Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕСТЕТИЧНИЙ РОЗВИТОК МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ ЗАСОБАМИ СИНТЕЗУ МИСТЕЦТВ

ЕСТЕТИЧНИЙ РОЗВИТОК МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ ЗАСОБАМИ СИНТЕЗУ МИСТЕЦТВ

Назва:
ЕСТЕТИЧНИЙ РОЗВИТОК МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ ЗАСОБАМИ СИНТЕЗУ МИСТЕЦТВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,46 KB
Завантажень:
53
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ХЕРСОНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ГОЛІНСЬКА Тетяна Миколаївна
УДК 371.036
ЕСТЕТИЧНИЙ РОЗВИТОК МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ
ЗАСОБАМИ СИНТЕЗУ МИСТЕЦТВ
13.00.07 – Теорія та методика виховання
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Херсон – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Херсонському державному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник - | доктор педагогічних наук, професор
Андрієвський Борис Мокійович,
Херсонський державний університет, професор кафедри дошкільного виховання і початкового навчання.
Офіційні опоненти: | доктор педагогічних наук, професор
Мельничук Сергій Гаврилович,
Кіровоградський державний педагогічний університет
імені Володимира Винниченка, завідувач кафедри педагогіки психолого-педагогічного факультету;
кандидат педагогічних наук, доцент
Левченко Микола Григорович,
Херсонський державний університет, декан факультету культури і мистецтв.
Провідна установа - | Південноукраїнський державний педагогічний університет імені К.Д.Ушинського, кафедра педагогіки Міністерства освіти і науки України, м. Одеса.
Захист відбудеться 19 травня 2005 р. о __14__ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 67.053.01 у Херсонському державному університеті за адресою: 73000,
м. Херсон, вул. 40 років Жовтня, 27, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Херсонського державного університету за адресою: 73000, м. Херсон, вул. 40 років Жовтня, 27.
Автореферат розісланий 16 квітня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради М.В.Бухтій
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. У світлі сучасних концепцій виховання в умовах гуманізації та демократизації суспільства зростає соціальна роль творчої особистості – носія нових моральних якостей і ціннісних орієнтацій, якій притаманні високий рівень духовності й загальної культури, здатність до саморозвитку і самовдосконалення. Соціальне оновлення, що відбувається в Україні, передбачає активізацію духовного потенціалу народу, що реалізується в естетичній культурі. У той же час бурхливий потік негативної інформації зі шпальт газет і журналів, з екрана телевізора, безладні реалії навколишнього життя, другосортна продукція кінематографа, в якій сценам насильства, порнографії, сексу відведено занадто багато місця, розвиває в підлітків жорстокість, розмиває життєві ідеали, молоді люди нерідко втрачають соціальні орієнтири. Сприяє цьому і відома деформація в бік абстрактно–логічного способу мислення, яке довгий час домінувало в нашій школі, що призвело до спрощеного, примітизованого сприйняття навколишнього середовища, девальвації художніх цінностей та ідеалів у свідомості підростаючих поколінь. Як результат, духовні орієнтації учнівської молоді – одного з провідних важелів розвитку культури суспільства – характеризуються зниженням моральних критеріїв особистості й морально-етичних норм соціального середовища, відомою дезорієнтацією системи загальнолюдських цінностей.
Звернення педагогічної науки до проблеми естетичної культури школяра – закономірна об’єктивна необхідність. Рівень і характер суспільного буття, зростання матеріальних і духовних потреб людини, гармонізація її відносин із довкіллям вимагають розвитку в дітей творчих сил, прагнень будувати своє життя за естетичними законами добра і краси. Почуття прекрасного зумовлює радість і оптимізм, духовно збагачує особистість, спонукає її до навчання, натхненної праці й творчості. Виховання естетичної культури – підкреслюється в Національній доктрині розвитку освіти України у ХХІ столітті – є одним із пріоритетних напрямів розбудови і вдосконалення системи неперервної освіти.
Особлива роль в естетичному розвитку належить початковій школі, де закладається фундамент підготовки до життя, забезпечується інтелектуальне, духовне й фізичне становлення особистості. У початковій школі пробуджується в дітей інтерес до мистецтва, відбувається залучення до музики та художньо–творчої діяльності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ЕСТЕТИЧНИЙ РОЗВИТОК МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ ЗАСОБАМИ СИНТЕЗУ МИСТЕЦТВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок