Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБГРУНТУВАННЯ МЕТОДИКИ ЕКОНОМІЧНОГО ПРОГНОЗУВАННЯ СПОЖИВАННЯ ПЛОСКОГО ПРОКАТУ

ОБГРУНТУВАННЯ МЕТОДИКИ ЕКОНОМІЧНОГО ПРОГНОЗУВАННЯ СПОЖИВАННЯ ПЛОСКОГО ПРОКАТУ

Назва:
ОБГРУНТУВАННЯ МЕТОДИКИ ЕКОНОМІЧНОГО ПРОГНОЗУВАННЯ СПОЖИВАННЯ ПЛОСКОГО ПРОКАТУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,23 KB
Завантажень:
463
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА МЕТАЛУРГІЙНА АКАДЕМІЯ УКРАІНИ
ЯЦЕНКО ОЛЕКСАНДР ВЯЧЕСЛАВОВИЧ
УДК 338.12.017
ОБГРУНТУВАННЯ МЕТОДИКИ ЕКОНОМІЧНОГО ПРОГНОЗУВАННЯ СПОЖИВАННЯ ПЛОСКОГО ПРОКАТУ
Спеціальність 08.06.01 – економіка, організація і управління підприємствами
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Дніпропетровськ-2003


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Національній металургійній академії України (м. Дніпропетровськ) Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Бень Тарас Григорович
Національна металургійна академія України, завідувач кафедри економіки промисловості
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Долгоруков Юрій Олександрович
Дніпропетровський фінансово-економічний інститут, головний науковий співробітник
кандидат економічних наук, доцент
Кримська Любов Олександрівна
Запорізький державний технічний університет,
завідуюча кафедрою менеджменту та маркетингу
Провідна установа - Донецький національний університет , кафедра економіки підприємства, Міністерства освіти і науки України, м. Донецьк
Захист відбудеться “12” листопада 2003р. о 14 00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.08.084.04 у конференц-залі Національній металургійній академії України за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної металургійної академії України за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 4.
Автореферат розісланий 12 жовтня 2003р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради _____________________________ Ігнашкіна Т.Б.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
В результаті розвитку ринкових відносин перед підприємствами металургійної промисловості України виникла проблема короткострокового прогнозування збуту своєї продукції. Для того, щоб мати нагоду планування продажів, у тому числі на експорт, підприємству необхідно знати перспективи розвитку ринків.
Актуальність теми. Більш 57% від загальносвітового обсягу торгівлі основними видами продукції чорної металургії (в натуральному виразі) складає частка плоского прокату. В світі простежується тенденція до збільшення частки плоского прокату в загальному обсязі світової торгівлі. Це пов'язано із зростаючою потребою в листі у виробників транспортних засобів, збільшенням попиту на легкі металеві будівельні конструкції, які включають компоненти з плоского прокату, і розширенням транспортуючої інфраструктури нафти і газу і т.д.
Продукція чорної металургії, зокрема плоский прокат, є основою експорту України. Приблизно 70% плоского прокату, виробленого в нашій країні, поставляється на експорт. Обсяг споживання українського прокату на внутрішньому ринку та за кордоном зумовлює обсяги його виробництва, що у свою чергу зумовлює темпи розвитку чорної металургії України.
В ситуації, що склалася, в якісному моніторингу споживання плоского прокату зацікавлені як керівні органи вищої ланки, так і безпосередньо металургійні підприємства з метою прогнозування виробництва та обліку впливу цього показника на прибуткову частину бюджету і фінансові показники металургійної промисловості. Неадекватний аналіз ситуації може привести до втрати контролю над економічними процесами і, як наслідок, до кризових явищ в промисловості. Головним напрямом для досягнення якісної оцінки ситуації в короткостроковій перспективі є створення і упровадження економічної методики прогнозування.
На даний час прогнозувати збут продукції з урахуванням кон'юнктури ринків дозволяють різні економічні прогнозні методи. Проте, як показує практика, сучасні методи короткострокового прогнозування зарубіжних фахівців дають в середньому точність прогнозу 90%, вітчизняних –75%. Для планування розвитку промисловості така точність недостатня.
Тому необхідна розробка і вдосконалення методичних підходів економічного аналізу і обгрунтовування нової методики економічного прогнозування споживання плоского прокату. Цим визначається актуальність вибраної теми дисертації.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ОБГРУНТУВАННЯ МЕТОДИКИ ЕКОНОМІЧНОГО ПРОГНОЗУВАННЯ СПОЖИВАННЯ ПЛОСКОГО ПРОКАТУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок