Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КЛІНІКО-ПАРАКЛІНІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ТА ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕБІГУ ГОСТРОГО БРОНХІТУ У ДІТЕЙ НА СУЧАСНОМУ ЕТАПІ

КЛІНІКО-ПАРАКЛІНІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ТА ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕБІГУ ГОСТРОГО БРОНХІТУ У ДІТЕЙ НА СУЧАСНОМУ ЕТАПІ

Назва:
КЛІНІКО-ПАРАКЛІНІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ТА ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕБІГУ ГОСТРОГО БРОНХІТУ У ДІТЕЙ НА СУЧАСНОМУ ЕТАПІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,39 KB
Завантажень:
479
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЛОГВІНОВА ОЛЬГА ЛЕОНІДІВНА
УДК: 616. 233 – 002 – 036.11 – 053.2 - 036
КЛІНІКО-ПАРАКЛІНІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ТА ОСОБЛИВОСТІ
ПЕРЕБІГУ ГОСТРОГО БРОНХІТУ У ДІТЕЙ НА СУЧАСНОМУ ЕТАПІ
14.01.10–педіатрія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків – 2005


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Харківському державному медичному університеті МОЗ України
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
СЕНАТОРОВА Ганна Сергіївна,
Харківський державний медичний університет МОЗ України,
завідувач кафедри госпітальної педіатрії
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
КОЖЕМ’ЯКА Анатолій Іванович,
Харківський державний медичний університет МОЗ України,
професор кафедри дитячих хвороб;
 
доктор медичних наук, професор
АБАТУРОВ Олександр Євгенович,
Дніпропетровська державна медична академія МОЗ України,
професор кафедри факультетської педіатрії та
дитячих інфекцій.
Провідна установа: Київська медична академія післядипломної освіти
ім. П.Л.Шупика МОЗ України, кафедра педіатрії №2
м.Київ.
Захист відбудеться „20” січня 2006 р. о 1100 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.600.04 у Харківському державному медичному університеті за адресою: 61022, м. Харків, проспект Леніна, 4.
З дисертацією можна ознайомиться в бібліотеці Харківського державного медичного університету (м. Харків, проспект Леніна, 4).
Автореферат розіслано „19” грудня 2005р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат медичних наук, доцент Т.В. Фролова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Захворювання органів дихання, зокрема респіраторна патологія з тривалим, атиповим перебігом починає посідати провідні позиції в структурі захворюваності дітей України (Е.М. Нейко, 2002; С.С. Левенець, 1997). У зв’язку з цим набувають актуальності питання вдосконалення діагностики в аспекті запобігання гострого бронхіту тривалого перебігу (ГБТП) у дітей.
Вважають, що причиною росту ГБТП може бути як недостатність захисних бар’єрів, так і порушення дренажної функції бронхів (В.К. Таточенко, 2000). Щодо недостатності захисних бар’єрів дані літератури суперечливі. Деякі вчені пояснюють більш тривалий перебіг первинним, генетично детермінованим імунодефіцитним станом (Г.Б. Федосєєв, 1998). Інші свідчать, що у більшості немає імунодефіциту, а неспроможність захисних бар’єрів пояснюється персистенцією опортуністичної інфекції, яка спричинює трансформацію внутрішніх структур настільки, що клітина-ефектор як перша лінія захисту не може активуватися та винищувати агенти, що надійшли (І.В. Походзей, 1989). Традиційні методи діагностики не враховують найбільш важливі чинники та характерні ознаки формування ГБТП у дітей і не забезпечують зниження рівня захворюваності. Більшість авторів пропонують вивчати функцію фагоцитів у крові, інші досліджують мокротиння. Поряд із цим, є група вчених, якими доведено, що зміни, характерні для бронхолегеневої патології з тривалим перебігом, відбуваються у дистальних відділах трахеобронхіального дерева (ТБД), тоді як у верхніх – практично не виявляються, що обумовлює вагомість проведення бронхоскопії (Н.В.Яковлєва, 1995). У педіатрії широко застосовується кількісний аналіз лаважу, отриманого при бронхоскопії, поряд з цим вивченню морфологічних характеристик та реактивності фагоцитуючих клітин бронхоальвеолярного лаважу присвячені поодинокі роботи (К.Г.Коліушко 1998; Т.Н. Копйова 1991).
Іншою опорною точкою в патогенезі тривалого перебігу респіраторної патології є неадекватний дренаж секрету. Запалення спричинює набряк, бронхоспазм та дискринію. За цих обставин ускладнюється евакуація слизу, створюються умови для розвитку бронхогенної інфекції, посилення набряку, погіршення реологічних властивостей та фізико-хімічного складу секрету (А.Н.Окороков, 2000). Дотепер не визначено фізико-хімічні зміни бронхіального лаважу у дітей з ГБТП.
Таким чином, збільшення кількості дітей з ГБТП, недостатня вивченість чинників, ролі імунних та неімунних механізмів у розвитку ГБТП, а також відсутність стандартизованої моделі індивідуального прогнозування щодо розвитку ГБТП потребує подальших досліджень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: КЛІНІКО-ПАРАКЛІНІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ТА ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕБІГУ ГОСТРОГО БРОНХІТУ У ДІТЕЙ НА СУЧАСНОМУ ЕТАПІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок