРНО-ФУНКЦІОНАЛЬНІ ЗМІНИ ТОВСТОЇ КИШКИ ПРИ ТОКСИЧНОМУ УРАЖЕННІ ТА ЗА УМОВ КОРЕКЦІЇ ОЛІГОПЕПТИДНИМИ ПРЕПАРАТАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,88 KB
Завантажень:
61
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ТЕРНОПІЛЬСЬКА ДЕРЖАВНА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ
ІМ. І.Я. ГОРБАЧЕВСЬКОГО
РИБІЦЬКА ЛЮДМИЛА НЕОНІВНА
УДК 616.348-002-099-06:616.345-091.8]-092.9
СТРУКТУРНО-ФУНКЦІОНАЛЬНІ ЗМІНИ ТОВСТОЇ
КИШКИ ПРИ ТОКСИЧНОМУ УРАЖЕННІ
ТА ЗА УМОВ КОРЕКЦІЇ ОЛІГОПЕПТИДНИМИ ПРЕПАРАТАМИ
14.03.01 - нормальна анатомія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Тернопіль – 2004


Дисертацією є рукопис.

Робота виконана у Тернопільській державній медичній академії
ім. І.Я. Горбачевського МОЗ України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Гнатюк Михайло Степанович,
Тернопільська державна медична академія ім. І.Я. Горбачевського МОЗ України, завідувач кафедри оперативної хірургії та топографічної анатомії.
Офіційні опоненти:
-
доктор біологічних наук, професор Піскун Раїса Петрівна, Вінницький національний медичний університет ім. М.І. Пирогова МОЗ України, завідувач кафедри медичної біології, паразитології і генетики;
-
доктор медичних наук, професор Волошин Микола Анатолійович, Запорізький медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри анатомії людини.
Провідна установа:
Івано-Франківська державна медична академія МОЗ України, кафедра анатомії людини.
Захист відбудеться 22 червня 2004 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .601.01 у Тернопільській державній медичній академії ім. І.Я. Горбачевського МОЗ України (46001, м. Тернопіль, майдан Волі, 1).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Тернопільської державної медичної академії ім. І.Я. Горбачевського МОЗ України (46001, м. Тернопіль, вул. Руська, 12).
Автореферат розісланий 20 травня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор медичних наук, професор Боднар Я.Я.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В останні роки ураження товстої кишки мають тенденцію до зростання. Пошкодження даного органа за розповсюдженістю можуть бути віднесені до хвороб цивілізації (Пасіешвілі Л.М., 2001 ). Роботи багатьох сучасних авторів свідчать про патоморфоз хронічних уражень товстої кишки, тобто зміни патологоанатомічних та клінічних проявів колітів.
Вказаний ріст захворюваності пов’язаний із складною екологічною ситуацією в цілому, хімізацією всіх галузей життєдіяльності людини, зокрема, забрудненням продуктів харчування і води солями важких металів (Златкіна А.Р., 1999, Baron T. H. et al., 1993), які мають здатність кумулюватися в організмі (Зербіно Д.Д. 1997, Янчук В.В., 2001), що призводить до виникнення складних патологічних процесів в товстій кишці (Бондаренко В.М., 1998, Гнатюк М.С., 2000). Існує проблема носійства важких металів та його впливу на травну систему, що викликає занепокоєння вчених світу (Шендеров В.А., 1999; Бажора Ю.І., 2001; Бекельман Н., Пфистер Э., 2001).
В результаті такої складної екологічної ситуації у значної кількості жителів України виявлено хронічні захворювання товстої кишки. На даний час не всі питання патоморфогенезу ураженого органа до кінця висвітлені (Сирцов В.К., 1996; Шевченко Ю.Л., 2002). В зв’язку з цим все більше дослідників цікавляться даною проблемою (Жученко С.П., 1997; Нікуліна І.В., 1997; Слабкий Г.О., 2002).
Свинець - розповсюджена сполука, яка використовується в промисловості, де нерідко зустрічаються хронічні свинцеві отруєння (Зербіно Д.Д., 1997). Дія свинцю на організм відбувається на свинцевих виробництвах і при значній концентрації його у довкіллі, що виникає внаслідок забруднення останнього промисловими відходами, які містять вказану речовину. При цьому в першу чергу страждає шлунково-кишковий тракт (Мамбєєва А.А., 1975).
Не дивлячись на успіхи медицини, досягнуті втіленням в клінічну практику нових методів дослідження та лікування шлунково-кишкового тракту, до цього часу в патогенезі токсичних колітів залишається ще багато суперечливих і навіть не вивчених питань, а профілактика та корекція цих захворювань є одним із важливих завдань клінічної гастроентерології. Медикаментозні препарати, які застосовуються в сучасній терапії хронічних запальних захворювань товстої кишки не завжди ефективні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СТРУКТУРНО-ФУНКЦІОНАЛЬНІ ЗМІНИ ТОВСТОЇ КИШКИ ПРИ ТОКСИЧНОМУ УРАЖЕННІ ТА ЗА УМОВ КОРЕКЦІЇ ОЛІГОПЕПТИДНИМИ ПРЕПАРАТАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок