Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ХУДОЖНЯ ТВОРЧІСТЬ У КОНТЕКСТІ ГУМАНІТАРНОГО ЗНАННЯ

ХУДОЖНЯ ТВОРЧІСТЬ У КОНТЕКСТІ ГУМАНІТАРНОГО ЗНАННЯ

Назва:
ХУДОЖНЯ ТВОРЧІСТЬ У КОНТЕКСТІ ГУМАНІТАРНОГО ЗНАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
42,95 KB
Завантажень:
185
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
ІНСТИТУТ ФІЛОСОФІЇ ІМЕНІ Г.С.СКОВОРОДИ
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
ОНІЩЕНКО ОЛЕНА ІГОРІВНА

УДК 111.852 (048)
ХУДОЖНЯ ТВОРЧІСТЬ
У КОНТЕКСТІ ГУМАНІТАРНОГО ЗНАННЯ
09.00.08 – естетика
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора філософських наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському інституті театрального мистецтва ім.І.К.Карпенка-Карого
Офіційні опоненти:
доктор філософських наук, cтарший науковий співробітник ШУЛЬГА Раїса Петрівна, Інститут філософії імені Г.С.Сковороди НАН України, провідний науковий співробітник;
доктор філософських наук, професор ЛИЧКОВАХ Володимир Анатолійович, Чернігівський державний педагогічний університет імені Т.Г.Шевченка, завідувач кафедри;
доктор філософських наук, професор БРОВКО Микола Миколайович, Державна академія керівних кадрів культури і мистецтв, професор.
Провідна установа:
Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка, кафедра філософії, Міністерство освіти і науки України, м. Дрогобич.
Захист відбудеться 27 вересня 2002 року о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.161.01в Інституті філософії імені Г.С.Ско- вороди НАН України за адресою: 01001, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, № 4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту філософії імені Г.С.Сковороди НАН України (01001, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, № 4).
Автореферат розіслано 23 серпня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Гардашук Т.В.
 
Актуальність та доцільність дослідження. Специфіка розвитку сучасного гуманітарного знання спрямована на розширення міжнаукових зв’язків, що сприяють процесові їх взаємозбагачення і на теоретичному, і на методологічному рівнях. Такий підхід відкриває значні перспективи при аналізі цілого комплексу проблем, серед яких – феномен художньої творчості, що належить до трансісторичних, а отже, науковий інтерес до нього не втрачає своєї актуальності.
Тривалий час науковий пріоритет у дослідженні художньої творчості було закріплено за психологією, що певною мірою обмежувало можливості цілісного вивчення цього явища. Не принижуючи ролі і значення психологічного аналізу художньої творчості, так само як і інших параметрів її осмислення – етичного та мистецтвознавчого, слід визнати, що акцентація на естетичному вимірі відкриває нові зрізи розуміння і особи митця, і етапів творчого процесу, і виявлення специфіки художньо-образного мислення в контексті розвитку конкретних видів мистецтва: архітектури, скульптури, живопису, музики, театру, кінематографії тощо.
Обгрунтоване виокремлення естетичного аспекту художньої творчості є процесом досить складним і визначається рівнем опанування загальнотеоретичними проблемами естетики, а саме – предметом, системою категорій, поступовим збагаченням понятійного апарату, значенням емоційного фактора та ін. Інтерпретуючи естетику як науку про становлення і розвиток чуттєвої культури людини, естетичне в художній творчості є природним підгрунтям формування і розвитку мистецтва – закономірного результату творчого процесу.
Розглядаючи художню творчість в контексті загальнотеоретичних проблем естетики, слід враховувати, що характерною ознакою сучасного естетичного знання є тяжіння до “концептуального плюралізму”. Це, значною мірою, обумовлює той спектр його проблематики, який вражає своєю різноманітністю і пов’язаний як з питаннями традиційної орієнтації, так і з розробкою нових теоретичних моделей. На цьому шляху відкриваються значні перспективи й для глибокого, всебічного аналізу художньої творчості.
Естетика значно виразніше, ніж будь-яка інша гуманітарна наука здатна виконати об’єднуючу функцію, допомагаючи і мистецтвознавству, і етиці, і психології виявити реальний потенціал творчості. Можливості естетики підсилює її потужна історія, яка від часів античності тією чи іншою мірою включала в обсяг своєї проблематики специфіку створення мистецького твору, а головне – феномен творчої особистості, котра концентрує в собі емоційність, фантазію, натхнення, здатність образно відтворити час.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 Реферат на тему: ХУДОЖНЯ ТВОРЧІСТЬ У КОНТЕКСТІ ГУМАНІТАРНОГО ЗНАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок