Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ КЛІНІЧНИХ ПРОЯВІВ ОСТЕОХОНДРОЗУ ХРЕБТА У ЖІНОК В ПЕРІ- ТА ПОСТМЕНОПАУЗАЛЬНОМУ ПЕРІОДАХ

ОСОБЛИВОСТІ КЛІНІЧНИХ ПРОЯВІВ ОСТЕОХОНДРОЗУ ХРЕБТА У ЖІНОК В ПЕРІ- ТА ПОСТМЕНОПАУЗАЛЬНОМУ ПЕРІОДАХ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ КЛІНІЧНИХ ПРОЯВІВ ОСТЕОХОНДРОЗУ ХРЕБТА У ЖІНОК В ПЕРІ- ТА ПОСТМЕНОПАУЗАЛЬНОМУ ПЕРІОДАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,32 KB
Завантажень:
57
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ІНСТИТУТ ТРАВМАТОЛОГІЇ ТА ОРТОПЕДІЇ АМН УКРАЇНИ
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
Бондаренко Олена Володимирівна
УДК 616.721-018.3-053.86/88:618.173
ОСОБЛИВОСТІ КЛІНІЧНИХ ПРОЯВІВ ОСТЕОХОНДРОЗУ ХРЕБТА У ЖІНОК В ПЕРІ- ТА ПОСТМЕНОПАУЗАЛЬНОМУ ПЕРІОДАХ
14.01.21 - Травматологія та ортопедія
Автореферат
дисертації на здобуття вченого ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті геронтології АМН України.
Науковий керівник Поворознюк Владислав Володимирович
доктор мед. наук, професор,
Інститут геронтології АМН України, керівник відділу клінічної фізіології та патології опорно-рухового апарату Інституту геронтології АМН України
Офіційні опоненти: Скляренко Є. Т., доктор мед. наук, професор кафедри
травматології та ортопедії (Національний медичний університет ім.О. О. Богомольця)
Левицький А. Ф., доктор мед. наук, завідувач відділу ортопедії та травматології (Українська дитяча спеціалізована лікарня “ОХМАТДИТ” МОЗ України)
Провідна установа: Інститут патології хребта та суглобів ім. М. І. Ситенка АМН України (м. Харків)
Захист відбудеться “ ___ ” ________200 __р. о_____годині на засіданні спеціалізованої Вченої Ради Д.26.606.01 при Інституті травматології та ортопедії АМН України (01601, Київ, вул. Воровського, 27)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту травматології та ортопедії (01601, м. Київ, вул. Воровського, 27)
Автореферат розісланий “___”_____________2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої Вченої Ради __В. А. Улещенко________


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Одним з найбільш розповсюджених захворювань опорно-рухового апарату залишається остеохондроз хребта (Скляренко Є. Т. 1999; Станкевич А. Т., 1999), неврологічні прояви якого, за даними багатьох авторів, спостерігаються у 50-80 % працездатного населення економічно розвинутих країн, складають 67–95 % усіх захворювань периферичної нервової системи (Антонов И.П.,1984; Поворознюк В. В., 1993; Steinberg G.G.,1982) та приводять до значної кількості випадків та днів втрати працездатності, що обумовлює великі економічні втрати (Веселовский В. П., Хафизов Р. Т., Юсупов Р. А, 1987). Головним симптомом остеохондрозу хребта є біль, який виникає в результаті дегенерації міжхребцевих дисків та диск-радикулярного конфлікту і турбує хворого протягом значного часу. Больова імпульсація з “периферії” шляхом багатьох полісинаптичних зв’язків соматичної та вегетативної нервової систем сягає вище розташованих відділів центральної нервової системи, впритул до кори головного мозку (Горбатовская Н. С., Соловьева А. Д., Тузлуков А. П., 1986; Перепелица А.Л., Корж Н.А., 1980).
Найбільший відсоток хворих з клінічними проявами остеохондрозу хребта спостерігається у віковій групі 45 – 64 роки, та найчастіше зустрічається серед жінок (Nohejl J., Dostal C., Faberova R., 1987; Leino P.I., Berg M/A/, Puska P., 1994; Sedgwick A.W., Davies M.J., Smith D.S., 1994; Woo J., Ho S.C., Lau J., Leung P.C., 1994; Natvig B., Nessioy I., Bruusgaard D., 1994). У них також відмічається збільшення частоти остеохондрозу шийного відділу хребта в порівнянні з чоловіками (Andersson H.I., 1994; Rekola K.E., Keinanen-Kiukaanniemi S., Takala J., 1993). Саме в цей період в житті жінки на тлі синхронної вікової перебудови всього організму домінують інволюційні процеси у репродуктивній системі, результатом яких є менопауза, після якої настає постменопаузальний період. Доволі часто перебіг пері- та постменопаузального періодів ускладнюється наявністю клімактеричного синдрому, який значно погіршує якість життя та негативно впливає на перебіг соматичних захворювань. Крім цього, з настанням менопаузи, в результаті різкого зменшення утворення та виділення статевих гормонів, починає знижуватися щільність кісткової тканини та збільшується ризик виникнення постменопаузального остеопорозу. Проблема перебігу клінічних проявів остеохондрозу хребта, зокрема, вертебрального больового синдрому, у жінок в пері - та постменопаузальному періодах та його вплив на виразність клімактеричного синдрому залишаються практично не вивченими.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ КЛІНІЧНИХ ПРОЯВІВ ОСТЕОХОНДРОЗУ ХРЕБТА У ЖІНОК В ПЕРІ- ТА ПОСТМЕНОПАУЗАЛЬНОМУ ПЕРІОДАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок