Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КУЛЬТ ПРАВИТЕЛЯ В ЕПОХУ РАННЬОГО ЕЛЛІНІЗМУ (323-281 рр. до н. е.)

КУЛЬТ ПРАВИТЕЛЯ В ЕПОХУ РАННЬОГО ЕЛЛІНІЗМУ (323-281 рр. до н. е.)

Назва:
КУЛЬТ ПРАВИТЕЛЯ В ЕПОХУ РАННЬОГО ЕЛЛІНІЗМУ (323-281 рр. до н. е.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,46 KB
Завантажень:
15
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Харківський національний університет ім. В.Н Каразіна
Нефедов Костянтин Юрійович
УДК 94 (37/38)
КУЛЬТ ПРАВИТЕЛЯ В ЕПОХУ РАННЬОГО ЕЛЛІНІЗМУ
(323-281 рр. до н. е.)
Спеціальність — 07.00.02 — всесвітня історія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата
історичних наук
Харків - 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник – | кандидат історичних наук, доцент
МАРТЕМ’ЯНОВ Олексій Павлович,
Харківський національний університет
ім. В.Н. Каразіна, доцент кафедри історії стародавнього світу та середніх віків історичного факультету
Офіційні опоненти: | доктор історичних наук, професор
ДЯТЛОВ Володимир Олександрович,
Чернігівський державний педагогічний університет
ім. Т.Г. Шевченка, проректор з наукової роботи
кандидат історичних наук, доцент
ЛАТИШЕВА Валерія Олександрівна,
Харківський гуманітарний інститут “Народна українська академія”, науковий консультант музею
Провідна установа – | Київський національний університет імені Тараса Шевченка Міністерства освіти і науки України,
кафедра історії стародавнього світу та середніх віків.
Захист відбудеться “26” червня 2001 р. о 16.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.10 Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна, (адреса: 61077, м. Харків, площа Свободи, 4, аудиторія IV-65).
З дисертацією можна ознайомитись в Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна (61077, м. Харків, площа Свободи, 4).
Автореферат розісланий “25” травня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради | Пугач Є.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Культ правителя періоду раннього еллінізму (323-281 рр. до н.е.) є одним з найбільш яскравих явищ в історії античної ідеології. Саме в ранньоелліністичну добу, за часів безпосередніх наступників Олександра Македонського - діадохів, культове шанування правителів вперше набуло значного поширення в грецькому світі, перетворившись на феномен масового характеру. Культ правителя епохи діадохів заклав фундамент державного царського культу в елліністичних монархіях III-I ст. до н.е. та став прообразом культу римських імператорів, який, у свою чергу, суттєво вплинув на форми шанування влади в державах середньовіччя. Всебічне вивчення культу правителів ранньоелліністичної епохи, визначення його витоків та причин масового поширення дозволяє не лише виявити специфічні риси монархічної державності античного світу, а й значною мірою розширити уявлення про первісні засади європейської монархічної ідеології в цілому. Актуальність теми підвищується ще й тому, що вона є невід'ємною частиною загальної проблематики еллінізму. Інтерес до цієї проблематики за останні десятиріччя значно зріс. Але й нині елліністична епоха залишається одним із найскладніших для розуміння періодів стародавньої історії. Вивчення ж культу правителів ранньоелліністичної доби не лише розкриває найважливіші аспекти елліністичної ідеології, але й сприяє розв'язанню таких складних проблем історії еллінізму, як взаємодія між греко-македонськими та східними складовими у політичній і духовній сферах елліністичного світу, становлення елліністичної монархії, стосунки між полісом і царською владою в елліністичній державі тощо.
Додаткової актуальності дослідженню культу ранньоелліністичних правителів надає той факт, що в радянській історіографії, як і пізніше в науковій літературі незалежної України та інших країн СНД, ця проблематика майже не вивчалась. У багатьох узагальнюючих працях, довідниках і навчальних посібниках культ елліністичних правителів висвітлюється в дусі застарілих концепцій. У зарубіжній історіографії з більшості питань, пов'язаних з історією культового шанування ранньоелліністичних монархів, не існує єдиної думки. Численні аспекти проблеми залишаються майже не дослідженими. Тому вивчення культу правителів доби раннього еллінізму і нині у повній мірі зберігає свою наукову актуальність.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: КУЛЬТ ПРАВИТЕЛЯ В ЕПОХУ РАННЬОГО ЕЛЛІНІЗМУ (323-281 рр. до н. е.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок