Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УПРАВЛІННЯ ПОТЕНЦІАЛОМ РОЗВИТКУ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ

УПРАВЛІННЯ ПОТЕНЦІАЛОМ РОЗВИТКУ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ

Назва:
УПРАВЛІННЯ ПОТЕНЦІАЛОМ РОЗВИТКУ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,05 KB
Завантажень:
149
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ АВІАЦІЙНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КОРЕНКОВ ОЛЕГ ВІКТОРОВИЧ
УДК 658.589:338.32.053.3
УПРАВЛІННЯ ПОТЕНЦІАЛОМ РОЗВИТКУ
ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ
Спеціальність 08.06.01 – економіка, організація і управління підприємствами
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2003


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Європейському університеті фінансів, інформаційних систем, менеджменту і бізнесу Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Ареф’єва Олена Володимирівна –
Європейський університет фінансів, інформаційних систем, менеджменту і бізнесу, завідувач кафедри економіки.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Єрмошенко Микола Миколайович –
Національна академія управління,
проректор з наукової роботи;
кандидат економічних наук, доцент
Бормотова Марина Валентинівна –
Харківський державний економічний університет,
доцент кафедри менеджменту.
Провідна установа: Інститут економічного прогнозування
Національної академії наук України,
відділ моделювання розвитку економіки, м. Київ.
Захист відбудеться 13 грудня 2003р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .062.02 у Національному авіаційному університеті за адресою: 03058, м. Київ, проспект Космонавта Комарова, 1, корпус 2, ауд. 418.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного авіаційного університету за адресою: 03058, м. Київ, проспект Космонавта Комарова, 1.
Автореферат розісланий 10 листопада 2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук Матвєєв В.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Активне реформування та трансформація суспільно-економічного ладу в Україні протягом останнього десятиріччя, формування ринкової інфраструктури створили підґрунтя для стрімкого розвитку підприємств, зумовили необхідність дослідження проблем їхнього розвитку загалом та потенціалу розвитку промислових підприємств зокрема.
Актуальність теми. Сучасні умови розвитку ринкового середовища в Україні обумовили необхідність розробки теоретичних та методологічних підходів до процесу розвитку підприємств з тим, щоб вони мали можливість переосмислити свою діяльність у ринкових умовах, стали активними складовими ринку завдяки створенню і використанню стійких конкурентних переваг.
Важливим моментом у цій проблемі є формування системи управління потенціалом розвитку промислових підприємств. Розробка та удосконалення економічних основ цього процесу є невід’ємною частиною загального процесу розвитку промислового підприємства.
Широке коло питань, пов’язаних з дослідженням потенціалу промислових підприємств, з пошуком та реалізацією складових потенціалу розвитку висвітлювалося у працях відомих зарубіжних та вітчизняних економістів: І. Ансоффа, П. Друкера, М. Мескона, А.Дж. Стрікленда, А.А. Томпсона; Ареф’євої О.В., Бабіча В.П., Бесєдіна В.Ф., Гейця В.М., Голікова В.І., Дорофієнка В.В., Єрмошенка М.М., Одинцової Г.С., Перерви П.Г., Пономаренка В.С., Чумаченка М.Г., Яковлєва А.І. та інших.
Однак, ще не вироблено єдиного підходу щодо визначення потенціалу підприємства, розглядаються лише окремі його складові (виробничий, кадровий потенціал), і, відповідно, визначаються резерви використання цих окремих складових, а не потенціалу в цілому.
З огляду на викладене вище, та виходячи з потреб реформування економіки України, вирішення теоретичних і методичних питань щодо змісту поняття „потенціал підприємства”, факторів створення та реалізації потенціалу промислових підприємств, механізмів управління потенціалом є дуже актуальною проблемою. Саме це стало предметом дослідження, зумовило актуальність теми дисертації та її важливе значення у сенсі забезпечення сталого економічного розвитку країни.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана відповідно до плану науково-дослідних робіт Європейського університету: „Наукові основи економічної адаптації підприємництва в умовах трансформації економіки” (номер держ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: УПРАВЛІННЯ ПОТЕНЦІАЛОМ РОЗВИТКУ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок