Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОЕКТУВАННЯ ЗАСОБІВ ОПТИМІЗАЦІЇ ПРОЦЕСУ НАВЧАННЯ З ПРИРОДНИЧИХ ДИСЦИПЛІН У ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ I-II РІВНІВ АКРЕДИТАЦІЇ

ПРОЕКТУВАННЯ ЗАСОБІВ ОПТИМІЗАЦІЇ ПРОЦЕСУ НАВЧАННЯ З ПРИРОДНИЧИХ ДИСЦИПЛІН У ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ I-II РІВНІВ АКРЕДИТАЦІЇ

Назва:
ПРОЕКТУВАННЯ ЗАСОБІВ ОПТИМІЗАЦІЇ ПРОЦЕСУ НАВЧАННЯ З ПРИРОДНИЧИХ ДИСЦИПЛІН У ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ I-II РІВНІВ АКРЕДИТАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,98 KB
Завантажень:
368
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ВОЛИНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ЛЕСІ УКРАЇНКИ
МОЛЧАНЮК Ольга Василівна
УДК 37.022
ПРОЕКТУВАННЯ ЗАСОБІВ ОПТИМІЗАЦІЇ ПРОЦЕСУ НАВЧАННЯ
З ПРИРОДНИЧИХ ДИСЦИПЛІН У ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ
ЗАКЛАДАХ I-II РІВНІВ АКРЕДИТАЦІЇ
13.00.09 – “Теорія навчання”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Луцьк – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному педагогічному університеті
ім. Г.С.Сковороди, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник кандидат педагогічних наук, доцент
Пономарьова Галина Федорівна,
Харківський гуманітарно-педагогічний інститут,
ректор.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Лісова Світлана Валеріївна,
Міжнародний гуманітарно-економічний університет
імені С.Дем‘янчука;
кандидат педагогічних наук
Гузенко Олена Анатоліївна,
Луцький педагогічний коледж МОН України,
заступник директора з наукової роботи.
Провідна установа Полтавський державний педагогічний університет
ім. В.Г.Короленка, кафедра педагогіки,
Міністерство освіти і науки України,
м.Полтава.
Захист відбудеться “27” січня 2006 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 32.051.04 у Волинському державному університеті імені Лесі Українки за адресою: вул.Винниченка, 30, м.Луцьк, 43021.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Волинського державного університету ім. Лесі Українки за адресою: вул.Винниченка, 30а, м.Луцьк, 43021.
Автореферат розіслано “27” грудня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради В.С.Петрович
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Одним із завдань вищої освіти в Україні є формування освіченої особистості, забезпечення пріоритетності розвитку людини, гуманізму і демократизації. Потреби життя, педагогічна практика дають нове розуміння педагогічного процесу. Згідно з Законом України “Про освіту”, Національною доктриною розвитку освіти України у XXI столітті, ми маємо здійснити перехід від традиційного інформаційно-пояснювального навчання, зорієнтованого на передачу готових знань, до особистісно розвивального, спрямованого не тільки на засвоєння знань, а й на способи навчальної діяльності, розвиток творчої особистості студентів.
Актуальність упровадження нових форм, методів, принципів, засобів навчання і контролю знань студентів посилюється, особливо сьогодні, коли здійснюється перехід на багатоступеневу систему підготовки молодого спеціаліста. Важливою проблемою, над вирішенням якої працює вища школа України є створення умов для професійної й особистісної самореалізації викладачів і студентів. Розв‘язання цієї проблеми неможливе без використання у педагогічному процесі принципу оптимізації навчання. Термін “оптимізація” в загальному вигляді має два значення: 1) процес вибору найкращого варіанта із можливих; 2) процес приведення системи у найкращий (оптимальний) стан. У педагогічній теорії та практиці цей термін набув універсального значення і застосовується в різних аспектах.
У вітчизняній та зарубіжній літературі теоретичні проблеми оптимізації навчання висвітлювали М.К.Анохін, Ю.К.Бабанський, А.І.Берг, А.А.Бударний, М.О.Данилов, Л.В.Занков, В.І.Лозова, М.І.Махмутов, І.Т.Огородников, В.І.Паламарчук, В.Ф.Паламарчук, А.О.Реан, М.М.Скаткін, В.О.Сухомлинський, Н.Ф.Тализіна, В.Г.Шаповаленко та інші.
Досягти оптимальних результатів у навчанні, не враховуючи індивідуальних особливостей, неможливо. Визнання студента головною фігурою всього освітнього процесу є завдання особистісно орієнтованої педагогіки. Проблеми особистісно орієнтованого навчання розглянуто у працях І.Д.Беха, Л.С.Виготського, Р.Кемпбелла, А.З.Кіктенко, Л.С.Нечепоренко, Ю.М.Орлова, І.Ф.Прокопенко, О.М.Пєхоти, А.О.Реан, В.В.Серікова, І.С.Якиманської та інших. Формування творчої особистості студента передбачає застосування в педагогічному процесі сучасних засобів навчання, які впливають на його оптимальний режим роботи. Педагогічне проектування є актуальним питанням, пов‘язаним з проблемою оптимізації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПРОЕКТУВАННЯ ЗАСОБІВ ОПТИМІЗАЦІЇ ПРОЦЕСУ НАВЧАННЯ З ПРИРОДНИЧИХ ДИСЦИПЛІН У ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ I-II РІВНІВ АКРЕДИТАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок