Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОСТОРОВА ОСЕСИМЕТРИЧНА ДИНАМІЧНА ЗАДАЧА ДЛЯ МАТЕРІАЛУ З КРУГОВОЮ ТРІЩИНОЮ ПРИ ВРАХУВАННІ КОНТАКТНОЇ ВЗАЄМОДІЇ БЕРЕГІВ

ПРОСТОРОВА ОСЕСИМЕТРИЧНА ДИНАМІЧНА ЗАДАЧА ДЛЯ МАТЕРІАЛУ З КРУГОВОЮ ТРІЩИНОЮ ПРИ ВРАХУВАННІ КОНТАКТНОЇ ВЗАЄМОДІЇ БЕРЕГІВ

Назва:
ПРОСТОРОВА ОСЕСИМЕТРИЧНА ДИНАМІЧНА ЗАДАЧА ДЛЯ МАТЕРІАЛУ З КРУГОВОЮ ТРІЩИНОЮ ПРИ ВРАХУВАННІ КОНТАКТНОЇ ВЗАЄМОДІЇ БЕРЕГІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,84 KB
Завантажень:
54
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МЕХАНІКИ ім. С.П. ТИМОШЕНКА
Меньшиков Олександр Васильович
УДК 539.3
ПРОСТОРОВА ОСЕСИМЕТРИЧНА ДИНАМІЧНА ЗАДАЧА
ДЛЯ МАТЕРІАЛУ З КРУГОВОЮ ТРІЩИНОЮ ПРИ ВРАХУВАННІ
КОНТАКТНОЇ ВЗАЄМОДІЇ БЕРЕГІВ
01.02.04 - механіка деформівного твердого тіла
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті механіки ім. С.П. Тимошенка НАН України.
Науковий керівник:
академік НАН України, доктор технічних наук, професор
Гузь Олександр Миколайович,
Інститут механіки ім. С.П. Тимошенка НАН України,
директор інституту.
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук, професор
Камінський Анатолій Олексійович,
Інститут механіки ім. С.П. Тимошенка НАН України,
завідувач відділу;
кандидат фізико-математичних наук
Хіміч Олександр Миколайович,
Інститут кібернетики ім. В.М. Глушкова НАН України,
старший науковий співробітник.
Провідна установа:
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
кафедра механіки суцільних середовищ, м. Київ
Захист відбудеться 28 січня 2003 р. о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.166.01 в Інституті механіки ім. С.П. Тимо-шенка НАН України за адресою: 03057, м. Київ, вул. Нестерова, 3.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту механіки
ім. С.П. Тимошенка НАН України.
Автореферат розісланий 19 грудня 2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Д 26.166.01
д.ф.-м.н. І.Ю. Бабич
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
За теперішнього часу в усьому світі активно ведуться дослідження, спрямовані на підвищення безпеки і збільшення терміну експлуатації різноманітних господарських об'єктів. Поява нових і розвиток вже існуючих у будь-якому матеріалі тріщин різко зменшують міцність як окремих конструкційних елементів, так і всієї конструкції, що нерідко призводить до катастрофічного поширення тріщин з наступним руйнуванням конструкції.
Тому розробка методів і методик визначення розміру руйнівного навантаження для матеріалів з тріщинами є однією з актуальних проблем механіки деформівного твердого тіла.
Актуальність теми. При розв'язуванні динамічних задач механіки руйнування для тіла з тріщинами необхідно враховувати, що в процесі деформування тіла протилежні береги тріщин можуть взаємодіяти між собою з утворенням областей ковзання, зчеплення та щільного контакту, які змінюються у часі, що тягне за собою зміну напружено-деформованого стану в околі краю тріщин. Відмова від врахування контактної взаємодії берегів тріщин під впливом нестаціонарного навантаження приводить до спрощеного опису фізичних процесів і перекручування механічних характеристик. У переважній більшості відомих автору робіт впливом контактної взаємодії берегів тріщин при динамічному навантаженні нехтують.
Вперше коректна математична постановка задачі про динамічне навантаження тіла з тріщинами була дана Гузем О.М. і Зозулею В.В., у роботах яких були отримані еквівалентні вихідній задачі граничні варіаційні нерівності, розроблені алгоритми чисельного розв'язання таких задач і була зроблена оцінка впливу контактної взаємодії берегів тріщин у задачах для площини з однією та двома колінеарними тріщинами скінченного розміру.
У дисертаційній роботі, використовуючи запропонований у згаданих роботах підхід, розглядається просторова осесиметрична динамічна задача для матеріалу з плоскою круговою тріщиною при врахуванні контактної взаємодії берегів тріщини.
Зв'язок з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота відповідає основним напрямкам наукових досліджень відділу динаміки і стійкості суцільних середовищ Інституту механіки ім. С.П. Тимошенка НАН України: тема "Розробка теорії і методів дослідження хвильових процесів в тілах з неоднорідностями", державний реєстраційний №0199U000894, шифр 1.3.1.316.
Мета і задачі дослідження. Метою роботи є чисельне розв'язання просторової осесиметричної динамічної задачі механіки руйнування для матеріалу з плоскою круговою тріщиною при врахуванні контактної взаємодії берегів тріщини.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: ПРОСТОРОВА ОСЕСИМЕТРИЧНА ДИНАМІЧНА ЗАДАЧА ДЛЯ МАТЕРІАЛУ З КРУГОВОЮ ТРІЩИНОЮ ПРИ ВРАХУВАННІ КОНТАКТНОЇ ВЗАЄМОДІЇ БЕРЕГІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок