Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Ресурсозбереження в розширеному відтворені трансформаційної економіки України

Ресурсозбереження в розширеному відтворені трансформаційної економіки України

Назва:
Ресурсозбереження в розширеному відтворені трансформаційної економіки України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,42 KB
Завантажень:
31
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Половнікова Світлана Юріївна
УДК 330.15; 330.3
Ресурсозбереження в розширеному відтворені трансформаційної економіки України
08.01.01. – економічна теорія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
 
Дніпропетровськ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Дніпропетровському державному фінансово-економічному інституті Міністерства фінансів України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Батура Олександр Васильович,
Дніпропетровська державна медична академія Міністерства охорони здоров’я України,
завідувач кафедри гуманітарних та соціально-економічних дисциплін
Офіційні опоненти: - доктор економічних наук, професор
Ніколенко Юрій Васильович,
Академія муніципального управління (м. Київ),
завідувач кафедри економічної теорії
- кандидат економічних наук, доцент
Сабадін Микола Гнатович,
Дніпропетровський державний аграрний університет, доцент кафедри економічної теорії та економіки сільського господарства
Провідна установа: Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України, кафедра економічної теорії та економічних методів управління, м. Харків
Захист відбудеться 28 березня 2003 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.804.01 у Дніпропетровському державному аграрному університеті за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ, вул. Ворошилова, 25, ауд. 342.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Дніпропетровського державного аграрного університету за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ, вул. Ворошилова, 25.
Автореферат розісланий 20 лютого 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради |
Миронова Р.М. |


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Необхідність переходу до якісно нового рівня ресурсоспоживання виступає об’єктивною і незаперечною умовою підвищення ефективності суспільного виробництва. Особливо це стосується збереження енергетичних ресурсів, що визначається рядом причин.
По-перше, більшість видів паливно-енергетичних ресурсів є невідтворюваними, а динаміка їх споживання в останні десятиріччя свідчить про прискорення вичерпання розвіданих запасів цих ресурсів. Водночас ускладнюються умови видобутку первинних ресурсів: збільшуються глибини видобутку, здійснюється перехід до промислової розробки бідніших родовищ, що веде до підвищення вартості ресурсів на світовому ринку.
По-друге, частка енергетичних витрат у загальній собівартості промислової продукції надзвичайно велика, тому економія їх значною мірою впливає на підвищення ефективності виробництва.
По-третє, слід відзначити обтяжливу залежність національної економіки від зовнішніх джерел енергопостачання, яка залишається високою. Це одна з причин утворення дефіциту платіжного балансу, що веде до зростання зовнішньої заборгованості.
По-четверте, введення в господарський обіг паливно-енергетичних ресурсів призводить до погіршення екологічної ситуації, яка в сучасних умовах вкрай складна і вимагає негайного здійснення радикальних заходів.
По-п’яте, без досягнення якісно нового рівня ресурсоспоживання вихід вітчизняної економіки з кризи і її інтеграція в європейську і світову економічні системи неможливі. Марнотратство паливно-енергетичних ресурсів у процесі виробництва продукції робить її неконкурентоспроможною.
Вихід на якісно новий рівень ресурсоспоживання можливий лише за умови здійснення ресурсозбереження шляхом ефективного використання ринкових важелів та державного регулювання ресурсозбереження.
Таким чином, об’єктивно необхідним і нагальним стає вирішення проблеми посилення ресурсозбереження в українській економіці, яка характеризується особливо високою ресурсоємністю. Ця проблема дуже складна, оскільки має комплексно вирішуватися на всіх рівнях господарювання. Отже, ресурсозбереження в економічному розвитку України має надзвичайно важливе значення, що і обумовлює актуальність теми дисертації.
У зарубіжній економічній літературі проблема ресурсозбереження розглядалася в працях Д.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Ресурсозбереження в розширеному відтворені трансформаційної економіки України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок