Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИЗНАЧЕННЯ ТЕХНІЧНОГО СТАНУ ТРАНСПОРТНИХ ГАЗОТУРБІННИХ ДВИГУНІВ В ЕКСПЛУАТАЦІЇ

ВИЗНАЧЕННЯ ТЕХНІЧНОГО СТАНУ ТРАНСПОРТНИХ ГАЗОТУРБІННИХ ДВИГУНІВ В ЕКСПЛУАТАЦІЇ

Назва:
ВИЗНАЧЕННЯ ТЕХНІЧНОГО СТАНУ ТРАНСПОРТНИХ ГАЗОТУРБІННИХ ДВИГУНІВ В ЕКСПЛУАТАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,88 KB
Завантажень:
62
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНИЙ АВІАЦІЙНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ХУССЕЙН МОХАМЕД ЕЛЬ-ХОЖАЙРІ
 
УДК 629.735.03–133.017:620.193
ВИЗНАЧЕННЯ ТЕХНІЧНОГО СТАНУ
ТРАНСПОРТНИХ ГАЗОТУРБІННИХ ДВИГУНІВ
В ЕКСПЛУАТАЦІЇ
Спеціальність: 05.22.20 – Експлуатація і ремонт засобів транспорту
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі авіаційних двигунів Національного авіаційного університету
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Кулик Микола Сергійович,
Національний авіаційний університет,
завідувач кафедри авіаційних двигунів
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Ігнатович Сергій Ромуальдович,
Національний авіаційний університет,
завідувач кафедри літальних апаратів
кандидат технічних наук, доцент
Самулєєв Володимир Вікторович,
тимчасово виконуючий обов’язки
заступника начальника Державного науково-дослідного інституту авіації з наукової роботи (Міністерство оборони та Міністерство освіти і науки України)
Провідна установа: АНТК ім. О.К.Антонова (Міністерство промислової політики України).
Захист відбудеться 15 червня 2005 р. о !4-00 годині в аудиторії 1.001 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.062.03 у Національному авіаційному університеті за адресою: 03680, м. Київ-680, просп. Космонавта Комарова, 1.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного авіаційного університету за адресою: 03680, м. Київ-680, просп. Космонавта Комарова, 1.
Автореферат розісланий 13 травня 2005 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
Д26.062.03, кандидат технічних наук, доцент С.В. Павлова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Газотурбінні двигуни (ГТД) знайшли широке поширення в різних областях транспортної і енергетичної техніки. Вони широко використовуються в авіації в якості основних і допоміжних силових установок, є практично основним силовим приводом у газоперекачувальних агрегатах, використовуються в енергогенеруючих агрегатах, автомобільному транспорті, як силові установки на морських суднах.
Одним з найважливіших напрямків у підвищенні економічної ефективності і підтримки високого рівня надійності газотурбінної техніки є розробка і впровадження сучасних систем моніторингу технічного стану (ТС) деталей і вузлів двигунів.
Досвід експлуатації ГТД різного призначення показує, що до числа найважливіших факторів, які визначають довговічність лопаток, відноситься комплексний вплив статичних і динамічних навантажень в умовах інтенсивного впливу корозійно-активного газового середовища. Корозійна активність газового середовища найбільшою мірою позначається при роботі двигунів на землі і над поверхнею моря (авіаційні двигуни при їхній роботі в зоні аеропорту й особливо при його розташуванні поблизу морського узбережжя, стаціонарні енергетичні ГТД, двигуни газотранспортних систем, силові установки з газотурбінним приводом наземних транспортних машин і агрегатів, суднові силові установки). При експлуатації ГТД у таких умовах найбільш ймовірне попадання в проточну частину як пилу, так і з'єднань, що ініціюють корозійне пошкодження деталей двигуна.
Різним аспектам високотемпературної корозії і захисту від неї, дослідженню довговічності матеріалів і конструктивних елементів газових турбін присвячено значний обсяг наукових праць.
Дослідження в цих областях носять як теоретичний, так і прикладний характер. Основними задачами цих досліджень є вивчення механізмів взаємодії металів і сплавів з газами і сольовими розплавами з метою розробки методів і засобів захисту конструктивних елементів машин і механізмів від корозійного пошкодження і розробка рекомендацій для створення нових корозійностійких сплавів та захисних покрить.
Однак практика показує, що в процесі експлуатації конкретного двигуна необхідно проводити дослідження конструкційної міцності деталей, відповідальних за його надійність і безвідмовну роботу і розробляти методи і засоби моніторингу ТС цих конструктивних елементів, використовуючи як розрахункові методи, так і методи об'єктивного контролю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ВИЗНАЧЕННЯ ТЕХНІЧНОГО СТАНУ ТРАНСПОРТНИХ ГАЗОТУРБІННИХ ДВИГУНІВ В ЕКСПЛУАТАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок