Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОЦЕСИ ФІЗИКО-ТЕХНІЧНОЇ ЛАЗЕРНОЇ ОБРОБКИ ТА ЛАЗЕРНО-ПЛАЗМОВО-ІОННОГО ЗМІЦНЕННЯ

ПРОЦЕСИ ФІЗИКО-ТЕХНІЧНОЇ ЛАЗЕРНОЇ ОБРОБКИ ТА ЛАЗЕРНО-ПЛАЗМОВО-ІОННОГО ЗМІЦНЕННЯ

Назва:
ПРОЦЕСИ ФІЗИКО-ТЕХНІЧНОЇ ЛАЗЕРНОЇ ОБРОБКИ ТА ЛАЗЕРНО-ПЛАЗМОВО-ІОННОГО ЗМІЦНЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,28 KB
Завантажень:
457
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського“
Харківський авіаційний інститут”
Широкий Юрій Вячеславович
УДК 621.375.826
ПРОЦЕСИ ФІЗИКО-ТЕХНІЧНОЇ ЛАЗЕРНОЇ ОБРОБКИ
ТА ЛАЗЕРНО-ПЛАЗМОВО-ІОННОГО ЗМІЦНЕННЯ
Спеціальність 05.03.07 - процеси фізико-технічної обробки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічник наук
Харків – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному аерокосмічному університеті ім.М.Є.Жуковського “Харківський авіаційний інститут” Міністерства освіти і науки України, м.Харків.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Костюк Геннадій Ігорович,
Національний аерокосмічний університет ім.М.Є.Жуковського “Харківський авіаційний інститут”, МОН України, м.Харків,
завідувач кафедри робототехніки.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Добротворський Сергій Семенович,
Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”, професор кафедри технологій машинобудування;
кандидат технічних наук, доцент
Чистяк Володимир Григорович,
Харківський національний економічний університет,
доцент кафедри техніки і технології
Провідна установа: Інститут машин і систем Національної академії наук України та Міністерства промислової політики України, м.Харків.
Захист відбудеться “18” травня 2007р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.062.04 у Національному аерокосмічному університеті ім. М.Є. Жуковського “Харківський авіаційний інститут” за адресою: 61070, м. Харків, вул. Чкалова, 17.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного аерокосмічного університету ім. М.Є. Жуковського “Харківський авіаційний інститут” за адресою: 61070, м. Харків, вул. Чкалова, 17.
Автореферат розісланий 15.04.2007р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Застела О.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА
Актуальність теми: Машинобудування, а особливо авіаційна і космічна техніка висувають високі вимоги до підвищення надійності і довговічності деталей, а також до підвищення продуктивності обробки деталей і зниженню витрат на виробництво.
У сучасній авіаційній і ракетно-космічній техніці деталі працюють в особливо складних експлуатаційних умовах одночасної дії динамічних, стаціонарних, термоциклічних навантажень в умовах агресивних і корозійних середовищ. Усе це висуває високі вимоги до поверхневого шару деталей.
Практика проектування, виробництва, експлуатації і ремонту деталей авіаційної техніки говорить про те, що радикальним способом підвищення її експлуатаційних характеристик є комбінована обробка на основі лазерного зміцнення, плазмово-іонної й іонно-променевої обробки, де лазерна обробка дозволяє одержувати зміцнені шари до 1 мм, що значно розширює можливості комбінованої обробки, тому що іонна імплантація дозволяє зміцнити шар тільки до 0,2 мм, а плазмово-іонна дозволяє одержувати покриття до 10-15 мкм без розтріскування покриття. Незважаючи на застосування лазерного зміцнення та лазерної розмірної обробки як індивідуальної технології, так і в комбінованій, спільний розгляд теплофізики і термомеханіки не проводився, також не враховувалася кінцева швидкість розповсюдження тепла. Дослідженнями в області лазерної обробки займалися Рикалін М.М., Григорьянц А.С., Коваленко В.С. та їх співробітники.
Комбінована обробка досліджувалася Костюком Г.I. і Мухіним В.С., де застосовувалась як складова лазерного зміцнення, що теж підтверджує актуальність дослідження впливу лазерної обробки на результат комбінованої обробки.
У той же час при розмірній тривимірній обробці був виявлений термопружний відкол матеріалу, але достатнього аргументованого теоретичного підтвердження цього ефекту не було приведено (тільки оцінки). Це також підтверджує актуальність розгляду спільної задачі теплопровідності і термопружності для виявлення режимів з термопружним відколом матеріалу та винайти продуктивні режими розмірної лазерної обробки та лазерного зміцнення.
Усе це вказує на актуальність застосування лазерного зміцнення в комбінованій обробці, тому що індивідуальні технології за якісними характеристиками досягли насичення (див.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ПРОЦЕСИ ФІЗИКО-ТЕХНІЧНОЇ ЛАЗЕРНОЇ ОБРОБКИ ТА ЛАЗЕРНО-ПЛАЗМОВО-ІОННОГО ЗМІЦНЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок