Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОПТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ МАЛИХ МЕТАЛЕВИХ ОБОЛОНОК РІЗНОЇ ФОРМИ

ОПТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ МАЛИХ МЕТАЛЕВИХ ОБОЛОНОК РІЗНОЇ ФОРМИ

Назва:
ОПТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ МАЛИХ МЕТАЛЕВИХ ОБОЛОНОК РІЗНОЇ ФОРМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,17 KB
Завантажень:
477
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗИКИ
Куліш Володимир Вікторович
УДК 537.312.5, 539.21
ОПТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ МАЛИХ МЕТАЛЕВИХ ОБОЛОНОК РІЗНОЇ ФОРМИ
Спеціальність 01.04.07 – фізика твердого тіла
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ - 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі прикладної фізики, Фізико-Технічний Інститут, Національний Технічний Університет України “Київський Політехнічний Інститут”
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук,
член-кореспондент НАНУ
Томчук Петро Михайлович,
Інститут фізики НАН України,
зав. теоретичним відділом
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Пашицький Ернест Анатолійович
Інститут фізики НАН України,
головний науковий співробітник
кандидат фізико-математичних наук, доцент
Усенко Константин Володимирович
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
фізичний факультет, кафедра теоретичної фізики,
доцент
Провідна установа:
Інститут теоретичної фізики НАН України,
відділ нелінійної фізики конденсованого стану, м. Київ
Захист відбудеться “27” жовтня 2005 року о 1430 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.159.01 при Інституті фізики НАН України за адресою: 03680, м. Київ-28, МСП, проспект Науки, 46, конференц-зал.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту фізики НАН України.
Автореферат розісланий 23 вересня 2005 р
Т.в.о. вченого секретаря
спеціалізованої вченої ради, Борщ А.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми
Останнім часом новим перспективним напрямком фізики конденсованого стану виділилась фізика наноструктур – об’єктів, що мають нанорозміри по одному, двох чи трьох вимірах; зокрема, з точки зору застосування у техніці інтерес представляють металеві кластери. Відомо, що такі об’єкти мають властивості, що суттєво відрізняються від властивостей масивних тіл [1,2]. Як показують дослідження, коли мова іде про металеві кластери, особливості з’являються, коли один (принаймні один) з характерних розмірів кластера, скажімо товщина тонкої плівки, зрівнюється з довжиною вільного пробігу електрону [1,2]. Зокрема, у острівкових плівках (тонких плівках, що не є суцільними, а являють собою сукупність малих кластерів – острівців) спостерігається електронна і фотонна емісія при введені в острівкові металеві плівки потужності [3,4]. При цьому мова йде про відносно малі потужності, такі, при яких у масивному металі нічого подібного не спостерігається. Нові закономірності спостерігаються також в поглинанні світла малими металевими частками (зокрема, з’являється різка залежність поглинання від форми частки і від поляризації електромагнітної хвилі [5]). Для такого класу металевих наночасток, як тонкі металеві дротики, оптичні властивості досліджувались окремо – наприклад, у роботах [6] (експериментально) і [7,8] (теоретично). Далі нас будуть цікавити саме оптичні властивості малих кластерів, оскільки використання наночасток у техніці базується перш за все на їх оптичних властивостях. Конкретно – ми вивчаємо оптичну (високочастотну) провідність малих кластерів з металевою оболонкою.
На використанні нанооб’єктів базується нова галузь техніки – нанотехнологія. Завдяки аномальним властивостям нанооб’єктів ця галузь вже зараз є модною і перспективною, незважаючи на її молодість. Нанотехнологія знайшла багато технічних рішень, невідомих раніше.
Суцільні металеві кластери досліджуються теоретично досить давно та інтенсивно. Зокрема, теоретичному дослідженню оптичних властивостей металевих кластерів різної форми присвячена низка статей ([5,7-9] та інші) і кілька монографій [1,2]. Виявлено, що поглинання світла у малих металевих кластерах (взагалі, їх оптичні властивості) сильно залежить від форми кластера [5,10], тому оптичні властивості досліджувались окремо для сферичних [9], циліндричних [7] кластерів, кластерів у формі еліпсоїду [5] та паралелепіпеду, а також для тонких плоскопаралельних плівок.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОПТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ МАЛИХ МЕТАЛЕВИХ ОБОЛОНОК РІЗНОЇ ФОРМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок