Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Становлення та розвиток українознавчих досліджень у системі університетських центрів і провідних наукових організацій Наддніпрянської України (остання чверть ХIХ ст. – 1917 р.)

Становлення та розвиток українознавчих досліджень у системі університетських центрів і провідних наукових організацій Наддніпрянської України (остання чверть ХIХ ст. – 1917 р.)

Назва:
Становлення та розвиток українознавчих досліджень у системі університетських центрів і провідних наукових організацій Наддніпрянської України (остання чверть ХIХ ст. – 1917 р.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,32 KB
Завантажень:
498
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Нагірняк Остап Русланович
УДК 94(477):378.125+001.891[“19”]
Становлення та розвиток українознавчих досліджень у системі
університетських центрів і провідних наукових організацій
Наддніпрянської України (остання чверть ХIХ ст. – 1917 р.)
09.00.12 — українознавство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ — 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Центрі українознавства Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
СЕРГІЙЧУК Володимир Іванович,
професор кафедри давньої та нової історії України,
директор Центру українознавства Київського
національного університету імені Тараса Шевченка
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
ВЕРБА Ігор Володимирович,
професор кафедри історії Росії Київського
національного університету імені Тараса Шевченка
кандидат історичних наук,
старший науковий співробітник
ГИРИЧ Ігор Борисович,
завідуючий відділом „ Джерела з історії України
ХІХ – початку ХХ ст.” Інституту української
археографії та джерелознавства
ім. М.С. Грушевського НАН України
 
Провідна установа: Інститут історії України НАН України
Захист відбудеться “15 ” червня 2005 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.01 при Центрі українознавства Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 108).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці імені М.Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58).
Автореферат розісланий “12” травня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук,
старший науковий співробітник В.М.Піскун
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Українознавство як система наукових знань про Україну і українців є одним із важливих чинників духовного самоусвідомлення нації, формування історичної пам’яті та державного будівництва. Становлення українознавства як наукового напрямку й навчальної дисципліни відбувалося в другій половині ХІХ – на початку ХХ ст., а отже саме цей період важливий для вивчення й узагальнення. Тим більше, що упродовж досить тривалого часу ідеологічні стереотипи боротьби проти так званого українського буржуазного націоналізму не давали змоги об’єктивно відтворити історію становлення і розвитку українознавчих досліджень та їхнього значення у системі наукового знання в останній чверті ХІХ ст. – 1917 р. Сучасний етап розвитку українознавчої науки потребує аналізу накопиченого фактичного матеріалу і переосмислення підходів до його розуміння з метою відтворення цілісної картини українського наукового процесу. У зв’язку з цим сьогодні поглиблена увага науковців не лише до діяльності окремих учених, але й до організаційних засад їхньої роботи, до вивчення процесу інституціоналізації української науки, який припадає на кінець ХІХ – початок ХХ ст. У цей час гуманітарні науки в Україні набувають яскраво виражених національних рис, тяжіють до певної комплексності, системності, набираючи загалом українознавчого характеру. Вищі навчальні заклади, провідні наукові організації на території Наддніпрянщини активно здійснюють дослідження в різних галузях українознавства. Провідна тенденція розвитку науки в той час пов’язана із процесом перетворення її на національну з власним концептуальним баченням, науковими кадрами та інституціями. Саме завдяки плідній праці українських учених тоді постало наукове українознавство, представлене усіма галузями гуманітарних, суспільних і навіть природничих наук. Воно розвивалося на двох рівнях: концептуальному та практично виявному (дослідження українознавчого характеру в окремих галузях знання).
Актуальність цього дослідження визначається тим, що для розв’язання проблем зміцнення національної самосвідомості і самоповаги народу, розвитку й пропагування української науки і культури, виховання національної інтелектуальної еліти нині знадобиться досвід наукової роботи попередніх поколінь українознавців.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: Становлення та розвиток українознавчих досліджень у системі університетських центрів і провідних наукових організацій Наддніпрянської України (остання чверть ХIХ ст. – 1917 р.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок