Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ СУШІННЯ КИСЛОМОЛОЧНОГО СИРУ В ЗАВИСЛОМУ ШАРІ

РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ СУШІННЯ КИСЛОМОЛОЧНОГО СИРУ В ЗАВИСЛОМУ ШАРІ

Назва:
РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ СУШІННЯ КИСЛОМОЛОЧНОГО СИРУ В ЗАВИСЛОМУ ШАРІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,22 KB
Завантажень:
387
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ОДЕСЬКА НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ХАРЧОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ
Недобійчук Тетяна Володимирівна
УДК 637.352: 66.047
РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ СУШІННЯ КИСЛОМОЛОЧНОГО СИРУ
В ЗАВИСЛОМУ ШАРІ
Спеціальність 05.18.04 –
технологія м’ясних, молочних та рибних продуктів
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Одеса - 2003


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Одеській національній академії харчових технологій
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор,
Грішин Михайло Олександрович
Одеська національна академія харчових технологій,
кафедра технології молока та сушіння харчових продуктів,
професор кафедри
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, доцент,
Погожих Микола Іванович
Харківський державний університет харчування та торгівлі, кафедра енергетики та фізики, завідувач кафедри
кандидат технічних наук,
Поліщук Володимир Миколайович
ЗАТ “БЕАРС”,
технолог по виробництву молочних продуктів
Провідна установа: Технологічний інститут м’яса та молока УААН,
лабораторія технології цільномолочних продуктів,
Міністерство освіти і науки України (м. Київ)
Захист відбудеться “29” жовтня 2003 р. о 10 30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.088.02 Одеської національної академії харчових технологій за адресою: 65039, м. Одеса, вул. Канатна, 112.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Одеської національної академії харчових технологій за адресою: 65039, м. Одеса, вул. Канатна, 112.
Автореферат розісланий “26” вересня 2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої Станкевич Г.М.
вченої ради


ЗАГАЛЬНА характеристика рОботи
Актуальність теми. Раціональне харчування є одним із найважливіших чинників, що визначають здоров'я людини: харчування забезпечує нормальний ріст і розвиток організму, створює умови для адекватної адаптації до навколишнього середовища, сприяє профілактиці захворювань, стимулює розумову і фізичну діяльність.
Відповідно до сучасних уявлень науки про харчування, велике значення для збалансованого харчування людей має кисломолочний сир. Кисломолочний сир – білковий продукт, що має високу поживну цінність, гарні смакові якості, легку засвоюваність, помірну калорійність.
Заводи молочної промисловості виробляють кисломолочний сир переважно влітку. У зимовий період випуск його різко скорочується і постачання їм населення проводиться, в основному, за рахунок запасів, утворюваних влітку і восени.
Зараз кисломолочний сир із тривалим терміном зберігання одержують двома способами: сублімаційним сушінням і заморожуванням із наступним зберіганням при низьких мінусових температурах. Створення резервів замороженого кисломолочного сиру потребує великих холодильних площ і значних витрат холоду, великих витрат праці. При сублімаційному сушінні забезпечуються високі якісні показники продукту, але витрати на сублімаційне сушіння харчових продуктів перевершують витрати на теплове сушіння в 8–10 разів. Виробництво сухого кисломолочного сиру заслуговує особливої уваги, тому що він, по–перше, цілком незамінний для забезпечення регіонів і країн, у яких за природно–географічних умов неможливо розводити молочну худобу; по–друге, він необхідний для забезпечення харчуванням людей, що знаходяться в екстремальних умовах; по–третє, сухий кисломолочний сир дозволяє забезпечити безперебійне постачання населення в осінньо–зимовий період. Сухі молочні продукти не потребують при зберіганні і транспортуванні яких–небудь спеціальних умов, зручні для резервування і реалізації.
В даний час відсутні науково–теоретичні розробки в області виробництва сухого кисломолочного сиру, отриманого висушуванням у завислому шарі. Комплексному розв,язаню цієї проблеми присвячена дана дисертаційна робота.
Зв`язок роботи з науковими програмами. Робота виконана відповідно до основних напрямків наукових досліджень кафедри технології молока і сушіння харчових продуктів за проблемою “Молочні продукти нового покоління”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ СУШІННЯ КИСЛОМОЛОЧНОГО СИРУ В ЗАВИСЛОМУ ШАРІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок